26 квітня 2024 р.

26 червня - Міжнародний День боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом

26.06.2018

Протягом останніх  років в Україні спостерігається стійка тенденція до подальшого загострення проблем, пов”язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, що створює безпосередню загрозу генофонду нації, забезпеченню правопорядку, національній безпеці країни.

Кількість злочинів, пов”язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, за останні десять років збільшилася в чотири рази і також у країні подвоїлась кількість осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби й психотропні речовини. Це переважно молодь віком до 30 років, тобто найбільш працездатна частина населення. Проте пошук і апробація нових методів профілактики наркоманії серед молоді, антинаркотичної пропоганди, лікування і реабілітації хворих на наркоманію є не завжди адекватними ситуації, що склалася.

За таких умов постійно проводяться заходи Чечельницьким районним центром соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді щодо поширеності незаконного вживання наркотичних засобів серед молоді. Протягом поточного року спеціалістами РЦ СССДМ  проведено : 10 лекцій  „Діти живуть у світі, де є наркотики”, 12 тренінгів  „Наркоманії та СНІДу оголошуємо бій!” охоплено 423 учня старших класів СЗШ району; під час лекцій та тренінгів  роздані  інформаційні буклети „Тенденції розвитку наркоманії”. В разі потреби спеціалістами Центру надається індивідуальне консультування щодо зловживання наркотичних засобів, психотропних  речовин і прекурсорів.

А саме 26 червня 2018 року в центрі селища працівниками Чечельницького РЦ СССДМ проведено  Акцію  до  Міжнародного  Дня  боротьби  зі зловживанням  наркотиками  та  їх  незаконним  розповсюдженням -  інформування населення з наданням інформаційних буклетів про  найбільш  поширені  причини  вживання  наркотичних  речовин, їх  згубний  вплив  на  організм  підлітків  та  небезпечні  наслідки  вживання.

Директор районного центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді Тетяна Фаренюк