Чечельницька районна державна адміністрація
офіційний сайт
Малий Герб України
Чечельницька районна державна адміністрація
Вінницька область, офіційний сайт
Офіційний E-Mail: rda_chechelnyk@vin.gov.ua
Ми працюємо: з 8.00 до 17.00 (пн-пт)
10 грудня 2024 р.

Районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

 
ФАРЕНЮК ТЕТЯНА ПЕТРІВНА - директор Чечельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
 
Чечельницький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
 
(далі – Центр) є спеціальним закладом, що забезпечує організацію та проведення у відповідній територіальній громаді соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.  
Структура та штати
Чечельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

№ п/п

ПІБ

Посада

Робочий телефон

 

1

2

3

4

1

Фаренюк

Тетяна

Петрівна

Директор Чечельницького районного центру  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді

(04351)

2-11-75

2

Дорожанська

Наталія

Олегівна

Заступник  директора -

начальник відділу із

соціальної  роботи РЦ СССДМ

(04351)

2-11-75

3

Гончарук

Світлана

Ігорівна

Провідний бухгалтер

Чечельницького районного центру  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді 

(04351)

2-11-75

4

Трачук

Ірина Миколаївна

Психолог   Чечельницького районного центру  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді 

(04351)

2-11-75

Фахівці із соціальної роботи

Чечельницького районного центру  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді 

5

Шестаківська Людмила Олександрівна

Фахівець із соціальної роботи

смт Чечельник            

(04351)

2-11-75

6

Трачук

Ірина Миколаївна

Фахівець із соціальної роботи     

с.Тартак             

(04351)

2-11-75

7

Грицишина

Ірина

Олександрівна

Фахівець із соціальної роботи                   с.Вербка -  с.Бритавка

(04351)

2-45-45

8

Бучак

Надія

Петрівна

Фахівець із соціальної роботи                  с.Демівка

 

(04351)

2-43-31

9

Музичук

Тамара Володимирівна

Фахівець із соціальної роботи           с.Стратіївка

(04351)

2-49-42

10

Бузовська Катерина

Іванівна

Фахівець із соціальної роботи            с.Любомирка

(04351)

2-69-31

 

11

Горощук Наталія

Валеріївна

Фахівець із соціальної роботи               с.Ольгопіль

(04351)

2-73-02

12

Барська

Ніна

Василівна

Фахівець із соціальної роботи             с.Бондурівка - с.Дохно

(04351)

2-56-45

13

Панюк

Валентина

Петрівна

Фахівець із соціальної роботи с.Каташин,с.Жабокричка с.Рогізка

(04351)

2-63-31

14

Бунич

Лариса

Сергіївна

Фахівець із соціальної роботи                       с.Луги

(04351)

2-65-31

15

Турчинська Валентина Миколаївна

Фахівець із соціальної роботи               с.Куренівка

(04351)

2-61-42

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Основними завданнями Центру є:
 
участь у виконанні загальнодержавних та інших соціальних програм шляхом проведення соціальної роботи із сім'ями, дітьми та молоддю, зокрема, забезпечення соціального обслуговування, соціального супроводу та патронажу, соціальної профілактики і реабілітації, соціальної та психологічної адаптації;
створення спеціалізованих формувань та забезпечення їх функціонування;
залучення громадськості до проведення роботи із сім'ями, дітьми та молоддю, підтримка та розвиток волонтерського руху;
проведення соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, шляхом їх виявлення, обліку та вивчення потреб, планування та визначення методів допомоги, надання соціальних послуг, забезпечення за необхідності соціального супроводу;
сприяння розвитку та підтримці сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом: пошуку та підбору кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі та направлення їх на навчання, соціального супроводження прийомної сім'ї та дитячого будинку сімейного типу;
проведення у сім'ях, серед дітей та молоді за місцем проживання інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом поширення соціальної реклами і проведення консультацій; - забезпечення проведення на належному рівні соціальної роботи, запобігає професійним ризикам шляхом організації навчання соціальних працівників, наставництва та професійної підтримки на робочому місці.
Основною метою
діяльності центру є надання психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, інформаційних і юридичних послуг сім’ям, дітям та молоді.
Основними принципами діяльності центру є законність, дотримання і захист прав людини, системність, доступність, конфіденційність, відповідальність за дотримання етичних та правових норм підчас надання допомоги.
 
Відділ соціальної роботи
При відділі діють служби / спеціалізовані формування:
 
Служба соціальної підтримки сімей”
 – здійснення соціальних заходів, спрямованих на вихід сімей зі складних життєвих обставин, які вони не в змозі самостійно подолати за допомогою наявних засобів і можливостей, попередження виникнення складних життєвих обставин у сім’ї, створення умов для самостійного розв’язання життєвих проблем, що виникають в сім’ї, та повернення до повноцінного життя родини.
 
