29 березня 2024 р.

Енергетична децентралізація в дії: близько 7,5 тис. домогосподарств самостійно генерують електроенергію завдяки сонячним панелям

25.03.2019

нтерв’ю 112 каналу Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук представив стрімкий попит приватних домогосподарств на сонячні панелі та переваги малої генерації «чистої» енергії для країни загалом.

«Так, якщо у 2014 р. більше 20 родин використовували сонячні електростанції, то станом на кінець 2018 р. вже налічується біля 7,5 тис. таких домогосподарств. З них 4,5 тис. сімей перейшли на сонячні панелі у 2018 році», - повідомив Сергій Савчук.

У трійку регіонів-лідерів за найбільшою кількістю домогосподарств із сонячними станціями увійшли:

- Дніпропетровська область - майже 900 родин;

- Київська - більше 800;

- Тернопільська - більше 600.

Для тих родин, які лише планують встановити СЕС, є гарні новини. У законопроекті від 05.12.2018 № 8449-д, який чекає на друге читання у Парламенті, передбачено можливість для домогосподарств встановлювати сонячні станції потужністю аж до 50 кВт.

Важливо, що усі «зелені» проекти, які реалізують домогосподарства, - необхідні елементи енергетичної децентралізації в країні.

Крім цього, проекти малої генерації «чистої» енергії позитивно впливають на енергосистему.