Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
30 травня 2020 р.
- До уваги жителів району: для отримання медичної допомоги у разі появи симптомів, схожих на коронавірус COVID-19 діє телефонний номер екстреної меддопомоги 103; - «гаряча лінія» першого заступника голови райдержадміністрації з питань коронавірусу 2-14-63; - на період карантину щоденно чергують: з 7.00 до 19.00 - керівник апарату РДА Ольга Тимофієва (096-361-88-06); з 19.00 до 7.00 - перший заступник голови РДА Віталій Савчук (097-690-28-99); -

Літературно-мистецьке свято "Русалка Дністрова"

12.07.2013
ІІ Міжнародне літературно-мистецьке свято «Русалка Дністрова», що триватиме протягом 11-13 липня, зібрало на Вінниччині цвіт сучасного письменства України.
Серед учасників заходу на фестиваль завітали голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов, автор проекту «Русалка Дністрова», головний редактор альманаху «Русалка Дністрова» та заступник голови НСПУ Михайло Каменюк, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Степан Пушик, голова Вінницької письменницької організації Петро Гордійчук та представники письменства з різних регіонів держави.
Аби привітати гостей свята на Подільській землі, керівник Вінницької області Іван Мовчан запросив письменницьку еліту на зустріч до обласної державної адміністрації.
«Мені надзвичайно приємно, що сьогодні ми зустрічаємо в області таких відомих людей. Ще більш приємно, що фестиваль «Русалка Дністрова» проходитиме за вашої участі, - звернувся до учасників зустрічі Іван Мовчан. – В час, коли події в державі не завжди мають об’єктивне відображення у засобах масової інформації, саме через людей мистецтва ми маємо можливість донести до жителів територіальних громад об’єктивну оцінку того, що відбувається. І це, безумовно, дуже важливо для розвитку нашого регіону, для розвитку держави».
Голова обласної державної адміністрації наголосив, що на Вінниччині є тісна співпраця між регіональною владою та головою обласної спілки письменників, місцевими літераторами. А також зазначив, що в поточному році на підтримку письменників Вінниччини буде спрямовано близько півмільйона гривень.
У цьому контексті голова Національної спілки письменників України Віктор Баранов зауважив, що, незважаючи на загальне тривожне становище письменництва в Україні, Вінницька область щодо результативності співпраці влади та мистецького середовища є зразково-показовою. «Заходи, що проводяться силами влади і письменницької організації на Вінниччині, підтримка книговидання, яке мають вінницькі літератори, журнал «Вінницький край» - все це свідчить про розуміння між органами влади і письменниками», - зазначив Віктор Баранов. А також наголосив, що збудувати Україну, принаймні духовну її частину, можна буде тільки тоді, коли влада і митці будуть разом.
Очільник Вінниччини Іван Мовчан запевнив, що сфера культури - серед пріоритетів у діяльності обласної влади та інформував про реалізацію в регіоні відповідної програми. «Наше завдання – протягом двох років довести до належного рівня всі заклади культури області. Ми також розраховуємо на вашу підтримку та активність у впровадженні серйозних, системних мистецьких заходів у сільській місцевості. І якраз сьогодні над цим працюємо», - зазначив голова облдержадміністрації, наголосивши на відкритості до співпраці.
Зважаючи на те, що «Русалка Дністрова» свято міжнародне і об’єднує українських та молдовських митців, Іван Мовчан також акцентував увагу на активній співпраці Вінницької області з регіонами Молдови та Румунії. «Вже протягом року в нас активно працює єврорегіон «Дністер». І наше основне завдання сьогодні – створити комунікації на рівні територій між Україною, Молдовою і Румунією, максимально залучивши людей до роботи у перспективі з різними європейськими грантами. Сподіваємося, що від цієї співпраці матимемо серйозні результати вже у найближчому майбутньому», - підкреслив голова облдержадміністрації.
На завершення учасники зібрання висловили подяку Івану Мовчану за особисту зустріч, за сприяння та високий організаційний рівень фестивалю «Русалка Дністрова», презентувавши керівнику Вінниччини видання власних творів, а також запросили взяти участь в урочистому закритті свята, що відбудеться 13 липня в Буші.
 
                     
 

« Повернутись