18 квітня 2024 р.

Із 25-ти армій Європи, наша - увійшла до десятки сильніших

07.11.2018

Американське інтернет-видання Business Insider склало рейтинг найсильніших армій в Європі. Українська армія посіла в ньому почесне десяте місце.

Міць європейських армій визначалися за такими показниками, як військовий бюджет (в нас він 4,88 мільярдів доларів), кількості військовослужбовців 1,1 млн осіб), кількості танків (2214 танків), повітряних суден (240, з яких 39 – винищувачі) і морських суден (25).

Перше місце списку зайняла, на жаль, армія країни-агресора: військові видатки в $ 47 млрд, чисельність військових у 3,586 млн осіб, число літаків – майже 4 тис., танків – більш 20 тис. і кораблів – понад 350.

Слідом за нею портал помістив французькі ВС, які витрачають на військові витрати біля $ 40 млрд. У Франції близько 388 тис. військових, більше 1,2 тис. літаків, понад 400 танків і 118 кораблів. Армія Великобританії, яка посіла третю позицію, налічує, згідно з відомостями видання, майже 280 тис. військовослужбовців, понад 830 літаків, 227 танків і 76 кораблів, а витрати на ВПК становлять $ 50 млрд.

На четвертому місці – Туреччина. Відразу після неї йдуть Німеччина, Італія, Іспанія, Польща та Греція. Аутсайдером списку виявилася Бельгія – вона зайняла 25 місце.

Як раніше повідомляли, в рейтингу найсильніших армій світу Global Firepower Збройні сили України зайняли 30 місце.