28 березня 2024 р.

Хресна дорога до Калинівського хреста

10.07.2015

Хресна дорога до Калинівського хреста

В рамках вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого– творця середньовічної європейської держави Руси – України та з нагоди 92-ї річниці Калинівського чуда, 8 липня в Калинівці відбулася багатотисячна хресна хода. Духовенство та віряни пройшли чотирьохкілометровий шлях від храму преподобної Параскеви Сербської до Хреста, біля якого сталось диво.
У хресній ході також взяли участь представники влади: начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький та голова виконавчого комітету Калинівської міської ради Анатолій Шамалюк.
Завершилась хресна хода Божественою літургією, яку очолив митрополит Вінницький та Барський Симеон у співслужінні шістьох архієреїв сусідніх єпархій. Духовенство та паломники молились за мир та спокій в Україні, за припинення кровопролиття на сході країни.
Хресна хода з 1993 року хода традиційно відбувалася раз на п'ять років від Вінниці до Калинівки, з 2014 року Калинівська хресна хода стала щорічною.
Цього року близько двох тисяч паломників взяли участь у хресній ході до Калинівського чуда.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА