29 березня 2024 р.

На Вінниччині реалізується проект "Рівні можливості у парламентських

10.10.2014
На Вінниччині реалізується проект «Рівні можливості у парламентських виборах 2014 року»
Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» разом з організаціями –партнерами провели 9 жовтня у прес-центрі департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації прес-конференцію з питань реалізації виборчих прав людей з інвалідністю.
Психолог організації «Паросток» Олена Смірнова у вступному слові наголосила, що метою проекту «Рівні можливості у парламентських виборах 2014 року», що реалізується в області з 22 вересня за підтримки агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) є бажання переконати людей з інвалідністю (особливо молодь) та людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, у важливості їхньої громадської активності: «Ми прагнемо залучити їх до виборчого процесу, а також налаштувати громаду Вінниччини на толерантне ставлення до людей з особливими потребами, на розуміння їх проблем і всіляке сприяння їхньому волевиявленню у парламентських виборах 2014 року».
Діяльність організацій-партнерів у рамках реалізації проекту буде спрямована на активізацію громадської позиції людей з інвалідністю м. Вінниці, м. Бар, м. Жмеринка, м. Іллінці, м. Калинівка, м. Липовець, м. Немирів, м. Тульчин та м. Погребище, шляхом проведення правових тренінгів,які розпочнуться вже з наступного тижня,висвітлення проблем інвалідів через прямі ефіри з сурдоперекладом на місцевому телебаченні, підвищення їх самооцінки через розповсюдження тематичних буклетів,інформаційно-просвітницьких плакатів, розміщення тематичних відеороликів.
«Порівняно з виборчою кампанією 2012 року, виборча активність цієї групи людей значно зросла,- зауважив голова правління «Подільського центру прав людини» Михайло Бардин,- це результат роботи громадських організацій, а також активізації суспільства в цілому». За його словами, майже 8 % виборців – люди з особливими потребами, це значний прошарок, достойний бути представленим як в органах влади, так і в політичних партіях.
За результатами моніторингу, традиційно пасивною у виборчому процесі залишається тільки група людей із ВІЛ/СНІД.
На прес-конференції обговорювались питання архітектурної доступності виборчих дільниць: наявність пандусів та спеціально обладнаних кабін, волонтерська допомога у доставці в день виборів людей з інвалідністю на виборчі дільниці.
До дискусії щодо розбудови «суспільства рівних можливостей» долучились Ганна Давиденко – директор Вінницького соціально-економічного інституту університету «Україна» та Дмитро Швець – заступник голови ВОО ВОІ «СОІУ».
Забезпечення надання якісної правової допомоги вінничанам з інвалідністю, врахування буде сприяти соціальній активності людей з інвалідністю та формуванню на Вінниччині суспільства рівних можливостей.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА