29 березня 2024 р.

Арсеній Яценюк призначений Премєр-міністром України

28.11.2014

Арсеній Яценюк призначений Прем'єр-міністром України

У четвер, 27 листопада, Верховна Рада України підтримала кандидатуру Арсенія Яценюка на пост Прем’єр-міністра України.
Подання про призначення Арсенія Яценюка Главою Уряду внесла Президентові України Петру Порошенку створена сьогодні коаліція парламентських фракцій. Глава держави запропонував Верховній Раді підтримати кандидатуру Арсенія Яценюка. За це рішення проголосував 341 народний депутат.
Виступаючи з парламентської трибуни перед голосуванням, Арсеній Яценюк сказав:«Творити історію непросто. На наші з вами плечі лягла найтяжча ноша – ноша історичної відповідальності зберегти державу і відвоювати нашу незалежність. Країна у війні, люди в біді, і від нас залежить, чи зупинимо ми агресію».
Він наголосив, що Україна постала перед «російською військовою навалою»: «Це ні що інше, як зазіхання на територіальну цілісність і нашу незалежність, як спроба знищити Україну. Можна воювати з армією і, напевно, можна армію перемогти. Але не можна ніколи перемогти український народ і українську націю».
Арсеній Яценюк звернувся до Президента України Петра Порошенка: «Шановний пане Президенте! Вам моя рука для проведення всього, про що Ви сказали з трибуни. Це наша спільна відповідальність».
Після голосування Парламентом за призначення Арсенія Яценюка Главою Уряду, він закликав «швидко приступити до формування Кабінету Міністрів України»: «2015 рік буде складніший, ніж 2014-й. Усе в наших руках. Уперед - до роботи».