Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
16 липня 2024 р.

Сектор культури, молоді та спорту РДА

Довідка про роботу закладів культури

             станом на 01.10.2020р.

               

 Мережа галузі культури району становить 38 закладів:

- 16 клубних закладів: 13 сільських будинків культури, 2 сільських клуби та 1 РБК;

   - 19 бібліотек: 16 сільських, 1 сільська дитяча бібліотека, 1 районна дитяча бібліотека,

     1 центральна районна бібліотека;

- 1 дитяча музична школа;

- 2 музеї: народний краєзнавчий музей с. Ольгопіль та народний  музей історії с.Бондурівка.
              Забезпечують діяльність галузі 95 працівників. Своєчасно та в повному обсязі  проведено розрахунки по захищених статтях. Заборгованості  по енергоносіях та заробітній платі  немає. 

            Згідно з планом роботи проведено урочисті  заходи до  державних свят, пам’ятних дат, зокрема: до Дня Соборності України   «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»;  «Афганістан - пекуча пам’ять» - до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав; «Воїни світла у наших серцях» - до Дня вшанування пам’яті жертв Майдану – Небесної Сотні.

  У зв’язку з поширенням короновірусної хвороби  «COVID-19» в режимі онлайн організовано такі заходи: «Перегортає пам'ять сторінки…» - до  Дня пам’яті і примирення та 75-й річниці перемоги над нацистськими загарбниками у Другій світовій війні 1939-1945рр.; «Мати – оберіг сім’ї» - до Дня матері та Міжнародного дня сім’ї; «Знай Європу більше» - до Дня Європи; «Не стерти пам’яті народу» - до Дня скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу; «Вражаємо світ красою українських вишиванок» - флешмоб до Всесвітнього дня вишиванок. 

Також у режимі онлайн проведено:

  • творчі акції  до Дня захисту дітей;

  • тематичну програму до Дня медика ;

  • концертні програми до Дня державної служби та  Дня Конституції України

     У  щорічному   фестивалі народної творчості  «Різдвяне диво» взяли участь творчі колективи 9 територіальних громад району, РБК  та молодь із  костелу Св.Йосипа Обручника;  7 колективів - у 5-у фестивалі колядок і щедрівок «Вифлиємське світло» в костелі Св.Йосипа Обручника.  13-14.01.20р. Поповогребельський СБК, бібліотека   взяли участь у фольклорного  святі  «Весела Маланка» та допомагали працівникам  Вінницького обласного центру народної творчості в  покроковій   зйомці відеофільму про це яскраве автентичне зимове  дійство для подання відповідних матеріалів  до скарбниці ЮНЕСКО. 26.01.20р. народний аматорський хоровий колектив  АФ «Ольгопіль» (керівник:  Дорош В.М., заслужений працівник культури України) та народний аматорський  ансамбль пісні  «Чарівниця» Каташинського СК (керівник: Кривенька В.Г.) успішно презентували Чечельниччину під час  регіонального фестивалю духовної пісні у м.Житомир.  Влітку відбулися:  обласний онлайн - конкурс «Народні музики Поділля» та обласне свято фольклору імені Гната Танцюри, в яких взяли участь самодіяльні колективи району. Також ОЦНТ, управлінням культури та мистецтв проведено  атестацію народних аматорських колективів на підтвердження звання «народний» та присвоєння його колективам «Горлиця»  (Бондурівський СБК) і  «Файні молодиці та козаки» (Ольгопільський СБК). У липні РБК проведено  театралізоване свято «Ой пустила віночок на биструю воду…».       Рішенням районної  комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  від 21.08.2020р. проведення всіх масових святкових культурно-мистецьких заходів з нагоди відзначення 29-ї річниці незалежності заборонено. Зважаючи на дану епідситуацію,  РБК організовано відеозапис святкової   концертної програми учасників художньої самодіяльності з нагоди цієї дати  та розміщено в соціальних мережах Facebook. Також підготовлено й надіслано в обласний центр народної творчості  відеоматеріали  на  онлайн конкурс «Дідух - української родини оберіг». Своєчасно відправлено    тематичні роботи майстрів з різних видів народного мистецтва  до ВОЦНТ на обласну виставку «З Україною в серці», яка тривала    з 21серпня по 6 вересня 2020р.

     У вересні до Дня партизанської слави Бритавським СБК організовано презентацію книги «Шумить бритавський ліс» місцевої вчительки  Катерини Драчинської, яка померла в кінці ХХст.

