26 квітня 2024 р.

Лікарняний оплачують повністю у випадку звільнення під час хвороби

11.08.2020

Фонд соцстраху запевняє, що лікарняні виплачують навіть, якщо хвороба триває і після звільнення.

Питання постало знову через те, що все більше роботодавців вдаються до оптимізації виробництва, змін умов праці та скорочення чисельності працюючих із причини затяжного карантину.

Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок хвороби або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, а також в разі ізоляції від COVID-19, виплачує Фонд соцстраху застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності. Виплату проводять незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності здійснює роботодавець за рахунок своїх коштів. Звільнення під час тимчасової непрацездатності – не підстава для відмови в оплаті лікарняного.