28 березня 2024 р.

19 травня - День пам'яті жертв політичних репресій

17.05.2019

У третю неділю травня ми вшановуємо пам'ять наших співвітчизників, які загинули від злодіянь тоталітарного режиму.

Цвіт нації, мільйони працьовитих, талановитих та соціально активних громадян, котрих сталінська влада оголосила “ворогами народу”, було страчено та приречено на тортури й голодну смерть на засланні. Жертвою карателів із НКВС у ті лихі часи міг стати кожен, незважаючи на вік, національність, соціальну приналежність, ставлення до релігії.

Вбивали селян і робітників, вчителів, священиків, науковців і письменників, позбавляючи життя наш народ, який не встигли знищити Голодомором. Безіменні поховання жертв сталінських репресій розсіяні по всій українській землі. А у багатьох немає навіть могил, немає жодних слідів, бо вони ретельно приховувалися катами.

З кожним роком залишається все менше живих свідків того лихоліття, про яке ми мусимо пам'ятати, щоб не допустити повторення подібного. Ми мусимо пам'ятати, щоб збудувати нову європейську, демократичну Українську державу.

Україна повинна стати заможною і квітучою в ім’я пам’яті тих, чиїми життями написана наша історія.

Схилімо ж голови і помолімося за вічний спокій жертв політичних репресій. Світла їм пам'ять!

Голова райдержадміністрації                       Голова районної ради
     Сергій ПУСТОВИЙ                                        Сергій П'ЯНІЩУК