19 квітня 2024 р.

МОУ: У 2019 рік розмір грошового забезпечення військовослужбовців буде збільшено не менш ніж на 30 %

10.01.2019

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» Міністерству оборони України передбачено видатки для виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗС України у сумі 49,6 млрд грн. Про це сьогодні, 9 січня, повідомив під час брифінгу начальник управління організаційного та соціальних виплат Департаменту фінансів Міністерства оборони України В’ячеслав Салахов.

«Порівняно з 2018 роком фонд грошового забезпечення на 2019 рік збільшено на 15,2 млрд грн, або на 41 %. Це дозволить виконати завдання Глави держави щодо збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців не менш ніж на 30 %», – наголосив В’ячеслав Салахов.

За його словами, підвищення розмірів грошового забезпечення військовослужбовців буде здійснено за рахунок збільшення його додаткових видів, зокрема, надбавки за особливості проходження служби та щомісячної винагороди (премії).

Як підкреслив В’ячеслав Салахов, у 2019 році, відповідно до рішення Міністра оборони України, встановлено мінімальний розмір надбавки за особливості проходження служби – 65% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років усім категоріям особового складу. Окремим категоріям військовослужбовців, в залежності від особливостей проходження ними військової служби, розмір зазначеної надбавки збільшується до 100 відсотків.

«Це такі категорії військовослужбовців, як, наприклад, лікарі, механіки-водії танків, гаубичних самохідно-артилерійських установок, БМП, наземні авіаційні спеціалісти, плавсклад, десантники, спецпризначенці, льотчики та інші», – зазначив він.

Начальник управління організаційного та соціальних виплат Департаменту фінансів Міністерства оборони України акцентував увагу, що у цьому році, враховуючи високий ризик для життя та підвищений рівень психологічно-емоційного та фізичного навантаження, зумовлені умовами проходження служби, також збільшено розмір щомісячної премії військовослужбовців, які проходять службу у військових частинах Сил спеціальних операцій, Десантно-штурмових військ, морській піхоті, у складі екіпажів надводних кораблів (суден, катерів). Водночас підвищення не стосуватиметься військовослужбовців, які проходять службу на посадах в штабах зазначених військових угруповань та підрозділах забезпечення.