Основною метою діяльності Служби є здійснення соціальної підтримки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах (СЖО).
        Служба виявляє та обліковує сім’ї, які опинилися в СЖО, здійснює соціальний супровід різних категорій сімей, надає консультації з питань виховання дітей в сім’ї, догляду за дитиною, виступає посередником між дитиною, членами її сім`ї і адміністрацією школи, центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами опіки і піклування, сприяє пошуку житла, оформленню державних допомог, пенсій, пільг, наданню гуманітарної допомоги з різних джерел, незаборонених чинним законодавством, переадресовує до центрів зайнятості для подальшого працевлаштування, сприяє у влаштуванні дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в прийомні сім`ї, ДБСТ.
 
Консультативний пункт у пологовому відділенні”
 – здійснення соціальної роботи з вагітними жінками та жінками, які народили дитину, з неповнолітніми матерями, з молодим подружжям, з матерями, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини, з батьками, які тимчасово влаштували дитину в будинок дитини.
 
Працівники  центру надають  соціальну-педагогічну, психологічну, юридичну, допомогу особам, які мають намір відмовитися від народженої ними дитини. Також здійснює соціальний супровід сімей які опинились у складних життєвих обставинах шляхом надання її членам комплексу адресних соціальних послуг (психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, соціально-медичних, соціально-економічних, інформаційних) як необхідної підтримки, допомоги і самодопомоги.
 
Мобільний консультативний пункт у сільській місцевості” - забезпечення доступу до соціальних послуг Центру різних категорій дітей, молоді та сімей в сільській місцевості .
Головна  мета діяльності МКП - здійснення профілактичної роботи з дітьми, сім’ями та молоддю, надання соціальних послуг сім’ям з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах, в повному обсязі, створення соціальних умов для життєдіяльності, гармонійного та різнобічного розвитку дітей та молоді, захист їх конституційних прав, свобод і законних інтересів, забезпечення теоретичної та практичної підготовки волонтерів до реалізації соціальних програм. А також здійснювати заходи, спрямовані на пропаганду здорового способу життя, профілактику негативних явищ, поширювати інформацію про ВІЛ-інфекцію, збереження репродуктивного здоров’я та статевого виховання серед дітей та молоді 

Інформаційно-аналітичний звіт про роботу

ЧЕЧЕЛЬНИЦЬКОГО РЦ СССДМ

 за ІІІ квартал 2020 року

Спеціалісти Центру постійно проводять роботу з  сім’ями, аби своєчасно виявити серед них такі, що опинилися в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої підтримки, проінспектовано   154 сім’ї. Охоплено 100 % соціальною роботою 36 дітей – сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у районі, а також охоплені соціальною роботою 22 особа з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Здійснюється соціальне супроводження 4 прийомних сімей де виховується 7 прийомних дітей. Метою соціального супроводження  є створення належних умов для забезпечення індивідуальних потреб кожної прийомної дитини у розвитку та вихованні.

Соціальним супроводом охоплено 61 родина, в яких проживає 147 дитина,які перебувають в складних життєвих обставинах.

    Продовжується робота опікунських рад при виконавчих комітетах сільських та селищної рад району, так як саме в склад опікунських рад входять директори, завучі, соціальні педагоги та психологи шкіл, голови та секретарі сільських та селищної рад, сімейні лікарі та медичні працівники ФАПів та амбулаторій, дільничні інспектори, депутати сільських та селищної рад, а також за згодою представники з  управління праці та соціального захисту населення РДА, служби у справах дітей РДА, кримінально – виконавчої інспекції,  відділу у справах сім’ї, молоді та спорту та районного центру зайнятості. Саме на засіданнях опікунських радах залучаються представники із складу  опікунських рад до вирішення проблем особи чи родини стосовно  утримання та виховання дітей в кризових сім’ях. Працівниками Чечельницького районного центру соціальних служб було ініційовано 35 засідань опікунських рад. І зробивши аналіз результатів проведень опікунських рад, працівники РЦ СС дійшли до єдиного висновку – щомісяця потрібно проводити в кожному населеному пункті вищевказані засідання.

На виконання розпорядження Чечельницької РДА від 24.10.2014р. № 264 «Про створення районної мобільної робочої групи із надання адресних соціальних послуг в територіальних громадах сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах» членами групи проводиться відповідна соціальна робота в громадах, яка спрямована на подолання складних життєвих обставин в сім’ях, підвищення виховного потенціалу, відповідальності за життя дітей, допомога в оформленні необхідних документів, реєстрації, сприяння в проходженні медичних оглядів, влаштування на навчання, отримання гуманітарної допомоги, сприяння в оформлені в дитячий садок дітей дошкільного віку, допомогу в раціональному використанні коштів сімейного бюджету, ознайомлення та попередження батьків про безвідповідальне батьківство.

Директором РЦСС спільно з директором районного центру зайнятості, начальником управління праці та соціального захисту населення РДА, начальником служби у справах дітей РДА відбуваються виїзні прийоми по населених пунктах району, таких заходів відбулось 6. Мета виїздів -  зустрічі з громадою, надання інформації щодо соціального захисту окремих верств населення, а саме: діти, молодь, окремі особи та сім’ї.

Важливим напрямком роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  є профілактично – просвітницька робота , яка здійснюється в школах району та ПТНЗ №35, щодо запобігання поширенню негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя, де надаються психологічні, педагогічні консультації з питань взаємовідносин дітей з однолітками, гармонійного розвитку особистості. Крім того, проводяться  лекторії   щодо залежності тютюнопаління, алкоголю, немедичного вживання наркотиків. Учасниками групових заходів стали 648 осіб.

