27 квітня 2024 р.

Держенергоефективності та Українська асоціація сонячної енергетики будуть працювати над розвитком «зеленої» електроенергетики та виробничих потужностей у цій сфері

08.10.2018

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та президент Асоціації сонячної енергетики України Юрій Фаворський підписали Меморандум про партнерство у напрямку збалансованого та ефективного розвитку відновлюваної електроенергетики, у тому числі сонячної.

Як показує статистика, «чиста» електроенергетика стрімко розвивається.
За 9 місяців ц.р. встановлено майже 500 МВт нових потужностей у цій сфері, що майже у 2 рази більше, ніж за увесь 2017 рік.

Більша частина нововведених проектів у ц.р. – це СЕС загальною потужністю 355 МВт, що у понад 1,5 раза більше, ніж у 2017 році.

«Стрімкий попит на сонячні панелі спостерігається серед приватних домогосподарств. За останні 3,5 роки в Україні 4660 родин встановили сонячні станції загальною потужністю 89 МВт. Для порівняння на початку 2015 р. таких сімей було лише 40», - розповів Сергій Савчук на зустрічі.

«Все це у свою чергу дає стимул для встановлення в Україні заводів з виробництва, наприклад, сонячних панелей. Саме так створюється фундамент для нових бізнес-проектів та  високоінтелектуальних робочих місць», - додав Голова.

На часі – оптимізація стимулів у цій сфері та поетапний перехід на світову систему «зелених» аукціонів.

Тому співробітництво з профільними асоціаціями є ефективним, особливо під час роботи над законодавством.

Зокрема, сторони планують спільно працювати у таких напрямах:

• стимулювання виробництва обладнання та технологій для об’єктів відновлюваної енергетики в Україні;
  • сприяння залученню інвестицій;
  •  широка популяризація потенціалу вітчизняного ринку «зелених» проектів для бізнесу та інвесторів.