24 квітня 2024 р.

Необхідне запровадження нового безпекового формату з гарантіями для України - Президент

24.06.2014

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром.

На початку зустрічі Глава держави подякував ФРН за допомогу та підтримку. «Дякую за активну роль Німеччини у підтримці України в непростий для держави час», - сказав він.

Петро Порошенко поінформував Франка-Вальтера Штайнмаєра про хід реалізації мирного плану з врегулювання ситуації на Сході України. Зокрема, про проголошення режиму припинення вогню у Луганській та Донецькій областях.

На жаль, констатував Президент, фіксуються порушення режиму припинення вогню з протилежного боку. «Минулої ночі було зафіксовано ще 8 випадків, один військовослужбовець загинув, 7 поранено», - зазначив Глава держави.

Президент подякував Німеччині за підтримку вчорашніх висновків Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ щодо завершення першої фази Плану дій з візової лібералізації між Україною та ЄС. Він також звернувся з проханням допомогти у реалізації другої – імплементаційної фази задля якнайшвидшого запровадження безвізового режиму з ЄС для українських громадян.

Сторони також обговорили необхідність запровадження нового безпекового формату, із дієвими гарантіями для України.

Петро Порошенко запропонував розпочати роботу над спільними українсько-німецькими проектами на Сході України, які спрямовані на відновлення економіки регіону та створення нових робочих місць.

Глава МЗС Німеччини схвально оцінив друге засідання Тристоронньої контактної групи у Донецьку та відмітив, що цей успіх став можливим завдяки роботі Міністра закордонних справ Павла Клімкіна, другого Президента України Леоніда Кучми, Посла Росії Михайла Зурабова та Спеціального представника Діючого голови ОБСЄ Хайді Тальявіні.

«Розмова про те, за яких передумов могло б наступити перемир’я, за яких передумов повстанці могли б скласти зброю і погодилися б на застосування розширеної спостережної місії ОБСЄ - сам по собі неабиякий крок уперед», - наголосив Міністр.