        Забезпечено соціальною роботою сім’ї, які виїжджають  з Луганської та Донецької областей. Працівниками Чечельницького РЦСС розповсюджено розроблену Мінсоцполітикою «Дорожню карту» стосовно вирішення питань соціального захисту та забезпечення першочергових потреб осіб, внутрішньо переміщених в межах країни таким сім’ям та особам  переселенцям. З даною категорією проведена соціальна робота – 32 сімей.

      Протягом 9 місяців 2020 року  послугами Центру  було охоплено 236 мобілізованих(демобілізованих)осіб, здійснено оцінку потреб усіх 236 осіб,тобто 100%.

  Працівниками Чечельницького РЦ СС  проведено інформаційну кампанію з метою пошуку кандидатів  в патронатні  вихователі, в тому числі: проведено 3 інформаційних зустрічей з сільськими головами, курівниками закладів освіти, закладів охорони здоров’я, які працюють  безпосередньо в територіальних громадах, а також підготовлені відповідні матеріали та розміщені  їх у засобах масової інформації.

     Працівниками Чечельницького РЦСС продовжується робота щодо підбору кандидатів в патронатні вихователі.

.

 

23 серпня відбулася  нарада працівників  районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді 

щодо продовження вивчення  потреб учасників бойових дій в зоні  АТО

 

 

 

   Відкриваючи нараду, заступник голови райдержадміністрації О. Беседа наголосила на необхідності соціальної підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей. Вона зазначила, що саме працівники соціальних служб району у своїй діяльності найчастіше  надають підтримку учасників бойових дійта членам їх сімей. На нараді були розглянуті та обговорені питання щодо оновлення  соціального паспорту, надання пільг учасникам АТО, вивчення потреби в лікуванні, забезпечення санаторно-курортним лікуванням та здійснення соціального супроводу учасників бойових дій, які саме його потребують. А також було наголошено на важливості проведення психологічної реабілітації та адаптації громадян, які брали участь в антитерористичній операції, надання їм та членам їх сімей психологічної допомоги.

Працівники  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжують роботу щодо вивчення потреб учасників бойових дій в зоні АТО та планують працювати з учасниками бойових дій, які мали поранення. Плануються проведення тренінгових занять з метою підтримки членів сімей учасників АТО, до яких будуть залучені  психологи та відповідні фахівці.

 

 
Проведення вуличної акції «Ми за дитинство без насильства»
в  смт.  Чечельник
 
Жорстоке поводження з дитиною… Насильство…Торгівля дітьми… Експлуатація дитини… Останнім часом в Україні загострилась така соціальна проблема як жорстоке ставлення до дітей з боку дорослих.  Пияцтво, наркоманія, антигромадський спосіб життя, аморальна поведінка батьків, небажання працювати і нести відповідальність за дітей – все це породжує сімейне неблагополуччя, яке є реальною загрозою для життя та здоров’я дітей у власному домі.
Так,25листопада 2014 року Чечельницьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено вуличну акцію «Ми за дитинство без насильства». Під час акції проведено інформаційно-просвітницьку роботу з даної теми серед населення та розповсюджено листівки відповідної тематики.
Як зазначила директор центру Тетяна Фаренюк :  «Ми не маємо права закривати очі на жорстоке поводження з дітьми та бути байдужими до їх болю. Ми мусимо зупинити колесо насильства, яке може зруйнувати не одне життя, покалічити не одну долю. Кожен з нас має сказати "Ні насильству над дітьми!”».
 
 
 
 
22-26 вересня 2014 р. в Чечельницькому районі пройшов Всеукраїнський тиждень планування сім’ї
 
У період з 22 по 26 вересня 2014 року в Чечельницькому районі пройшов Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я. Під час проведення інформаційно-просвітницьких заходів, бажаючі змогли дізнатися більше про методи планування сім’ї, своє репродуктивне здоров’я та те, як його зберегти.
Саме під час проведення Всеукраїнського тижня  планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я в районі проведені наступні заходи :
-      24 вересня 2014 р. на базі районного центру зайнятості проведений круглий стіл  на тему: «Міжвідомча співпраця суб’єктів соціальної роботи»;
-      лекції лікаря – гінеколога жіночої консультації  Мудранинець Світлани Яківни на тему : «Добробут сім’ї – міцна держава» та  «Безпечне материнство. Планування  сім’ї»;
-      виступ головного лікаря КЗ «Чечельницького районного центру ПМСД» Ковалем Віктором Аврамовичем, а саме : «Збереження  репродуктивного здоров’я»;
-      виступ директора  районного  центру  соціальних  служб  для  сім’ї, дітей та молоді Фаренюк Тетяни Петрівни на тему : «Відповідальне батьківство».
 Адже як відомо, в Україні досі спостерігаються негативні демографічні тенденції – смертність перевищує народжуваність і причина не лише в економічних факторах. Адже дівчатка вступають у репродуктивний вік вже маючи проблеми зі здоров’ям, в тому числі, з репродуктивним. В Україні близько 1 млн. пар страждають на безпліддя, яке викликане проблемами з репродуктивним здоров’ям, зокрема є наслідком абортів.
Надзвичайно важлива роль відводиться й інформаційно-просвітницькій роботі, адже дуже часто не лише підлітки, а й дорослі не мають вичерпної інформації про методи планування сім’ї та способи збереження репродуктивного здоров’я.  Ця робота проводиться постійно з акушером – гінекологом жіночої консультації  спільно з працівниками районного  центру  соціальних  служб  для  сім’ї, дітей та молоді, однак протягом тижня планування сім’ї ця інформація набуває особливого розголосу з метою привернення уваги всього суспільства.
Зазвичай тиждень планування сім’ї проводиться у травні і збігається з Днем матері. В цьому ж році заходи перенесені на вересень, що також має певний символізм – третю неділю вересня в Україні святкували День Батька.
 

