28 березня 2024 р.

Любов Спірідонова: "Кожна дитина має відчувати родинне тепло"

17.10.2013

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Любові Спірідонової 17 жовтня за результатами Всеукраїнської наради з питань захисту прав дітей відбулася нарада з начальниками районних та міських служб у справах дітей. Мета засідання – відпрацювати питання щодо залучення всіх можливих ресурсів для реалізації завдань, поставлених на рік, аби гідно презентувати досягнення Вінниччини з питань захисту прав дітей на рівні України. В ході наради було заслухано доповіді начальника обласної служби у справах дітей Тетяни Дорош та керівників районних та міських служб у справах дітей.
«Потрібно, в першу чергу, чітко проаналізувати всю статистику, яка існує в районах і містах в контексті питань, що стосуються захисту прав дітей. Доцільно подивитись на роботу кожної служби окремо з вищезазначеного питання», - наголосила Любов Спірідонова.
Заступник голови облдержадміністрації повідомила, що 3 жовтня 2013 року за участі Міністра соціальної політики Наталі Королевської відбулася Всеукраїнська нарада з питань захисту прав дітей, на якій було попередньо підведено підсумки роботи за 9 місяців. Всеукраїнська нарада за участі Президента України, на якій буде розглянуто питання захисту прав дітей відбудеться наприкінці листопада – на початку грудня.
Любов Спірідонова підкреслила: «Дитина, її зростання, здоров’я, освіта, всебічний розвиток та захист її інтересів в останні роки набули пріоритетного значення як в діяльності органів влади, громадських організацій, так і в свідомості кожного громадянина. Служба у справах дітей є саме тією інстанцією, яка забезпечує і захищає інтереси дитини. За шість років плідної співпраці обласної влади з працівниками служб у справах дітей в області відбулися значні зміни. Наразі 148 прийомних родини та 37 будинків сімейного типу – це наш спільний результат», – наголосила заступник голови облдержадміністрації.
«Соціальна ініціатива «Діти – майбутнє України» – одна із провідних та першочергових ініціатив Президента України Віктора Януковича. Лозунг «Кожній дитині – родину» дав можливість влаштовувати велику кількість дітей до сімейних форм виховання. Певна робота проведена і на теренах нашої області, про що говорить і створення прийомних сімей, і дитячих будинків сімейного типу, і відсоток дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані в сім'ї громадян загалом. Забезпечення права дитини виховуватись в родині – одне із пріоритетних завдань обласної влади. Жодна дитина з 2014 року не повинна бути направлена до інтернатного закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», - резюмувала Любов Спірідонова.
Для довідки:
На Вінничині 85 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, знаходяться в сімейних формах виховання. На належному рівні роботу по влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей протягом 9-ти місяців 2013 року (не менше 4-х дітей) провели такі служби у справах дітей: міста Ладижина, Жмеринки, Могилева-Подільського, Барського, Оратівського, Іллінецького, Томашпільського, Теплицького районів. Не влаштовано жодної дитини у містах Хмільник та Козятин, Бершадському, Калинівському, Крижопільському, Липовецькому, Мурованокуриловецькому, Піщанському та Чернівецькому районах.
В 2012 році у Вінницькій області було всиновлено 74 дитини: 58 – українцями, 16 – іноземцями. В 2013 році вже усиновлено 57 дітей. З них 41 громадянами України, тому до кінця року необхідно усиновити не менше 17 дітей українцями. Показник по іноземному усиновленню вже зрівнявся з минулорічним (за 2012 рік всього усиновлено 16 дітей іноземцями, за 9 місяців 2013 року – 16 іноземних усиновлень).
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА