Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
23 червня 2024 р.

Служба у справах дітей

Служба у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації

Основними завданнями служби є:

- реалізація на відповідній території державної політики з питань соціального захисту неповнолітніх і запобігання дитячої бездоглядності та вчиненню правопорушень неповнолітніми;

- розроблення і здійснення самостійно та разом з іншими структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища і соціального захисту неповнолітніх, забезпечення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх, запобігання бездоглядності та вчинення ними правопорушень, усунення причин, що породжують ці явища, а також здійснення контролю за виконанням цих заходів;

- координація зусиль місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій       усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту неповнолітніх та організації роботи, спрямованої на запобігання бездоглядності та правопорушенням серед них;

- формування громадської думки щодо поліпшення становища неповнолітніх, профілактики їх правопорушень, сприяння реалізації державної політики з питань соціального захисту неповнолітніх.

-Забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім»ї.

Довідка

за результатами роботи служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації

щодо забезпечення права дитини  на виховання в сім’ї за 9 місяців 2020 року

Станом на 01.10.2020 року на первинному обліку служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації  перебуває 15 дітей-сиріт та 26 дітей, позбавлених батьківського піклування, що до сімейних форм виховання влаштовано 37 дітей, а саме під опіку, піклування - 28, в ПС -5 та ДБСТ - 3   в  інтернатних закладах  перебуває - 4 дітей, ПТУ -1.  

 

   Служба у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації (далі - Служба) в межах своєї компетенції проводить відповідну робота із захисту законних прав та інтересів дітей, зокрема права дитини на виховання в сім’ї.

      Однією із форм державної політики на місцях є діяльність Комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації (далі Комісія), створеної на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини». На засідання, Комісії виносяться актуальні питання щодо захисту прав дітей. Очолює Комісію перший заступник голови районної державної адміністрації,   до складу  якої  входять представники районних структур, дотичних до питань захисту прав дітей.

     У 2020  році, проведено 11 засідань Комісії, на яких було розглянуто 43 питань соціального захисту дітей.

 

       На кожну дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування,  розроблено та затверджено індивідуальні плани на засіданнях комісій з питань захисту прав дитини при Чечельницькій райдержадміністрації. Індивідуальні плани дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах та статусних дітей затверджуються на засіданнях Комісії протягом року, відповідно до постановки на облік таких дітей.

       Протягом 9 місяців 2020 року, в Чечельницькому районі  статус  дитини , позбавленої батьківського піклування  надавалося шістьом дітям.

       Станом на 01.10.2020 року, на місцевому обліку з усиновлення перебуває – 14 дітей, вони влаштовані на виховання та спільне проживання до ПС та ДБСТ, а також інтернатні заклади. 

         Служба у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації здійснює нагляд за умовами проживання та виховання 5 усиновлених дітей.  

         Служба у справах дітей, із залученням працівників  охорони здоров’я, Чечельницьким відділення поліції Бершадського ГУНП  України у Вінницькій області,  при тісній співпраці центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за місцем проживання дитини здійснює контроль за умовами утримання, навчання, виховання, дітей над якими встановлено опіку, піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, району, шляхом їх відвідування та спілкування з дітьми. Періодичність відвідувань опікунів, піклувальників проводиться згідно графіку, але не рідше одного разу на рік. За потребою такі відвідування проводяться частіше.  

         В районі функціонує  4 ПС,  в яких виховується 4 дітей, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації  та 1 дитина, яка перебуває на первинному обліку Літинської ССД.

Протягом 2020 року  надійшло 2  повідомлення щодо  5 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах .

Особові справи дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, сформовані.

Службою у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації проводиться робота з попередження бездоглядності шляхом організації та проведення профілактичних заходів «Діти вулиці», «Сім’я».  Протягом 2020 року проведено 12 заходів «Діти вулиці», «Вокзал», «Канікули», «Неблагополучна сім’я».

 У 2020 році працівники служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації здійснювали публікації в ЗМІ, виступали на батьківських зборах та перед учнями з питань профілактики бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, профілактики алкоголізму, тощо, приймали участь у  батьківських зборах, виступали перед учнями з питань профілактики бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, профілактики алкоголізму, наркоманії, негативних явищ в дитячому середовищі.

Працівники служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації приймали участь у судових засіданнях:  у 2020 році –  29 слухань.

