28 березня 2024 р.

Іван Мовчан: «Вінниччина продовжує підтримувати євроінтеграційний курс»

27.11.2013

Я повністю підтримую заяву Президента України про незмінний курс на здійснення євроінтеграційних процесів в Україні. Беззаперечно, сьогодні ми маємо статус держави не відокремленої від Європи, а повноцінної європейської держави. Держави, яка має свої пріоритети, свою історію, чудових і працьовитих людей.

Вінницька область – аграрна область. Всім відомо, як сьогодні в умовах високої конкретності важко нашим аграріям. Але цьогорічні досягнення в агропромисловому комплексі регіону, зокрема висока врожайність зернових, дають надію на відновлення статусу нашої області та й всієї України, як житниці Європи. Збільшення поголів’я тваринництва, зростання конкурентоспроможності на ринку птахівництва все це є гарною передумовою бути на рівних умовах з європейськими державами.

На сьогодні Вінниччина зайняла досить пристойні позиції у реалізації євроінтеграційних проектів. Зокрема, підписано понад дванадцять угод про співпрацю з регіонами інших країн, в тому числі з чотирма регіонами країн-членів Євросоюзу. На даний час найбільш динамічно розвивається співробітництво з регіонами Республіки Польща. Реалізується близько 200 партнерських угод про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво територіальних громад області та десяти воєводств Республіки Польща. Співробітництво реалізується на рівні районів, міст, сіл та селищ і відбувається у різних галузях життєдіяльності територіальних громад.

Важливим є той факт, що Вінницька область стала першим українським регіоном, який відкрив своє офіційне Представництво у Брюсселі - «столиці» Європейського Союзу. Ми, як ніхто, зацікавленні у співпраці щодо входження у європейський простір як у економічному, так і в соціальному плані.

Євроінтеграційний напрямок беззаперечно потрібен України. Адже регіональна політика Європейського Союзу орієнтується не тільки на підтримку депресивних регіонів за рахунок регіонів-донорів, а насамперед на створення умов для мобілізації місцевого потенціалу і ресурсів, посилення конкурентоспроможності регіонів. Україна має значний потенціал для розвитку транскордонного співробітництва як одного з напрямків реалізації євроінтеграційних прагнень, що пояснюється унікальним геополітичним положенням країни, Україна має значний історичний досвід співпраці із країнами, що мають спільні з нами кордони. Оскільки наша держава розташована в центрі Європи, вона має ряд стратегічних характеристик, і серед них – розвинений транзитний потенціал.

Я переконаний, що позиція Президента України була і залишається беззмінною щодо необхідності інтеграції в ЄС. Але вимоги, які сьогодні ставить перед нами МВФ важко задовольнити, адже вони зачіпають соціальні гарантії нашого населення. Ми повинні ввійти в ЄС будучи на рівних з іншими членами Європейського союзу. Це позиція Президента України і я її цілком підтримую.