       Спортивні заходи:  ще до початку карантину проведено відкритий чемпіонат району з настільного тенісу серед юнаків та дівчат 2002р.н. і молодших, кубок із волейболу - до  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Збірна команда дорослих взяла участь у чемпіонаті обласної ліги сільського аматорського футзалу сезону 2020 року. Відбулися   змагання на  кубки  з волейболу до Міжнародного дня прав жінок і миру та в честь Героя праці Щербатого І.М.

        У вересні проведено турнір з міні-футболу  серед юнаків та дівчат 2007р.н. (до Дня фізичної культури) й  традиційний  кубок із волейболу «Пам’яті друзів». 

       У вересні також організовано  районний етап ХУ Всеукраїнської  благодійної  акції «Серце до серця» по збору коштів для закупівлі кардіо-реанімаційного обладнання у дитячі лікарні.   

            Діяльність бібліотек  спрямована на формування національної свідомості, відродження культурно-історичних цінностей. У ЦРБ за цей період надійшло 775 примірників книг на суму 77тис. 338 грн. 38 коп. Із нагоди знаменних та пам’ятних  дат  підготовлено   книжково – інформаційні  виставки,  презентації , історичні, літературні години та години пам’яті, а саме:  «Василь Стус - символ нації» ( до 82-ї річниці від дня народження письменника – політв’язня); до Дня Соборності України:  «Соборність рідної землі – основа нації й держави»; до Дня пам’яті жертв Голокосту: «Шість мільйонів сердець»; до Дня пам’яті Героїв Крут:  «Історія української нескоренності»,  «Їм було не однаково...»,  «Шана героям незборимого народу» - до початку війни з Росією; «Єднаймося заради України» - до Дня українського добровольця; «Подвигу вічно жити» -з нагоди 76-ї річниці визволення селища від нацистських загарбників у Другій світовій війні. Також відбулися   соціокультурні заходи до Міжнародного дня рідної мови,  206 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка та  90-річного ювілею славетної Ліни Костенко, ін.  Проведено засідання клубів : «Слово» - «Витязь молодої української літератури» (до 85-річчя від дня народження Василя Симоненка), «Ріка життя Уласа Самчука», «Співачка досвітніх вогнів»  (149-а річниця  від дня народження Лесі  Українки), «У нього кожне слово – це перлина…» (до 125-річчя від дня народження М.Т.Рильського) ; «Чарівний клубочок»  (ЦРБ) та  «Умілі  ручки» (РДБ). РДБ також  організувала заходи в рамках  Всеукраїнського тижня дитячого читання «Із книгою жити – з добром дружити!» ( у режимі ОНЛАЙН ). Працівниками  ЦРБ у такому  ж форматі  під час карантину  проводяться   попередньо заплановані виставки, засідання клубів. Зокрема, у вересні - Стусівські читання «Незламний борець правди і свободи», профорієнтаційні заходи для учнівської молоді «Запобігти, врятувати, допомогти!», виставка "Мандруємо Україною», День відкритих дверей до Всеукраїнського дня бібліотек - «Диво, ім’я якому – бібліотека» тощо.

         Вихованці та викладачі ДМШ   брали   участь у   всіх   районних заходах. Проведено шкільний  етап Всеукраїнського конкурсу  «Подільська весна – 2020». Однак,  враховуючи карантинні обмеження, дитячою музичною школою  організовано освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання, яким  було охоплено біля 85% загальної чисельності учнів. Завершився 2019-2020 навчальний рік  12.07.2020р.

      У 2020-2021н.р. у ДМШ нараховується  146    учнів. До Дня знань проведено індивідуальні  культурно – просвітницькі бесіди    для батьків та вихованців.

       У музеях району оформлено   відповідні тематичні    виставки. Після послаблення карантинних заходів,  з 12 травня музеї відкрито для відвідувачів (із відповідним обмеженням для  екскурсантів).

        Проведено розширене засідання ради відділу за підсумками організаційно – творчої та фінансово – господарської діяльності закладів культури району у 2019році. У травні відбулася нарада завідувача сектору  з керівниками закладів культури щодо онлайн  роботи в умовах послаблення карантину.

      У вересні 2020р.  ознайомилася з роботою  закладів  культури району начальник управління культури та мистецтв облдержадміністрації Ольга Дернова.