29 березня 2024 р.

Арсеній Яценюк перевірив хід відновлювальних робіт у Слов'янську

17.07.2014

У середу, 16 липня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк перебуває на Донеччині, зокрема відвідав звільнений від терористів 5 липня Слов’янськ.
У Слов’янську Глава Уряду оглянув школу №16 та 5-поверховий будинок, пошкоджені внаслідок дій терористів, та залізничний вокзал, який нещодавно вже відновив роботу. Керівник залізниці показав Голові Уряду боєприпаси (міни та снаряди, в тому числі часів Другої світової війни), які працівники виявили під час відновлення руху залізничного транспорту.
Він поспілкувався з жителями Слов’янська на головній площі міста.
Арсеній Яценюк також побував на горі Карачун, де бойовиками було зруйновано телевежу, та в селі Семенівка, яке серйозно постраждало від дій терористів.
Глава Уряду повідомив, що у звільнених містах почалися відновлювальні роботи, зокрема, «Укрзалізниця» відновила шляхи сполучення: «Учора 800 людей повернулися до Слов’янська, хоча ще декілька днів тому потяги йшли пусті».
Також, за його словами, відновлене електропостачання: «Уряд за рахунок коштів енергоринку допомагає у відновленні енергопостачання».
Арсеній Яценюк зазначив, що поки що є проблеми з водопостачанням, які вирішуються підвезенням води: «Де можна підключити воду, вона вже підключена».
Глава Уряду також запевнив, що школи в Слов’янську розпочнуть роботу із 1 вересня: «Ми за кожним відомством закріпили по школі для того, щоб швидко їх відновити і діти змогли з 1 вересня піти в школу».
Окрім того, у Слов’янську відновлена трансляція трьох телеканалів - Першого національного, «5 каналу» та «1+1». «Вирішили технічне питання – на водонапірну вежу поставили антену, і від сьогоднішнього дня включили три телеканали. Далі збільшимо до восьми каналів - зараз підвозимо техніку», - сказав Глава Уряду.
«Дуже важливо зараз заспокоїти людей, щоби всі поверталися назад до своїх міст і разом із всією Україною відбудовували Слов’янськ, Краматорськ і Донбас в цілому», - наголосив Арсеній Яценюк.
Він зазначив, що, за попередніми оцінками, на відновлення міст Донецької та Луганської областей необхідно 8 млрд. грн.: «Але оскільки військовий конфлікт іде далі, думаю, 8 млрд. грн. в кращому випадку вистачить на кілька місяців».
Арсеній Яценюк повідомив, що Уряд України підготував проект закону про внесення змін до Державного бюджету, який він представить на засіданні Кабінету Міністрів 17 липня: «Дуже складні економічні умови. Нам треба далі фінансувати армію, оборону – це видатки, яких ніхто не очікував, а зараз ще й фінансувати реконструкцію та відновлення Донбасу».
За дорученням Прем’єр-міністра Урядова делегація взяла участь у підготовчому засіданні Конференції донорів та інвесторів у Брюсселі: «Ми очікуємо, що у вересні буде проведена донорська конференція і очікуємо на допомогу наших західних партнерів у відбудові Донбасу, відновленні інфраструктури, мереж, забезпечення робочими місцями. Тобто є центральний бюджет і західні донори, які будуть допомагати Україні відновлювати післявоєнний Донбас».
Він повідомив, що до України прибуде місія з ЄС для оцінки ситуації: «Після цього ми спільно погодимо обсяг фінансової та технічної допомоги, яку ми повинні отримати у вересні».
Відповідаючи на запитання журналіста стосовно участі представників великого бізнесу у відновленні регіону, Глава Уряду зазначив: «Переконаний,що в таких умовах всі повинні скинутися, дати грошей для того, щоб відновлювати мережі й інфраструктуру, щоб відновлювати життя на Донбасі».
«Зараз основне питання – треба отримати мир. А за мир треба боротися», - підкреслив Арсеній Яценюк.
Відповідаючи на запитання журналіста щодо надання соціальної допомоги жителям Слов’янська, Глава Уряду зазначив, що багато працівників соціальних служб покинули місто і зараз повертаються. Арсеній Яценюк повідомив, що з моменту звільнення Уряд направив близько 400 млн. грн. на виплату зарплат, пенсій та соцвиплат у Слов’янську і Краматорську: «Усі кошти зараз виділені».
Арсеній Яценюк провів нараду з керівництвом регіону за участі Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана, Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та Міністра інфраструктури України Максима Бурбака з питань відновлення життєдіяльності
Глава Уряду також відвідав табір Національної гвардії України в районі Ізюма.