Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
26 квітня 2024 р.

Насильство над жінками в сім’ї : «Мовчати чи діяти?»

30.10.2018

Чи знаєте ви, що від домашнього насильства в Україні щорічно гине близько тисячі жінок, а третина пацієнток травматологічних відділень складається з жертв побиття в сім’ї?. Спробуємо розібратися,чому ж рідний дім часто стає  небезпечнішим за вулицю і як з цим боротися.

 

           Для початку слід зазначити, що насильство в сім’ї-це не тільки фізичний напад, побиття,

зґвалтування, а й морально-психологічний тиск, терор з боку партнера. Існують і приховані його форми: систематичні образи й приниження гідності, примусова ізоляція від завнішнього світу (заборона на роботу, навчання, на зустрічі з друзями і навіть родичами) економічні утиски (жорстке обмеження у фінансах і вимога детально звітувати, часто із забороною самостійно заробляти).

    Що ж спонукає кривдника бити та обмежувати волю своєї жертви? На думку психологів, «стимулом»  до фізичного насильства часто є надмірне вживання алкоголю, наркотичних речовин, набагато рідше – почуття ревнощів і незадоволеність життям. Хоча домашнє насильство існує в усіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів,освіти і становища у суспільстві.

 

Що радять психологи?

  Жінкам - жертвам не можна замикатись, звинувачувати себе в тому що відбувається. Треба намагатись поговорити з кривдником, попередивши його: якщо він ще раз підніме руку, про це дізнаються не тільки рідні й близькі, а й правоохоронні органи.

  Не можна приховувати свої побої , оскільки безкарність – найпотужніший чинник, який провокує і стимулює насильство.

Куди звертатись по допомогу?

         Якщо проблема насильства не оминула вашу сім’ю, виникає необхідність захистити себе та дітей. Законом передбачено відповідальність за вчинення насильства в сім’ї. Ви можете звернутись:

  • До райвідділу поліції за місцем проживання;
  • До служби у справах дітей;
  • До управління соціального захисту населення;
  • До районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Чечельницької РДА (2-11-75);
  • На обласну безкоштовну  «Лінію довіри» з питань запобіганню домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статті. ( 0800-75-04-75, дзвінки безкоштовні та  конфіденційні).

Психолог  РЦ СССДМ    Ірина Трачук 


« Повернутись