29 березня 2024 р.

Необхідно приділити максимальну увагу питанням соціального захисту та підтримки ветеранів Великої Вітчизняної війни

19.02.2014

На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан 17 лютого під час щопонеділкової оперативної наради з керівниками департаментів та служб області.
«У цьому році ми будемо відзначати кілька знаменних дат, пов’язаних з подіями Великої Вітчизняної війни. Це, передусім, 70-та річниця визволення Вінниччини і 70-ліття визволення України. Також у ці дні ми розпочинаємо активну підготовку до 70-ї річниці Великої Перемоги. І наше завдання сьогодні – приділити максимальну увагу питанням соціального захисту та підтримки ветеранів війни, а також посилити роботу з патріотичного виховання підростаючого покоління», - зазначив Іван Мовчан. З якими напрацюваннями підходить Вінниччина до ювілейних дат інформувала учасників наради заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова. «Розпорядження щодо відзначення цих знаменних подій було прийнято ще у 2012 році, що дало нам можливість досить серйозно напрацювати разом з громадськими організаціями план відповідних підготовчих заходів. Крім того, аби якомога більше підтримати наших ветеранів ці дві дати були враховані і при затвердженні бюджету на 2014 рік», - зауважила Любов Спірідонова.
Інформуючи про тематичні заходи, заступник голови ОДА повідомила, що з Козятинського району вже стартувала обласна естафета пам’яті «Слава визволителям Вітчизни». На сьогодні графік цієї естафети розписаний по всіх районах Вінниччини і буде переданий до сусідніх областей.
Серед питань, які залишаються актуальними для ветеранів, Любов Спірідонова виокремила обслуговування інвалідів війни в обласному госпіталі та забезпечення їх транспортними засобами.
«Приємно, що за рахунок спонсорських коштів нам вдалося створити новий центр реабілітації в госпіталі для інвалідів війни, що було схвально сприйнято нашими ветеранами, - зазначила заступник голови ОДА, підкресливши, що питання зміцнення матеріально-технічної бази цього закладу у планах і на рік поточний. – Що ж стосується транспортного забезпечення, то на отримання авто чекають нині більше 500 інвалідів Великої Вітчизняної війни. І сьогодні Урядом обговорюється питання щодо грошової компенсації за цією позицією».
Любов Спірідонова також зазначила, що у 2014 році на базі обласного госпіталю планується проведення трьох навчально-методичних семінарів для ветеранів та інвалідів війни, а також учасників бойових дій в Афганістані, що дасть можливість ще раз повернутися до обговорення проблемних для цієї категорії вінничан питань.