 

Проведення круглого столу  «Міжвідомча співпраця районного центру соціальних служб  для  сімї, дітей та молоді із суб’єктами соціальної роботи»

З метою забезпечення організації виконання Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями та особами в Чечельницькому районі, які опинилися у складних життєвих обставинах  в районному центрі  зайнятості районним центром  соціальних  служб  для  сім’ї, дітей та молоді 24 вересня 2014 року проведений круглий стіл на тему «Міжвідомча співпраця районного  центу  соціальних  служб  для  сім’ї, дітей та молоді з суб’єктами  соціальної роботи». В роботі круглого столу взяли участь директор Вінницького обласного центру соціальних служб  для  сім’ї, дітей та молоді  Стоялова Олена Володимирівна, голова Чечельницької районної  ради Шепітко Сергій Васильович,  директор районного  центру  соціальних служб  для  сім’ї, дітей та молоді Фаренюк Тетяна Петрівна.  До даного заходу були залучені соціальні партнери району: директор районного центру зайнятості Котенко О.М.,  начальник Управління праці та соціального захисту  населення Мартинюк С.М., начальник служби у справах дітей РДА Стратійчук О.Ю., головний лікар КЗ «Чечельницький РЦ ПМСД» Коваль В.А., методист методичного кабінету відділу освіти РДА Панасюк Т.А., заступник начальника  міліції РВ УМВС, начальник  міліції громадської безпеки РВ УМВС Цимбал С.Л., а також працівники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

В ході круглого столу були розглянуті питання щодо результатів роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молодіпо зосередженню на ранньому виявленні сімейних криз з метою надання необхідної допомоги у вирішенні проблем (збереженні сімейного середовища для дитини, запобіганні вилученню дітей із сімей, допомозі соціально неадаптованим сім’ям у набутті навичок відповідального батьківства та пошуку власних ресурсів для самостійного розв’язання життєвих проблем сім’ї).

Підводячи підсумки круглого столу є одне зрозумілим – саме тісна співпраця суб’єктів соціальної роботи допоможе зменшити показник по кількості сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах  в районі. Адже спільна діяльність суб’єктів соціальної роботи у громаді сприяє запобіганню виникненню проблем та налагодженні доброту родини з дітьми, проведення профілактичної роботи з молоддю та соціальному захисту усіх категорій населення, хто найбільше цього потребує. А також здійснювати все можливе, щоб дедалі більше з’являлося соціальних  історій з гарними зрушеннями в сім’ях та менше статистичних даних про кількість дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в районі. сімей різних категорій сімей.

 

 

Святкування  Міжнародного дня захисту дітей 

2 червня малеча Чечельниччини відзначала  Міжнародний день захисту дітей. Справжнє свято для дітей та їх батьків влаштували на центральній площі Чечельника. На площі розгорнули програму розваг районний  центр соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді спільно із районною службою державного пожежного  нагляду № 33. Діти брали активну участь у конкурсах, до яких ]х не треба було довго припрошувати. Дітлахи від наймолодших до старших активно бавилися, розважалися, відзначаючи своє свято.
Особливо дітей потішило пожежне авто. Рятувальники розгорнули пожежний рукав та показували дітям,як вправляються з водою під час пожежі, а також демонстрували, як швидко вони одягаються.  Після чого і був  проведений конкурс, хто з дітей найшвидше одягне рятувальну форму.
Відзначення Міжнародного дня захисту дітей продовжилось конкурсом «Малюнок на асфальті».
Наприкінці двохгодинного святкування діти отримали заохочувальні подарунки.
...Свято закінчилось, але енергія, яка променіла в очах дітвори, не згасла. І дай Боже, щоб енергія, щастя та  радість  ще довго-довго зігрівала їхні душі та серця.
 

 

  

 

Проведено захід
В приміщенні актової зали райдержадміністрації Чечельницьким  районним  центром  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді  проведений  єдиний методичний день  на тему  «Особливості роботи з сім’ями, де вчиняється насильство та здійснення  соціальної роботи з сім’ями,  які  перебувають  у складних  життєвих обставинах». Даний захід проводився з фахівцями із соціальної роботи та із залученням  суб’єктів соціальної роботи – директори та завучі загальноосвітніх  шкіл району. 

