25 квітня 2024 р.

Аналіз нещасних випадків на виробництві

14.02.2020

Державною службою України з питань праці проведено аналіз нещасних випадків на виробництві, що сталися у 2019 році й причин їх настання та виявлено наступне.

Протягом 2019 року у суб’єктів господарювання агропромислового комплексу зареєстровано 80 випадків смертельного травматизму, за 2018 – 67 випадків (збільшення на 13 випадків або на 19%).

Зростання кількості нещасних випадків зі смертельними наслідками у суб’єктів господарювання зареєстровано у Вінницькій (+8).

Типовими обставинами, за яких сталися нещасні випадки є:

- падіння потерпілих, у тому числі з висоти;

- травмування потерпілих рухомими частинами устаткування та деталями, що рухаються, обертаються;

- падіння, обрушення дерев, гілок на потерпілих, у тому числі, які виконують лісосічні роботи;

- травмування в наслідок настання ДТП.

Основними причинами настання нещасних випадків є:

- допуск до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці;

- неякісне розроблення, недосконалість інструкцій з охорони праці або їх відсутність;

- відсутність або неякісне проведення інструктажу з охорони праці;

- недотримання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки;

- порушення технологічного процесу;

- порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів.

Дієвими заходами для недопущення виробничого травматизму є проведення превентивних заходів із підвищення обізнаності, інформування населення про безпеку та здоров’я працюючих з метою формування культури профілактики нещасних випадків і професійних захворювань.

Завідувач сектору з питань праці та  діловодства О. Бородай