19 квітня 2024 р.

Глава держави зустрівся з головами Конституційних Судів України, Польщі, Литви і Латвії

17.07.2014

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з головами конституційних судів України Юрієм Бауліним, Литовської Республіки Дайнюсом Жалімасом, Латвії Алдісом Лавіньшем, а також головою Конституційного Трибуналу Республіки Польща Анджеєм Жеплинським.

На початку зустрічі Глава держави подякував Польщі, Латвії та Литві за підтримку нашої країни у євроінтеграційному процесі. «Важливим кроком було підписання Угоди про асоціацію. Ви представляєте країни, які тривалий час були твердими адвокатами європейської ідеї України. Разом ми досягли результату», - сказав він.

Підписання Угоди Петро Порошенко назвав важливим етапом, який гарантує Україні неповернення до радянського минулого. «Ми продемонстрували вірність європейським цінностям та принципам верховенства права. Однією з ключових реформ є реформа судової гілки влади, а опорою є надійний, незалежний, професійний, Європейський Конституційний суд. Сподіваюся, наша з вами співпраця сприятиме побудові цієї судової системи», - резюмував Петро Порошенко.

Президент розповів про конституційний процес, який зараз триває в Україні, про внесення на розгляд Парламенту проекту змін до Основного Закону. Він зазначив, що головним елементом змін є децентралізація влади, яка міститься в основі мирного плану з врегулювання ситуації на Сході. «Мешканці Донецької, Луганської областей можуть отримати тверді конституційні гарантії і самі визначатимуть структуру влади у своїх областях», - підкреслив Глава держави.

Президент також наголосив на важливості проведення судової реформи в Україні, що є однією з умов Угоди з ЄС. «Ми налаштовані на втілення реформ, які будуть присвячені адаптації українського законодавства до законодавства ЄС. Без незалежної судової гілки влади неможливо побудувати демократію», - зазначив Петро Порошенко.

Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін поінформував Президента про участь голів конституційних судів різних країн у роботі «круглого столу», в рамках якого було підписано Меморандум про співробітництво з Конституційним Судом Латвійської Республіки.

У свою чергу, голова Конституційного Трибуналу Республіки Польща Анджей Жеплинський висловив готовність до подальшої співпраці та наголосив на важливості обміну досвідом між вищими судовими органами різних країн задля успішної реалізації реформ.

Голова Конституційного Суду Литовської Республіки Дайнюс Жалімас зазначив, що вони уважно стежать за подіями в Україні ще з восени 2013 року, а свою присутність в нашій державі назвав «свідченням солідарності та підтримки».

Голова Конституційного Суду Латвії Алдіс Лавіньш також наголосив на важливості забезпечення незалежності судів. «Це - основа стабільності держави», - зазначив він.