Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
19 березня 2024 р.

Делегація Православної Церкви України відвідала Святу гору Афон

14.02.2019

На запрошення Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія делегація Православної Церкви України звершила поїздку до Святої гори Афон, щоб відвідати місцеві святині, а також звершити спільні богослужіння з афонським чернецтвом.

 

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія делегацію очолив єпископ Одеський і Балтський Павло, якого супроводжували протоієрей Валерій Семанцо, протоієрей Василь Лило, протоієрей Ярослав Чорненький, протодиякон Василь Дідора, паломники Володимир Сізон Володимир та Олександр Кубряк.

Впродовж кількох днів, з 7 по 10 лютого 2019 року, українські паломники відвідали багато афонських святинь, де мали можливість помолитися і подякувати Богу за Його милості і щедроти, зокрема за утвердження Української Православної Церкви як автокефальної.

Вранці, 7 лютого, українська делегація з м. Уранополіс поромом вирушила до афонського портового міста Дафні, з якого вирушили до афонської столиці селища Карея (Καρυές), де у головному храмі Успіння Пресвятої Богородиці вшанували чудотворну Її ікону «Достойно є».

Першою обителлю, яку відвідала українська делегація з Києва, став Свято-Андріївський скит. Тут спочивають мощі Св. ап. Андрія Первозванного, основоположника Української Церкви, до яких, зі страхом Божим, благоговійно, приклалися усі учасники поїздки.

Після цього братія відвідала монастир Кутлумуш, де помолилась перед чудотворною іконою Богородиці «Всемилостива заступниця», а також перед часточкою Животворчого Хреста Господнього.

В монастирі Іверон було звершено молебень – Паракліс перед чудотворною Іверською іконою Божої Матері.

З настанням вечора єпископ Павло з духовенством та мирянами прибув до монастиря Пантократор, де взяли участь у спільному вечірньому богослужінні, а також поклонились перед чесними мощами великомученика Феодора Стратилата, святих безсрібників Косьми і Даміана, частиною Животворчого Хреста Господнього, перед іконою Пресвятої Богородиці Геронтиси, покровительниці монастиря – однією із найбільш шанованих чудотворних ікон Афону. В цьому ж монастирі завершився перший день подорожі.

Вранці 8 лютого 2019 р. у монастирі Пантократор єпископ Одеський і Балтський Павло у співслужінні протоієрея Валерія Семанцо, протоієрея Василя Лила, протоієрея Ярослава Чорненького, протодиякона Василя Дідори та братії цього монастиря звершив Божественну літургію свт. Іоана Золотоустого, після якої відбулась зустріч з ігуменом Гавриїлом та братією обителі.

Після цього у столиці Афону Каріес (Карея) відбулась зустріч з представниками афонського самоуправління. Під час тривалої розмови були обговорені важливі питання релігійної ситуації в Україні, шляхи розвитку об’єднаної Церкви, а також хвилю переходів громад з Російської Православної Церкви в Україні до єдиної помісної Української Православної Церкви. Делегати також передали представникам афонського самоуправління щирі вітання від Предстоятеля, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Наступною зупинкою став монастир Есфігмен, братія якого тепло прийняла українське духовенство. Настоятель священної обителі Есфігмен архімандрит Варфоломій висловив підтримку Православній Церкві України і її Предстоятелю Митрополиту Епіфанію.

В іншому монастирі, Ставронікіта, учасники делегації помолились перед чудотворною іконою Святителя Миколая та іншими святинями, серед яких частина руки святої праматері Анни, часточка мощей руки свт. Василія Великого, права рука священномученика Елевтерія, часточки мощей свт. Іоана Золотоустого, свт. Григорія Богослова, св. архідиякона Стефана, свв. безсребреників Косьми й Даміана, св. Феодора Стратилата, свт. Амвросія Медіоланського, миро, яке витікає від мощей свт. Димитрія Солонського, свт. Миколи Чудотворця.

Після цього українське духовенство завітало до келії (малого монастиря) святого Миколая Чудотворця, яка також має назву Буразері.

Ввечері делегація прибула до монастиря Симонопетра, який розташований між гаванню Дафні та монастирем Святого Григорія, над стрімкою скелею. Тут завершився другий день подорожі.

IMG_01 (10)

 
IMG_01 (20)
IMG_01 (45)
 
IMG_01 (61)

 
IMG_01 (9)
 
 

9 лютого 2019 р, вранці, єпископ Одеський і Балтський Павло, протоієрей Валерій Семанцо, протоієрей Василь Лило, протоієрей Ярослав Чорненький, протодиякон Василь Дідора, паломники Володимир Сізон та Олександр Кубряк молилися на ранній та на Божественній літургії у монастирі Симонопетра, за якою причастилися Святих Таїн Христових.

Після сніданку гості з України відвідали унікальну монастирську бібліотеку, яка містить понад 50 000 книг та рукописів, найдавніші з яких походять з 12 – 13 стт.

В околиці Свято-Пантелеймонівського монастиря делегація з України відвідала скит Старий Русик.

Наступним монастирем для українського духовенства став Ксенофонт. Ігумен монастиря Алексій зрадів дорогим гостям з України і запросив поспілкуватися за обідньою трапезною. Ігумен Алексій висловив слова підтримки Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію, а також всьому духовенству і вірним Православної Церкви України. Старець запевнив, що кожен день з братією молитися за ті громади, які об’єдналися навколо Київського митрополичого престолу.

Після цього українська делегація відвідала монастир Дохіар, де вшанувала чудотворну ікону Божої Матері «Скоропослушниця» та заспівала кондак «Непереможній Воєводі…».

Над вечір українські паломники прибули до відомого Ватопедського монастиря, де відбулася зустріч із насельниками обителі, а також відвідини монастирського музею.

Ранком у монастирі Ватопед єпископ Одеський і Балтський Павло у співслужінні протоієрея Валерія Семанцо, протоієрея Василя Лила, протоієрея Ярослава Чорненького, протодиякона Василя Дідори та братії цього монастиря звершив Божественну літургію свт. Іоана Золотоустого.

Після Літургії відбулась зустріч з братією обителі, під час якої сторони спілкувалися між собою і висловлювали свої враження від побаченого. Під час цієї зустрічі був зачитаний подячний лист афонському чернецтву від Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Цього ж дня офіційна делегація представників Православної Церкви України повернулися до Києва.

Афон – осередок для всього Православ’я, значення якого неможливо переоцінити. Поїздка офіційної делегації Православної Церкви України, участь у спільних богослужіннях з афонським чернецтвом, піднесені молитви і новий досвід слугуватимуть відродженню і розширенню стародавніх зв‘язків між Церквою Українською та Святою горою Афон, які корінням своїм сягають часів життя преподобного Антонія Печерського. Ці зв‘язки сприятимуть подальшому відродженню Українського Православ’я, утвердженню і визнаю автокефалії Помісної Української Церкви.

Нехай благословення Господнє і молитви святих афонських подвижників будуть з нами

DSC_001 (10)
 
DSC_001 (104)
DSC_001 (12)
 
DSC_001 (28)
 
DSC_001 (29)
 
DSC_001 (32)

 
DSC_001 (73)

 
DSC_001 (90)
 
 

Прес-служба Київської митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)


« Повернутись