19 квітня 2024 р.

21 березня 2019 року в приміщенні Чечельницької райдержадміністрації відбулась інформаційна зустріч з зацікавленими сторонами у проекті ЄС ПРООН HOUSES.

13.03.2019

Зі вступним словом до присутніх звернувся перший заступник голови Чечельницької райдержадміністрації Віталій Савчук, який наголосив на необхідності об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень. «Ми маємо позитивний досвід на впроваджені чотирьох проектів на території району ЄС ПРООН, місцевий розвиток орієнтований на громаду. Надіємось на вашу активну участь та співпрацю у впроваджені наступних проектів», - зауважив Віталій Володимирович.

На зустрічі були присутні: селищний голова Світлана Палісіка, директор комунального підприємства «Чечельник-комунсерві» Сергій Роєнко та ініціативні групи від багатоповерхових будинків, яким було представлено презентацію проекту ЄС ПРООН HOUSES координатором Анастасією Ланіною. На відео презентації було представлено переваги у створені ОСББ, які допоможуть покращити рівень енергоефективності в різних секторах української економіки що є головним пріоритетом України.

Європейський Cоюз реалізовує Програму підтримки енергоефективності для України (EE4U), що має на меті сприяти підвищенню енергоефективності житлового сектору в Україні. У цьому контексті ЄС спільно з урядом Німеччини підтримує Фонд енергоефективності України, створений Урядом України з метою підвищення енергоефективності. Такі заходи сприятимуть позитивним змінам у споживанні енергії, а також підсилять енергетичну незалежність країни. ПРООН надаватиме технічну допомогу шляхом впровадження проекту, який триватиме з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2020 року.

Основна мета Проекту – мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та підтримка їхньої мотивації до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні, допомагаючи створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

У ході реалізації Проекту ПРООН спиратиметься на партнерські відносини з місцевими органами влади, а також на майже десятирічний досвід мобілізації громадян для втілення місцевих спільних ініціатив, набутий у  ході впровадження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Також ПРООН тісно співпрацюватиме з Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК).

В ході зустрічі ініціативні групи поставили питання Анастасії Ланіній та отримали обґрунтовані відповіді на них.