28 березня 2024 р.

Група-зустріч з прийомними батьками до Міжнародного дня щастя «Щаслива сім’я - міцна сім’я»

22.03.2019

21 березня Чечельницьким районним  центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  була організована та проведена  група зустрічі   прийомних  батьків  до Міжнародного дня щастя «Щаслива сім’я - міцна сім’я». Директор РЦ СССДМ  Тетяна Фаренюк розповіла про те, що проведення груп-зустрічей є ефективним способом підвищення компетентності прийомних батьків у вихованні дітей -сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Психолог РЦСССДМ Ірина Трачук провела бесіду з елементами тренінгу на тему «Успішна, щаслива жінка, - якою вона має бути?». Відповідаючи на питання  «Що потрібно жінці для успіху?» учасники зустрічі говорили  зокрема про такі якості як: впевненість, підтримка та розуміння близьких людей, про те що для кожної людини успішність по-своєму різна. Психолог  наголосила, що безумовно роль «мами» є  однією з найголовніших у світі, що будь-яка жінка, яка ділиться турботою і любов’ю з дітками і близькими їй людьми, це приносить їй натхнення і задоволення,  уже є успішною.

Психолог запропонувала учасникам  різноманітні вправи, які допомагають підвищити рівень впевненості в собі. Зокрема, кожна прийомна мама мала можливість виготувати для себе чи своїх близьких вітальну листівку. Це  допомогло створити теплу атмосферу у групі-зустрічі, налаштуватись та розкритись до спілкування.

Начальник відділу соціальної роботи Наталія Дорожанська ознайомила прийомних батьків з нормативно-правовою базою, а саме: з наказом Міністерства соціальної політики України від 15.11.2018р. № 1713 «Про затвердження Порядку здійснення органами опіки та піклування контролю за цільовим витрачанням аліментів на дитину», який набрав чинності 1 березня 2019 року.

Всі присутні отримали задоволення  від спілкування та здобули корисну інформацію щодо успішності та реалізації себе в житті.