Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
20 липня 2019 р.

Кір. Чи є привід для заспокоєння (епідемічна ситуація в січні)

08.02.2019

      Перші випадки кору в Чечельницькому  районі серед небагатьох в області  почали реєструватись ще в грудні 2017 року. З метою вжиття профілактичних заходів відповідного листа було направлено в ЦПМСД, ЛПЛ, відділ освіти РДА. На жаль, це не призвело до належної активізації імунопрофілактичної роботи. Тому цілком закономірно, що до кінця  2018 р. в районі на кір захворіло уже  74 особи (348 випадків на 100 тис населення). 72%  від числа захворілих – діти.

     Протягом січня поточного року зареєстровано ще 40 випадків кору. Багато це чи мало? Для порівняння існують відносні величини. Так от, в Чечельникому районі інтенсивний показник захворюваності становить 188, в області - 88, в Україні - 28 випадків на 100 тисяч населення.  

     Віковий розподіл: серед дорослих - 8 випадків; серед дітей:  3 - у віці до року, 5 - у віці 1-4 роки, 23 - у віці 6-14 років, 1 – серед підлітків. Таким чином, найбільш вразливими виявились школярі і не безпідставно, адже стан щеплень в школах вкрай незадовільний. Доказом цього є те, що з 23-х хворих віком від п’яти до чотирнадцяти років  лише четверо щеплені, а це всього 17%.

     В розрізі населених пунктів: Чечельник - 11 випадків, Жабокричка, Тартак – по 2 випадки ( в Тартаку в останні місяці минулого року захворіло 16 осіб), Демівка, Ольгопіль, Каташин, Вербка, Білий Камінь, Бритавка – по  1 випадку.

     У с. Попова Гребля спалах захворювання, який розпочався в грудні, мав продовження у січні. Всього захворіло 27 осіб, в т.ч. 18 – в поточному році, переважно це були учні ЗОШ. Саме в цьому селі найгірший стан охоплення населення профілактичними щепленнями. Для прикладу, під час виїзду в осередок та вибіркової перевірки було встановлено, що з 27-ми дітей, які відвідують ДНЗ «Ялинка»  у 12-ти (44%) відсутня вакцинація проти кору (цікаво, на яких підставах ці діти були прийняті в дошкільний заклад, адже це є пряме порушення Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»?). У 3 класі місцевої школи жоден з 13-ти учнів не мав належної ревакцинації у 6 років, а сім учнів (54%) взагалі не були вакциновані.

     Найбільш уражені організовані колективи: ЗОШ с. Попова Гребля (12 хворих за місяць), ЗОШ №1 смт. Чечельник (5 хворих), ЗОШ №2 (3 хворих). Поки що по одному випадку в ЗОШ с. Каташин, ДНЗ смт. Чечельник.

      Згідно рекомендацій Міністерства Охорони Здоров’я на 2019-ий рік планування профілактичних щеплень, а відповідно і розрахунки на постачання безплатних вакцин будуть  проводитись  уже без урахування не щеплених раніше дітей. В той же час, з бажанням вступу до ЄС більш жорсткими стануть умови прийому дітей без щеплень не лише в дошкільні заклади, а й у школи, як це існує вже зараз в країнах Європи та світу.      

     Шановні батьки, подбайте про здоров’я ваших дітей зараз. Щоб не прийшлось  потім купувати вакцину!

             Чи є це приводом для занепокоєння та для того, щоб матеріал  був доведений до  уваги жителів району – вирішувати Вам.

 

Завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ВСП «Бершадський МВЛД» Н.А. Плахотнюк


« Повернутись