16 квітня 2024 р.

На Чечельниччині вшанували захисників, полеглих у боротьбі за незалежність та суверенітет України

15.10.2020

Відповідно до указів Президента України від 14 жовтня 2014 року № 806/2014 «Про День захисника України» та від 7 серпня 1999 року № 966/99 «Про День Українського козацтва», святкування традиційно припадає на 14 жовтня. Варто зазначити, що у цей день відзначається величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунок від ворогів. Вважалося, що Свята Покрова охороняла козаків у боях, а Божу Матір вони мали своєю заступницею. Відтак, у часи незалежності свято Покрови почали відзначати ще і як День Українського козацтва. Крім того, цей день відзначають як день Української Повстанської Армії, оскільки вважається, що УПА була створена саме на Покрову.Це свято є нагодою ще раз зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які славетними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу і незалежність. На їхніх подвигах ми, українці, відроджуємо власну гідність і національну свідомість на справжніх патріотичних цінностях, які є основою нашої перемоги над будь-якими ворогами.

Напередодні свята відбулося вшанування пам'яті загиблих за цілісність та незалежність України та покладання квітів до їх могил. У церемонії покладання квітів взяли участь: голова райдержадміністрації Олег Храновський, голова районної ради Сергій П'яніщук, голова громадської організації учасників АТО Юрій Онопольський, військовий комісар Сергій Паладій. Керівники зустрілися з сім'ями загиблих, висловили глибоку шану борцям, які віддали своє життя за Україну.

У цей величний день просимо Пресвяту Богородицю взяти під своє покровительство усіх захисників України. Подарувати їм гарну долю, міцне здоров’я, довголіття, а найважливіше – можливість виконувати свій обов’язок у мирній та процвітаючій Україні.

Слава захисникам України! Слава Україні! Героям слава!