03 травня 2024 р.

Інформація для внутрішньо переміщених осіб

Безкоштовна правова допомога - внутрішньо переміщеним особам

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що Вінницька міська громадська організація «Вінницька правозахисна група» з червня 2015 року по теперішній час надає безперервну безкоштовну правову допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та постраждалому від конфлікту населенню України.

Таку можливість організація отримала завдяки фінансовій підтримці та в рамках проекту Датської Ради у справах біженців (ДРБ) «Захист прав, зниження ризиків та посилення гуманітарного реагування на ВПО та постраждалому від конфлікту населенню України».

Безоплатна правова допомога надається в таких напрямках:

1. Індивідуальні юридичні консультації зі спеціальних юридичних питань, що цікавлять внутрішньо переміщених осіб.
  2. Надання адміністративної підтримки з метою надання можливості отримати доступ до державних та недержавних переваг та послуг (підтримка у реєстрації бізнесу, підтримка у заповненні орендних та інших договірних документів і т.п.).
  3. надання підтримки в отриманні документів: свідоцтв про народження, шлюб та смерть, внутрішнього паспорту та інших документів.
  4. підтримка в судових справах, включаючи представництво у суді у випадках, що стосуються захисту внутрішньо переміщених осіб.

Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо статусу ВПО, які перебувають на території м. Вінниці та Вінницької області, можуть звертатися за адресою:

м.Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, буд.2, оф. 701 або за тел.0974882098 (Балтак Олексій Олегович).

До уваги внутрішньо переміщених осіб

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2018р. №15 «Про внесення змін до п.3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», передбачено:

з 20.01.2018р. грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім’ї (далі - уповноважений представник сім’ї) у таких розмірах:

·        для осіб, які отримують пенсію, та дітей – 1000,00 грн. на одну особу (члена сім’ї);

·        для осіб з інвалідністю Iгрупи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1784,90грн.);

·        для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність(1578,95грн.);

·        для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність(1373,00грн.);

·        для працездатних осіб - 442 грн.на одну особу (члена сім’ї).

Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 3000 грн., для сім’ї, до складу якої входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, - 3400 грн., для багатодітної сім’ї - 5000 грн.

РЕЄСТР ОБ’ЄКТІВ

щодо можливості розміщення на території Чечельницького району вимушених переселенців з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції

Контактна особа

вул.Садова 40

вул.Садова 41

вул. Леніна 264

Всього: кількість об’єктів - 5  , кількість сімей - 5  , кількість осіб -  14.

для громадян, які приїхали з

тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції

(Донецької та Луганської областей)

Дляотримання всіх видів державної соціальної підтримкиотримання інформації з усіх питань, які хвилюють Вас на даний час Вам необхідно звернутись до управління праці та соціального захисту населення Чечельницької райдержадміністрації з 8.00 до 18.00 год за адресою смт.Чечельник, вул..50-річчя СРСР 2.

або за телефонами«гарячої лінії»:

2-25-36 (код Чечельника 043-51)

098-725-60-45

(контактна особа – заступник начальника управління Якимчук Валентина Анатоліївна)

Основні документи, які необхідно мати при собі (за наявності):

• паспорт;
  • посвідчення отримувача пенсії, допомоги, пільговика;
  • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера.