19 березня 2024 р.

Наталія Никитюк: Про вихід із карантину

01.06.2020

Карантин все ще триває, але тільки й мови про його послаблення і прийдешнє закінчення. Як казав цар Соломон, все має властивість закінчуватися, а отже і карантин мине, а працівники повернуться до роботи. І тут у відповідального роботодавця постає запитання: «Чи потрібно вихід з карантину оформити документально?» Про це інформує начальник відділу з питань правового забезпечення та діловодства  апарату райдержадміністрації Наталія НИКИТЮК.

У РАЗІ НАДАННЯ ВІДПУСТКИ БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

Відповідними законодавчими актами і постановами Кабінет Міністрів України  на час запровадження карантину роботодавцям було рекомендовано надати працівникам можливість отримати щорічні відпустки чи відпустки без збереження заробітної плати.

У разі такого застосування оформлення трудових відносин із працівниками на період карантину, після його завершення роботодавцю необхідного вжити певних заходів. Має бути видано розпорядчий документ  про закінчення карантину з дорученням про відповідне сповіщення працівників, які взяли відпустки без збереження заробітної плати на цей на цей період.

Зразки  наказів:

НАКАЗ

22 травня 2020                                   Чечельник                                    №____

Про роботу_________

внаслідок завершення карантину

У зв’язку із закінченням терміну, визначеного постановою кабінету Міністрів України “Про запобігання поширенню на  території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірісом SARS-CoV-2” від 11.03.2020 р. №211 (зі змінами),

НАКАЗУЮ:

1.Службі управління персоналом сповістити всіх працівників________через засоби телекомунікаційного зв’язку чи в інший спосіб про роботу________

Внаслідок завершення карантину (відновлення робіт у повному обсязі).

2.Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Посада_______________           підпис                                             П.І.Б.

Вихід працівників із відпустки після завершення карантину має супроводжуватися відповідним розпорядчим документом, який має бути видано на підставі заяв працівників про те, що вони приступають до роби:

“Прошу вважати мене таким, що став до виконання своїх посадових обов’язків із_____”.

Якщо працівник звернеться до роботодавця з бажанням встановити йому інший режим роботи, відмінний від попереднього, то у заяві про вихід на роботу працівник одразу може відобразити своє бажання.

НАКАЗ

Про вихід із відпустки без збереження заробітної плати

на період карантину

ВВАЖАТИ:

Працівників (за списком)такими, які стали до роботи після відпустки без збереження заробітної плати на період карантину з__________.

Посада___________________підпис                                   П.І.Б.

З наказом ознайомлені: