28 березня 2024 р.

Глава Уряду: Корупційні схеми при будівництві роблять громади бідними

27.09.2018

Будь-які корупційні схеми, які можуть супроводжувати процес будівництва в населених пунктах – від відводу землі до порушення норм щільності будинків і несплати податків, роблять громади бідними і по суті обкрадають людей, які інвестують у будівництво і сплачують високу ціну за неякісні квадратні метри.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду, однією з тем якого стала ініціатива побудови прозорої платформи «Прозора Державна архітектурно-будівельна інспекція». Запуск платформи дає можливість у режимі реального часу відслідковувати документообіг забудовників – від подання документів до отримання дозволів.

Як зазначив Глава Уряду, такий сервіс дасть можливість зробити процес будівництва більш прозорим.

«Цього тижня мав відверту розмову із міськими головами. У нас є дуже успішні приклади (розбудови міст), а є й проблеми. Будуються великі багатоповерхівки, ущільнюється забудова, при цьому землі передаються без аукціонів, що робить громаду біднішою. Пайова участь або сплачується не в повному обсязі, або взагалі не сплачується. А це мільярди. І це також робить наші громади біднішими, - сказав Володимир Гройсман. - Проектують одне, а потім збільшують поверховість, обсяги забудови, корумпують чиновників і намагаються якимось чином домовитися про введення об’єктів в експлуатацію. Починається розбудова різних тіньових схем. Хто від цього страждає? Пересічний український громадянин. І ми не можемо і не маємо права ставити на догоду забудовникам цілі міста і громади».

Глава Уряду наголосив, що українські міста будуються не для будинків, а для людей, яким потрібні і парки, і сквери, і місця для паркування автомобілів.

«Ми почали змінювати будівельні норми. Моя принципова позиція: будівельні норми мають відповідати європейським нормам. Нерухомість сьогодні в Україні коштує не менше ніж у Європі, але іноді подивишся – а там ані естетичного вигляду, ані жодної умови комфортного проживання. Хоча людина заплатила за це гроші», - наголосив Прем’єр-міністр.

Інша проблема – намагання ухилитися від сплати податків з побудованих квадратних метрів.

«По усій Україні будують житло, але податки за це будівництво забувають сплачувати. Українці платять ринкові ціни за квадратний метр, а до бюджетів – місцевих, державного – не потрапляють кошти. Вигадали якісь безприбуткові організації і перетворили нормальний процес будівництва на схеми ухилення від сплати податків, - сказав Володимир Гройсман. - Доручаю ДФС, Держпраці перевірити усіх будівельників на предмет сплати податків і легальної зайнятості. Люди працюють на будівництві – їх не оформлюють на роботу. Це має бути неприпустима історія. Усі служби будуть об’єднані, щоб навести лад у цій сфері».

Разом з тим, як наголосив Глава Уряду, тиску на чесних забудовників, які працюють прозоро і конкурентно, не буде.

«Тиск буде тільки для тих, хто буде поводити себе поза межами закону. Будувати усі мають якісно, зручно для людей і сплачувати за це податки», - сказав Глава Уряду.

Джерело: Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України