Наші діти заслуговують на майбутнє
Кожна людина, незалежно від віку, професії, фінансового положення чи стану здоров’я, може допомогти обездоленій дитині та зробити свій внесок у те, щоб Україна стала країною без сиріт.
Після перегляду соціального ролику на телебаченні, в якому маленька дівчинка, малює крейдою на асфальті видуману і таку бажану матусю, якої у неї немає, при цьому слухаючи супровід емоційно – тривожної пісні Ніни Матвієнко, яка своїм народним голосом, вміє доторкнутися до людської душі, мабуть… серце не стискається, тільки у занадто черствої людини…
Це історія однієї дівчинки. А таких діток, які мають одну, єдину мрію у житті – це мати батьків, дуже багато. В кожному місті нашої великої країни, кожного вечора, десь там, дивлячись на нічне небо, своїми самотніми оченятами, дитя, просить у Господа подарувати йому сім’ю. Те, що не купиш, але те що можна втратити, те, що не цінуєш, поки маєш.
Чому так важлива сім’я? Сім’я – це основа, фундамент становлення і розвитку дитини. Мати і батько – це ті рушійні сили,котрі допомагають дитині, впевнено піти в світ, знайти своє місце і зрозуміти своє призначення в соціумі, а також стати Людиною, з великої літери.                                                               
        У житті бувають різні ситуації і причини, через які, дитина потрапляє до дитячого будинку. Та це не означає, що втративши одного разу батьків, дитина не має права і шансу, стати частинкою життя у світі інших людей. Людей, які вміють любити, оберігати, розуміти, підтримувати, дарувати ласку, добро і турботу, тобто ті елементарні речі, котрі потрібні не тільки безпритульній дитині, а взагалі будь – якій людині.
Діти – наше майбутнє, і якщо ми хочемо навчити їх жити, для того, щоб вони в подальшому творили, розвивали і збагачували нашу державу, нам потрібно їх підтримати, і дати можливість розвиватися в повноцінній, гармонійній атмосфері.
Підтримка і допомога дітям – сьогодні, це здорова, освічена, культурна нація - в майбутньому.
Всиновлюючи дитину, Ви не тільки даєте їй шанс на життя, а разом з тим, робите світ добрішим, відкритішим, розуміючим, тому що будь -  яка справа, робить щасливим, не тільки того, для кого вона зроблена, а й того, хто її зробив.
Наші діти заслуговують на майбутнє. Дайте їм надію. Дайте їм шанс.
Тож не будьте байдужі до сирітської долі! Подаруйте дитині радість, тепло, любов та ласку!
               Якщо ви вирішили усиновити дитину
 
Шлях усиновлювача:
1.Одержання консультації про усиновлення в службі у справах дітей.
2.Збір документів.
3.Подання до служби у справах дітей заяви про взяття  на облік кандидатів в усиновлювачі.
4.Обстеження представниками служби у справах дітей умов проживання майбутніх кандидатів в усиновлювачі.
5.Отримання висновку про можливість бути усиновлювачами.
6.Ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені.
7.Отримання направлення для знайомства з дитиною.
8.Знайомство та встановлення контакту з дитиною.
9.Подання заяви про усиновлення дитини за місцем її проживання.
10.Отримання висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.
11.Подання заяви та документів до суду.
12.Отримання рішення суду про усиновлення дитини.
13.Оформлення нового свідоцтва про народження дитини в органах РАЦСу.
14.Передача дитини усиновлювачам.
15.Здійснення працівниками служби у справах дітей контролю за умовами проживання і виховання усиновленої дитини.
 
Візьміть дитину у свою родину та зігрійте її батьківським теплом
 
 
Робити добро – легко!
       Коли дитина оточена любов'ю, відчуває сердечне тепло і турботу батьків та на світ дивиться радісними очима - у неї щасливе дитинство...
      Та, на жаль, є діти, які зростають без атмосфери любові, родинного затишку, взаєморозуміння. І кожна дитина-сирота чекає, що одного дня добрі, лагідні люди заберуть її у свою сім'ю...
      Нам, звичайним людям, важко уявити, що відчуває маленька дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І дитина залишається наодинці з навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це мала уособлювати родина, якої у крихітки тепер не існує…
      Наш район не є осторонь дитячих проблем. Сьогодні в районі налічується 4 прийомні сім’ї, де виховуються  6 дітей.
    З метою захисту законних прав та інтересів дітей  працівниками служби у справах дітей спільно з РЦ ССДМ та сімейним лікарем,  було відвідано прийомні сім’ї. Обстеження умов проживання дітей проводяться щомісячно.
 
 
 
Прийомна сім’я Сивак  В.П. та Сивак Ю.А.
 
 
 
Прийомна сім’я Назаренко О. В.
   Завдяки таким сім’ям,  все більше людей переконуються, що діти у закладах не відрізняються від «домашніх», тільки їм більше необхідно материнської  і  батьківської любові й уваги. І саме Ви, шановні прийомні батьки,  щодня доводите, як сім’я допомагає цим дітям зростати здоровими, вчитися, позбуватися  комплексів,  мріяти, вірити у себе, вірити у свої сили і можливості.
 
А якщо Ви бажаєте створити власну  прийомну сім’ю, за  консультаціями та порадами з питань усиновлення, створення прийомних сімей Ви можете звернутися до служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації за  телефоном 2-21-79 або за адресою:  смт.Чечельник, вул.Леніна,35 -  служба у справах дітей.
 
       Велика вдячність всім небайдужим до дитячої долі. Візьміть дитину у родину! І нехай разом з цим прекрасним моментом у вашому домі назавжди поселиться щастя та родинне благополуччя!