29 березня 2024 р.

На Вінниччині відновлюються аграрні училища

30.08.2018

Вчора, 29 серпня, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко відвідав Комаргородське вище професійне училище, що в Томашпільському районі.

«Ми розуміємо, що сьогодні аграрний комплекс Вінниччини – це та сфера, яка є основою для зайнятості населення, тому почали дуже серйозно вишукувати нові підходи для розвитку аграрних училищ Вінницької області,- підкреслив Андрій Гижко. Цього року ми створили наглядову раду, яка взяла під опіку всі аграрні училища Вінниччини. За кожним таким училищем закріпили базові підприємства, які надають техніку для того, щоб учні могли проходити виробниче навчання. Техніка сучасна, не застаріла. Почали підставляти плече із державного бюджету: вперше в цьому році  ми, єдині в Україні, хто за рахунок державного фонду регіонального розвитку придбали два сучасних трактори англійського комплектування, які вже можуть використовувати студенти під час навчальної практики. Випускаючись із училища, вони мають повноцінну робітничу спеціальність, а аграрії готові їх забрати до себе на роботу» .

Перший заступник голови ОДА повідомив, що в області налічується 13 училищ аграрного профілю, якими обробляється більше 3 тисяч гектарів землі.

«На жаль, останні кілька років був такий період, що матеріально-технічна база училищ застаріла, знаходилась у занедбаному стані, тож навіть в сільській місцевості  діти не хотіли іти в аграрні училища,- зазначив Андрій Гижко.-  Приклад Комаргороського училища, яке завжди тримало марку, показує що можна в сільській місцевості підготувити гарних фахівців. Зараз до Комаргородського училища приєдналося ще училище з Ольгополя Чечельницького району, яке зараз є філією Комаргородського. Воно було на межі закриття, а після приєднання вперше за останніх п’ять років в Ольгополі набрали групу трактористів. Такі училища ми будемо всебічно підтримувати,а не лише  робити ремонт,- запевнив  перший заступник голови ОДА. - Це не просто училища, які готують робітничі спеціальності, це цілий комплекс, які мають біля себе землі сільськогосподарського призначення, виробничі майстерні, приміщення, техніку».

Учні, які отримують 4-5 розряд можуть сміливо працювати на зразках новітньої  техніки, не боячись, що ця техніка коштує 250-300 тисяч доларів.

Директор Комаргородського вищого професійного училища Михайло Ковальчук коментує:

«В цьому році, як ніколи за останні п’ять років набір на професію тракторист-машиніст відбувся із перевиконанням регіонального замовлення. Це пов’язано, мабуть, із тим, що базове підприємство надало нам свою техніку і в цьому році за рахунок фонду регіонального розвитку ми закупили два трактори New Holland  та увесь господарський інвентар до них. Цьогоріч училище набрало учнів на три спеціальності: тракторист-машиніст, електрогазозварник і одну групу кухарів-кондитерів. Всі забезпечені повністю матеріально-технічною базою. Загалом в училищі навчається 440 чоловік, є гуртожиток, в поточному році завершується реконструкція одного приміщення гуртожитку. Процес навчання триває 3-4 роки, на підвищені розряди - четвертий рік. На 4 курс навчання залишається 12-15 учнів, але вже  на початку навчального року ми маємо замовлення на всіх 15 чоловік. При вступі на перший курс працюємо із роботодавцями і заключаємо трьохсторонні договори між учнем, підприємством і навчальним закладом. Після третього курсу,відповідно до трьохсторонніх договорів,  всі учні працевлаштовуються на  ті підприємства, з якими заключні угоди. Навчання  в училищі на всіх спеціальностях безкоштовне».

Офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації
www.vin.gov.ua