26 квітня 2024 р.

Голова райдержадміністрації Сергій Пустовий зустрівся із сільгоспвиробниками району

23.06.2018

22 червня за ініціативи голови райдержадміністрації Сергія Пустового відбулась нарада із сільськогосподарськими виробниками району.  Тема наради – хід проведення збирання ранніх зернових культур та створення Штабу з координації проведення комплексу збирання зернових та зернобобових культур у 2018 році,  відповідно до Положення про Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. Мета - надання організаційної допомоги господарствам у збиранні та зберіганні урожаю сільськогосподарських культур у 2018 році, формуванні резервних та регіональних ресурсів продовольчого зерна, забезпечення безперебійної роботи щодо інфраструктури ринку зерна.

Про хід жнивної кампанії присутніх поінформував начальник управління агропромислового розвитку Володимир Котенко. Він зазначив, що три сільгоспвиробника уже приступили до обмолоту. Що ж  до забезпечення технікою, орендною платою та сплатою податків, то Володимир Андрійович закликав: «Кому не вистачає комбайнів, домовляйтесь з іншими господарствами та беріть в оренду. Прошу всіх підтримувати на належному рівні стан розрахунків з людьми за оренду землі. Також важливою є своєчасні розрахунки по ПДФО».

Виступаючи перед керівниками сільгосппідприємств, голова райдержадміністрації зупинився на урядових реформах та акцентував на ресурсах по наповненню місцевих бюджетів. «На даний час маємо дві великі реформи: реформа в галузі освіти та охорони здоров’я. На превеликий жаль, коштів на реалізацію вимог  відповідно до цих реформ у районному бюджеті не вистачає. Так, наприклад, що стосується урядової програми «Нова українська школа», то державою виділено 656 тис.грн, з районного бюджету виділено ще 66 тис.грн. Разом – 722 тис.грн, а на впровадження реформи не вистачає ще 700 тис.грн. Дані кошти мають виділити селищний та сільські бюджети. Але, щоб вони могли зробити перерозподіл вільних залишків, потрібно перевиконати бюджет на 105 %. Зробити це можна лише з вашою допомогою. Точно така ж картина і з медициною. Не вистачає ще 600 тис.грн на проведення розрахунків по заробітній платі із працівниками первинної ланки медицини.

Додатково наповнити місцеві бюджети можна із кількох джерел. По-перше, підняти відсоток сплати податку за оренду паїв із 8-ми до 10-ти.  Другий наш резерв  – польові дороги, яких в районі є 393 га. Вони також підлягають оподаткуванню. Крім того, маємо можливість економити на придбанні дров для бюджетної сфери. Наш резерв – лісосмуги.  У деяких господарств вони на балансі. Тому підніміть всі папери для уточнення. Ми придбали дробілку, але стало проблемним розчищати посадки навіть законним шляхом», - додав на завершення Сергій Пустовий.