Щодо надання допомоги переселенцям з Криму працівниками РЦ СССДМ 

З метою забезпечення надання належного рівня соціального захисту та підтримки окремим громадянам та сім’ям, які приїхали з території АР Крим  на  тимчасове перебування  в  район,  фахівці  із  соціальної  роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді по територіальних громадах  надають підтримку таким родинам. На сьогоднішній день в районі перебуває 2 родини вищевказаної  категорії, в яких виховується 4 малолітніх  дитини.
25 квітня фахівці із соціальної роботи зустрілися з членами родини в селищі, які приїхали  з  м. Алушти,  для надання інформації родині по організації навчання  та виховання дітей у дошкільних та навчальних закладах, медичного  обслуговування, оформлення соціальних виплат, працевлаштування  та  надання  гуманітарної  допомоги  від міжнародної  організації.
 
Дорадчий орган Чечельницької  районної державної адміністрації
у справах дітей, молоді,  жінок, сімей
         Для здійснення координації між суб’єктами соціальної роботи та комплексного вирішення питань сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах діє Дорадчий орган при райдержадміністрації. До його складу входять: заступник голови райдержадміністрації, начальник відділу у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації,  директор районного центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, провідний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації, фахівці із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, начальник відділу освіти райдержадміністрації, начальник Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, районний педіатр, старший оперуповноважений групи кримінальної міліції в справах дітей, начальник сектору дільничних інспекторів міліції РВ УМВС України у Вінницькій області, інспектор  районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції.
      На засіданнях розглядається інформація про сім’ї  (особи), які опинилися в складних життєвих обставинах; координується діяльність органів виконавчої влади, районних управлінь та відділів, установ; розробляється план спільних дій щодо попередження виникнення нових сімей у складних життєвих обставин;  залучення сім’ї до розуміння реальних причин та пошуку шляхів вирішення складних життєвих обставин та спонукання її членів до самостійного розв’язання життєвих проблем.
      Так,  за  2013 рік  та  поточний  2014рік на Дорадчому органі розглянуто питання про стан утримання та виховання  неповнолітніх з 174сімей, з яких  взятопід соціальний супровід 112 сімей та 71сім’ю  знято з позитивним результатомта 3 сім’ї у зв’язку зі зміною місця проживання.
        У Чечельницькому районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді станом на 20 березня 2014р.перебуває 119сімей, які знаходятьсяу складних життєвих обставинах.
 
Районна акція
«Що необхідно знати аби убезпечити себе від туберкульозу?»
 
       Чечельницьким районним  центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно ведеться цілеспрямована інформаційно-просвітницька робота  щодо профілактики соціально-небезпечних хвороб.  Так, протягомберезня 2014року фахівцями із соціальної роботи  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, була проведена  по навчальних закладах району  акція «Що необхідно знати аби убезпечити себе від туберкульозу?», присвячена до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.Даними заходами охоплено 288 осіб шкільної  молоді.
       Головною метою проведення даної акції є привернення уваги молоді до проблем поширення захворювання на туберкульоз та інформування щодо шляхів поширення збудника хвороби, джерелами інфекції, проявами захворювання. Фахівці із соціальної роботи  розповсюдилиінформаційні буклети та акцентували увагу на  необхідність ведення здорового способу життя з метою попередження захворюваності на туберкульоз.
 
 
 
                                 

З настанням холодів та погіршенням погодних умов зростає небезпека нещасних   випадків з дітьми, які проживають в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах. З метою недопущення подібних ситуацій фахівці із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді посилили у територіальних громадах контроль над такими родинами. Під час відвідування сімей вони перевіряють забезпеченість паливом, продуктами харчування, теплим одягом.

Чечельницьким  районним  центром  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді  спільно з спеціалістом по охороні праці Управління праці та соціального захисту населення РДА (Гарник О.В.), начальником ДПРЧ-33 (В. Долинським,)5 лютого  2014 року в приміщенні актової зали райдержадміністрації  проведено семінар – навчання щодо основних небезпечних та шкідливих факторів, котрі призводять до травм, а інколи навіть до нещасних випадків із смертельними наслідками та засобів захисту від їх дії.   Дане навчання проведене для фахівців із соціальної роботи з метою подальшого інформування населення, особливо членів родин, які перебувають у складних життєвих ситуаціях, щодо норм безпеки життєдіяльності, яких слід дотримуватися. Тому проводиться профілактична робота фахівцями із соціальної роботи по населених пунктах, залучаючи працівників рятувальної служби. Багатодітним родинам, опікунським сім’ям та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах крім роз’яснення спеціалістів, також надаються пам’ятки «Типові небезпечні та шкідливі фактори і засоби захисту від них». Такі заходи потрібно проводити, адже краще біду попередити.

