19 квітня 2024 р.

Форма розрахункових документів: з 01 серпня 2020 року розширено перелік обов’язкових реквізитів

16.09.2020

З 01 серпня цього року вступають в дію Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, внесені наказом Мінфіну № 306 від 16 червня 2020 року.

Тепер розрахунковий документ – це  документ встановленої форми та змісту в електронній та/або паперовій формі, з можливістю відтворення на дисплеї QR коду та/або можливістю надсилання  електронного розрахункового документа на абонентський номер покупця чи його електронну адресу.

Розширився перелік обов’язкових реквізитів, які має містити фіскальний чек. Серед нового:

• цифрове  значення штрих-коду товару,
  • заокруглення суми до сплати,
  • QR-код розрахункової операції,
  • адреса і назва господарської одиниці, які попередньо були надіслані до податкової в повідомленні 20-ОПП
  • для програмних РРО – позначка режиму, в якому вони працюють –  онлайн чи офлайн.

Увага! З 01 серпня у фіскальному чеку в найменуванні всіх підакцизних товарів обов’язково мають вказуватись коди УКТЗЕД. За недотримання цієї умови  застосовуються фінансові санкції.

Вимоги щодо створення електронних розрахункових документів та відображення в чеку штрих-коду, заокруглення та QR-коду не поширюються на ті РРО, програмне забезпечення яких внесене до Державного реєстру РРО та які перебували на обліку в податковій на день набрання чинності цих змін.

Виробникам тих РРО, які не перебували на обліку та включені до Держреєстру, до 01 серпня 2021 року надана можливість доопрацювати програмне забезпечення з тим, щоб вони відповідали встановленим вимогам.

З 01 серпня також набирає чинності наказ Мінфіну 317 від 23 червня цього року, яким затверджено Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій.