28 березня 2024 р.

Андрій Парубій обговорив з конгресменами CША механізми підтримки інституційної спроможності Верховної Ради України

27.06.2018

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій провів зустріч зі співголовами Комісії з демократичного партнерства Палати представників Конгресу США Пітером Роскамом та Девідом Прайсом.

Андрій Парубій подякував, що конгресмени Роскаму та Прайсу стали співавторами та розробили резолюцію про те, що Голодомор визнається геноцидом українського народу. Голова Верховної Ради висловив сподівання, що ця резолюція щодо Голодомору буде ухвалена Конгресом цього року, адже це символічно - цього року весь світ вшановує 85 роковини Голодомору.

Андрій Парубій розповів про прогрес реформ в Україні, зокрема про ухвалення Верховною Радою Закону «Про вищий Антикорупційний суд», яке відбулося відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії та Закону «Про національну безпеку».

Також сторони обговорили механізми підтримки інституційної спроможності Верховної Ради в світлі спільного Меморандуму між Верховною Радою України та Конгресом Сполучених Штатів Америки, підписаного Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм та Спікером Палати представників Конгресу Полом Раяном. Механізми підтримки інституційної спроможності Парламенту передбачають, зокрема, залучення експертів зі США для опрацювання і вироблення рекомендацій щодо важливих реформ порядку денного українського Парламенту.