20 квітня 2024 р.

Глава держави: Створення єдиної української церкви має об’єднати країну

04.12.2018

Об’єднавчий Собор українських церков, де буде обрано Предстоятеля єдиної помісної православної церкви України може відбутися вже до кінця цього року. Таку думку Президент Петро Порошенко висловив під час участі у програмі «Свобода слова» на каналі ICTV.

«Зараз у нас є історичні часи. Синод Вселенського Патріархату прийняв історичне рішення, якого українці стільки чекали», - сказав Глава держави. Він додав, що з оптимізмом дивиться на цей процес і вірить, що Україна має величезний шанс на позитивне рішення: «Те, про що мріяли, про що молилися мільйони українців».

Президент особливо підкреслив, що на сьогоднішній день абсолютна більшість українців роблять вибір на користь єдиної церкви. Глава держави підкреслив: «Наш процес створення єдиної церкви має на меті об’єднати країну, а не розколоти її».

На переконання Петра Порошенка, це питання є важливим не тільки для тих, хто ходить у церкву, а важливо для всіх українців – як всередині країни, так і для діаспори, яка розпорошена по всьому світові. «Тому, що це процес державотворення», - зауважив він.

Процес створення єдиної української церкви Президент порівняв з відновленням української армії, яка також є важливим атрибутом державності та гарантом її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності, здатна забезпечити захист України, українського народу, захист людей – того, чого вона не могла робити ще 4,5 роки тому. «Це є процес державотворення. Так само і створення української єдиної православної автокефальної церкви є також абсолютно необхідним атрибутом держави», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що і він як Президент, і держава зі свого боку зробили все можливе для того, щоб утворення української церкви відбулося. У цьому контексті Петро Порошенко згадав налагодження діалогу між представниками всіх церков України та їх спільне звернення до Вселенського Патріархату щодо надання автокефалії українській церкві, і відповідне звернення Президента, Верховної Ради тощо.

«Зараз, коли Господь дає нам цю можливість внаслідок наших зусиль дуже важливо, щоб ми зараз молилися і боролися. І я зараз вперше назву місяць, що велика вірогідність, що Собор відбудеться саме у грудні», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави особливо підкреслив, що Синод Вселенського Патріархату ухвалив рішення про надання Томосу українській церкві навіть попри шалений тиск з боку Росії, Російської церкви.

«Все рівно ми переможемо, все рівно Господь з нами, все рівно Господь дарує нам Томос. І молимося за те, щоб Господь дарував ієрархам, учасникам Собору, розум, мудрість, єдність для того, щоб вони обрали собі Предстоятеля», - додав Глава держави зазначивши, що цей предстоятель отримає Томос на Фонарі з рук Патріарха Варфоломія.

«І українська православна церква буде однією з п’ятнадцяти помісних церков православного світу і українці будуть пишатися своєю церквою і своєю державою», - резюмував Петро Порошенко зазначивши, що має за велику честь бути серед учасників процесу щодо заснування церкви України.

«Це завершить процес духовного фундаменту нашої держави, укріпить нашу незалежність і зробить нашу державу і наш народ міцніше, забезпечивши єдність», - також наголосив Президент.