Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
19 червня 2019 р.

Куріння - зло!

06.12.2018

Якщо дивитися правді у вічі, не ховаючись за красивими словами чи власною недосконалістю, то саме таким і буде визначення такого явища, як тютюнопаління – зло, яке не лише шкодить нашому власному здоров’ю, скорочуючи і так недовге життя, а й травмуючи наших рідних та близьких, а також, наше майбутнє – дітей. Адже курець практично завжди «ділиться» тютюновим димом, з усіма його отруйними складовими, з людьми, що його оточують. А, отже, і наслідками куріння. Забруднене тютюновим димом атмосферне повітря непридатне для нормального дихання. Особливо несприятлива екологічна обстановка складається в місцях, де скупчується велика кількість курців.

 

Багато хто вважає, що вживання тютюну не приносить шкоди здоров'ю. Такі люди просто не хочуть бачити сумної правди, і це – одна з причин поширення поганої звички. Почавши палити, людина швидко звикає до нікотину, організм пристосовується до отрути, настає фізична залежність від неї і курець надовго залишається у полоні своєї пристрасті. Людина, що звикла до тютюну, після кожного куріння відчуває наркотичний «комфорт»: поліпшується настрій, знімається нервове напруження, дещо підвищується працездатність. Але такий період триває недовго. Після короткочасного збудження настає тривала втома і самопочуття стає навіть гіршим, ніж було до куріння. Тож для того, щоб підняти бажаний рівень бадьорості і відновити самопочуття, курець знову хапається за цигарку. Це і є тютюнова наркоманія — той «комфорт», за який доводиться розраховуватися власним здоров'ям.

Хоча шкідливість куріння була відома дуже давно, проте й до цього часу тютюн широко вживається населенням усієї земної кулі. Ця звичка побутує фактично на всіх континентах, кількість курців не зменшується. Особливо турбує захоплення курінням молоддю, у тому числі особами жіночої статті, що неминуче шкідливо позначається на загальному стані здоров'я підростаючого покоління, згубно впливає на відтворення населення.

         Тож кожен, хто планує вперше або в черговий раз, запалити цигарку має задуматись, на скільки це потрібно та невже не можна від цього відмовитись заради свого здоров’я  та здоров’я майбутніх поколінь.

 

Начальник Бершадського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області  Наталія Губко 


« Повернутись