29 березня 2024 р.

Бюро правової допомоги надає роз'яснення

08.01.2019

До Чечельницького бюро правової допомоги часто звертаються громадяни по питанню отримання коштів за покійних осіб, яким постановами суду зобов'язано нарахувати та виплатити кошти відповідно до: вимог ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, додаткову пенсію відповідно до ст.51 цього ж Закону у розмірі 15 відсотків мінімальної пенсії за віком та як дитині війни відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та частини 1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. У зв'язку з цим, вважаєм доцільним надати слідуюче роз'яснення: Відповідно до ч.1 ст.379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Відповідно до ст.1227 ЦК України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.

Згідно із ст.52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

З метою отримання нарахованих та не виплачених вище вказаних коштів, громадянам необхідно:

- отримати у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину на нараховані та не виплачені кошти;

- звернутись за суд з заявою про заміну стягувача у виконавчому документі - постанові суду;

Звертаю увагу: за подачу вказаної заяви судовий збір не сплачується.

За отриманням більш детальною інформації чи роз'яснення можна звернутись до Чечельницького бюро правової допомоги за адресою: 24800, селище Чечельник, вул.Свято-Михайлівська, 7, тел.2-10-47, 096-551-75-37, 097-746-23-15.

Начальник бюро В.І.Косаківський