В приміщенні райдержадміністрації  26 лютого 2014 року відбулася робоча нарада працівників Чечельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із залученням суб’єктів соціальної роботи  щодо системи розгляду на засіданнях  опікунських рад при виконавчих комітетах сільських та селищної рад з питань соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.
В ході наради були розглянуті питання щодо результатів роботи фахівців із соціальної роботи по  зосередженню  на  ранньому  виявленні сімейних  криз з метою  надання  необхідної  допомоги  у  вирішенні  проблем (збереженні  сімейного  середовища  для  дитини,  запобіганні  вилученню  дітей  із  сімей,  допомозі соціально  неадаптованим  сім’ям  у  набутті  навичок відповідального батьківства та пошуку власних ресурсів для самостійного розв’язання життєвих проблем сім’ї). Спеціалісти Центру постійно проводять роботу з  сім’ями, аби своєчасно виявити серед них такі, що опинилися в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої підтримки. Тому саме до складу опікунських рад входять директори, завучі, соціальні педагоги та психологи шкіл, голови та секретарі сільських та селищної рад, сімейні лікарі та медичні працівники ФАПів та амбулаторій, дільничні інспектори, депутати сільських та селищної рад, а також за згодою представники з  управління праці та соціального захисту населення РДА, служби у справах дітей РДА, кримінально – виконавчої інспекції  та районного центру зайнятості.
Фахівцями із соціальної роботи РЦ СССДМ протягом 2013 року було ініційовано 36  засідань опікунських рад, протягом січня – лютого 2014 р. розглянуті на засіданні дорадчого органу 21 сім’ю, яка знаходиться в складних  життєвих ситуаціях. І зробивши аналіз результатів проведень опікунських рад, працівники Центру дійшли до єдиного висновку – щомісяця кожен фахівець із соціальної роботи сприятиме в проведені вищевказаних засідань з  метою  сприяння членам родини у вирішенні складних  життєвих ситуаціях. 
 
 
Тиждень здорового способу життя
З 17 по 21 лютого  2014 року районний  центр  соціальних  служб  для  сім’ї, дітей та молоді спільно з відділом освіти райдержадміністрації провів Тиждень здорового способу життя “Молодь за здоровий спосіб життя”. З метою популяризації здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок, формування комплексу знань та навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров’я, вироблення власного ставлення до широкого кола питань, пов’язаних зі здоровим способом життя серед учнівської молоді проводилась інформаційно-просвітницька робота фахівцями із соціальної роботи районного  центру  соціальних  служб  для  сім’ї, дітей та молоді. Діти із задоволенням приймали участь у проведених заходах. Тематика та форма проведення заходів підбиралися з урахуванням індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів та здібностей дітей і спрямовувалась на те, щоб учасникам було цікаво,  весело, а найголовніше – результативно.
Проведено нараду для фахівців із соціальної роботи
 
         З метою вивчення можливості задоволення батьками основних потреб дітей та умов їх перебування у родині (санітарно-побутових умов проживання, забезпечення належного харчування, змістовного дозвілля та безпеки перебування) під час зимових свят та канікул фахівці із соціальної роботи Чечельницького  районного  центру  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молодіздійснювали нагляд за сім’ями, діти з яких повернулися з інтернатних закладів  до своїх домівок, та охопили їх соціальними послугами протягом всього періоду перебування дітей у родині. Протягом зимових канікул 2014 року додому в наш район завітала 21 дитина вищевказаної категорії. Відповідно до проведеної роботи Чечельницьким  районним  центром  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді  спільно з психолого-медико-педагогічною консультацією (завідуюча Поворозна Є.І.) 10 січня 2014 року в приміщенні актової зали райдержадміністрації  проведено нараду для фахівців із соціальної роботи із залученням суб’єктів соціальної роботи з питань підведення підсумків роботи із дітьми, які повернулися з інтернатних закладів на період: з  30 грудня 2013р. по 13 січня 2014 р..  За результатами проведеної роботи, чітко зазначено, що соціальна підтримка сім'ї, яка опинилася в складних життєвих обставинах - пріоритет діяльності районного  центру  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді та залучених суб’єктів соціальної роботи, завдання якого полягає у тому, щоб допомагати сім'ям в цілому і кожному її члену вирішувати повсякденні життєві труднощі, проблеми, долати перешкоди для нормалізації стосунків у сім'ї  відповідно для покращення якості життя, а також виявити спроможність та бажання батьків і бажання дитини щодо повернення з інтернатного закладу в родину.
  
 
Основні досягнення Чечельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2013 році
 
