28 березня 2024 р.

Не забувайте: Гриби – це небезпечно!

17.05.2019

Гриби – це поживний продукт харчування, але вони можуть бути небез-печними і призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та важкі метали, які містяться в грибах.

Щорічно на території області реєструються отруєння дикорослими грибами. В 2018 році в області зареєстровано 35 випадків з 46 постраждалими, з них 7 випадків групових з 18 постраждалими.  Серед постраждалих 1 дитина (підліток 15 років ), 1 особа (дорослий) померла.

З метою попередження отруєнь грибами Бершадське міжрайонне управління Держпродспоживслужби  в черговий раз нагадує:

• не збирайте невідомих, зовсім незнайомих та сумнівних грибів;
  • збирайте тільки ті гриби, у нешкідливості яких ви абсолютно впевнені;
  • не купуйте гриби на ринках, які не пройшли попередню ветеринарно-санітарну експертизу ;
  • не куштуйте на смак сирі гриби;
  • не збирайте та не вживайте в їжу старі та перерослі гриби;
  • всі зібрані чи куплені гриби перебирайте для вибракування сумнівних та підозрілих екземплярів;
  • якщо, перебираючи гриби, ви знайшли отруйні викиньте без жалю і всю решту;
  • дотримуйтесь технології приготування страв із грибів. Не забувайте, що гриби потрібно двічі кип'ятити по 10 хвилин, міняючи воду. Пам;ятайте , відварювання отруйних грибів не руйнує їх отрути , не зменшує їх отруйної дії;
  • гриби забороняється включати в раціон харчування людей похилого віку, особливо хворим на захворювання шлунково- кишкового тракту, нирок;
  • ні в якому разі не дозволяйте збирати та вживати гриби дітям;
  • отруйна дія грибів на організм людини  в жодному випадку  не усувається та не зменшується від вживання  спиртних напоїв.  Навпаки, спиртні напої сприяють всмоктуванню отруйних речовин і посилюють  їх  згубну  дію;
  • при підозрі на отруєння грибами негайно зверніться за медичною допомогою до фахівця.

Отже, будьте  обережні! Тільки дотримуючись правил збору та вживання грибів Ви збережете своє здоров'я та здоров'я Ваших рідних, адже гриби часто  таять небезпеку.

Лікар з загальної гігієни Бершадського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужбиу Вінницькій області  Пітик М.С.