В звітному періоді  в Чечельницькому районному центру соціальних  служб  для  сімї, дітей  та  молоді  збільшилась кількість штатних працівників.  В Центрі працює 3 державних працівника та 11 фахівців із соціальної роботи (на 3 фахівця більше в порівнянні з 2012 роком).  Покращилось матеріально – технічне забезпечення Центру. За звітний період здійснено навчання, підвищення кваліфікації новостворених посад, фахівців із соціальної роботи РЦ СССДМ – 7 чол.
Робота  фахівців із соціальної роботи першочергово  зосереджується  на  ранньому  виявленні сімейних  криз з метою  надання  необхідної  допомоги  у  вирішенні  проблем:
- збереженні  сімейного  середовища  для  дитини;
- запобіганні  вилученню  дітей  із  сімей;
- допомозі   соціально   неадаптованим  сім’ям  у  набутті  навичок відповідального батьківства та пошуку власних ресурсів для самостійного розв’язання життєвих проблем сім’ї.
Спеціалісти Центру постійно проводять роботу з  сім’ями, аби своєчасно виявити серед них такі, що опинилися в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої підтримки, протягом поточного року проінспектовано  1245 сімей. Охоплено 100 % соціальною роботою 40 дітей – сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у районі, а також охоплені соціальною роботою 18 осіб з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них проживає 13 осіб в районі.
Одним із актуальних  напрямків діяльності Центру є виконання спільного наказу міністерств України у справах сім’ї, молоді та спорту, охорони здоров’я, освіти і науки, праці та соціальної політики, транспорту та зв’язку, внутрішніх справ, Державного департаменту з питань виконання покарань від 14.06.2006 року № 1983/388/452/221/556/596/106 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах» ведеться облік даних сімей зазначеної категорії. За даними суб’єктів соціальної роботи у 2013 році в районні виявлено 97 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в яких виховується 182 дитини. За результатами роботи 52 родини (в них 107 дітей)  було знято з соціального супроводу, зяких 49 сімей - у зв'язку з вирішенням складних життєвих обставин та 3 - у зв'язку зі зміною місця проживання.
На жаль,  не всі питання можуть вирішити фахівці із соціальної роботи, які трапляються при роботі з клієнтами,  в зв’язку  з цим поновлено роботу опікунських рад при виконавчих комітетах сільських та селищної рад району, так як саме в склад опікунських рад входять директори, завучі, соціальні педагоги та психологи шкіл, голови та секретарі сільських та селищної рад, сімейні лікарі та медичні працівники ФАПів та амбулаторій, дільничні інспектори, депутати сільських та селищної рад, а також за згодою представники з  управління праці та соціального захисту населення РДА, служби у справах дітей РДА, кримінально – виконавчої інспекції,  відділу у справах сім’ї, молоді та спорту та районного центру зайнятості.
Саме на засіданнях опікунських рад фахівці із соціальної роботи залучають представників із складу  опікунських рад до вирішення проблем особи чи родини, а в разі потреби (за погодженням директора РЦ СССДМ) доповідають  про стан утримання та виховання дітей в кризових сім’ях.
Згідно доповідей фахівців, проводиться цільова соціальна робота в громадах, яка спрямована на подолання складних життєвих обставин в сім’ях, підвищення виховного потенціалу, відповідальності за життя дітей, допомога в оформленні необхідних документів, реєстрації, сприяння в проходженні медичних оглядів, влаштування на навчання, отримання гуманітарної допомоги, сприяння в оформлені в дитячий садок дітей дошкільного віку, допомогу в раціональному використанні коштів сімейного бюджету, ознайомлення та попередження батьків про безвідповідальне батьківство.
Фахівцями із соціальної роботи Чечельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 2013 року було ініційовано 36  засідань опікунських рад. І зробивши аналіз результатів проведень опікунських рад, працівники РЦ СССДМ дійшли до єдиного висновку – щомісяця кожен фахівець сприятиме в проведені вищевказаних засідань. 
Протягом звітного періоду, на сходах сіл та селища, кожної територіальної громади, заслухано звіт кожного фахівця із соціальної роботи РЦ СССДМ про проведену роботу із дітьми, молоддю та сім’ями, які проживають на відповідних зонах обслуговування.
З метою надання своєчасної допомоги сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах та не в змозі їх самостійно подолати, фахівцями  РЦ СССДМ  на протязі 2013 року охоплено соціальним супроводом  90  сімей,  в яких  виховуються 195 дітей.
Основними проблемами сімей у складних життєвих обставинах традиційно залишаються складні стосунки в сім’ї, зловживання алкогольними  напоями,  сім’ї   в яких є діти з фізичними вадами, сім’ї, у яких  батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.  
   Важливими  критеріями  якості  соціального супроводу є відсоток сімей, знятих з позитивним  результатом та кількість  досягнутих   конкретних  результатів у роботі з цими сім’ями.
На виконання соціальних ініціатив Президента України діяльність  районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спрямована  на формуванні в громаді сімейних цінностей, засад відповідального батьківства, ціннісного ставлення до сімейних традицій, виховання почуття поваги і любові до своєї родини, підвищення статусу сім'ї, розвиток сімейних форм виховання.
Чечельницьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється робота щодо виконання наказу Міністерства України у справах молоді та спорту від 31.10.2006 р. №3685 «Про порядок здійснення соціального супроводу супроводження прийомних сімей та будинків сімейного типу». За звітний період обласним ЦСССДМ здійснено навчання за програмою підвищення кваліфікації 1 прийомної сім’ї. Протягом поточного року створено ще 1 прийомну сім’ю, в яку влаштовано 1 дитину, позбавлену батьківського піклування. Тому на сьогоднішній день  під  соціальним  супроводженням  РЦСССДМ  перебуває  4 прийомних сім’ї, в яких виховується 6 дітей.
РЦСССДМ з метою поширення інформації між населенням про прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу постійно проводить інформаційну кампанію, а саме:
-  Проведення місячника «Відчиніть двері свого серця! Прийміть дитину у сім’ю» в липні 2013р;
- З вересня поточного року кожного четверга директором РЦ СССДМ спільно з директором районного центру зайнятості, начальником управління праці та соціального захисту населення РДА та начальником управління Пенсійного фонду Чечельницького району відбуваються виїзні прийоми по населених пунктах району,  а саме :
19.09.2013р. – Бондурівська с/р;
26.09.2013р. – Куренівська с/р;
03.10.2013р. – Лузьська с/р;
10.10.2013р. – Бритавська с/р;
17.10.2013р. – Вербська с/р;
24.10.2013р.- Червоногребельська с/р;
24.10.2013р.- Стратіївська с/р;
07.11.2013р. – Демівська с/р;
14.11.2013р. – Любомирська с/р;
21.11.2013р. -  Берізецька с/р;
28.11.2013р. – Тартацька с/р;
05.12.2013р. – Ольгопільська с/р;
12.12.2013р. – Рогізківська с/р;
12.12.2013р. – Білокамінська с/р;
19.12.2013р. – Каташинська с/р.
Мета виїздів -  зустрічі з громадою, надання інформаційного матеріалу по таких питаннях, як :
- від районного центру зайнятості -  можливість у подальшому навчанні та працевлаштуванні, шляхи вирішення безробіття кожного безробітного;
- від управління праці та соціального захисту населення РДА – перелік наявних соціальних виплат (наголошується конкретно по кожному  виду виплати соціальної  допомоги);
- від управління Пенсійного фонду – ознайомлення про новий ЗУ «Про пенсійне забезпечення»;
- від  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – етапи створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, процес влаштування дітей у ПС та ДБСТ, соціальне супроводження, фінансування  ПС та ДБСТ. І так як районний центр зайнятості 100% запрошує усіх безробітних, які перебувають на їхньому обліку, наголошено на те, що створення ПС та ДБСТ – це є один вид зайнятості населення. А також ознайомлення населення щодо проведення соціальної роботи фахівця із соціальної роботи по відповідній зоні обслуговування.
На вищевказані зустрічі запрошується уся територіальна громада (від РЦЗ – безробітні, від РЦ СССДМ – сім’ї та окремі отримувачі послуг РЦ СССДМ), в середньому на одне зібрання  приходить біля 100 чол. Після надання інформаційного матеріали, обов’язково відбуваються індивідуальні запитання (прийоми) громадян до районного центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення РДА, управління Пенсійного фонду та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Важливим напрямком роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  є профілактично – просвітницька робота , яка здійснюється в школах району та ПТНЗ №35, а також в пришкільних оздоровчих таборах  щодо запобігання поширенню негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя, де надаються психологічні, педагогічні консультації з питань взаємовідносин дітей з однолітками, гармонійного розвитку особистості. Крім того, проводяться  консультативні  заняття  щодо поширення знань конвенції ООН про права дитини, з питань  профілактики  правопорушень  серед  неповнолітніх. 3 березня 2013 р. була організована Акція «Молодь проти СНІДу» для учнівської молоді ПТНЗ № 35. Мета проведеної акції – актуалізувати і поповнити базові знання про ВІЛ/СНІД та ІПСШ, усвідомлення зв’язку між способом життя і ризиком інфікуватись, розвивати вміння уважно ставитись  до свого здоров’я. Протягом 2013 року спеціалістами РЦ СССДМ проведено 267 групових заходів. Індивідуальною роботою охоплено 884 осіб. Учасниками групових заходів стали 3639 осіб.
Однією з мір виконання  покарань злочинів є умовний термін, під час якого контроль за особами  ведеться в КВІ. Центр тісно  співпрацює  з  даною  установою, керуючись  у своїй  діяльності  «Порядком взаємодії КВІ та центру щодо забезпечення соціального  супроводу  та контролю за поведінкою дітей, які засудженні до покарань  не пов’язаних позбавлення волі». Нині  на обліку в Центрі перебуває 2 неповнолітніх та 26 молодих осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі. Працюючи з даною категорією населення працівниками центру надаються соціальні послуги, спрямовані  на формування та закріплення здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок. Також постійно проводяться бесіди з неповнолітніми та їхніми батьками щодо ознайомлення з Кримінальним  кодексом з метою обізнаності міри відповідальності в разі повторного злочину.
А також, постійно працівники Центру залучають жителів району до масових заходів :
-  25 березня 2013 року спеціалістами Чечельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  проведена,  в центрі селища, вулична акція: «Що необхідно знати аби убезпечити себе від туберкульозу?» , присвячена до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом;
 - до Дня матері з 22 квітня по 8 травня 2013 року проведено конкурс малюнків: «Як сонечко рідна матінка моя». У такий спосіб малеча  мала змогу показати свої найщиріші почуття до самих ніжних, турботливих та найрідніших матусь;
-    Протягомквітня 2013 року проведена акція під назвою "Почуй світ!" присвячена збору коштів для закупівлі медичного обладнання дітям з вадами слуху. Кожному, хто вкидав гроші до скриньки, дарувалося яскраве сердечко – символ акції;
  - 31 травня 2013 року проведена вулична акція: «Міняй цигарку на цукерку!». У цей день працівники Центру пропонували всім бажаючим поміняти сигарету на улюблені з дитинства ласощі. Майже всі, кому пропонували такий обмін, погоджувалися розлучитися з цигаркою. Також розповсюджувались буклети «Мамо, не пали!», що закликали відмовитися від шкідливої звички представниць прекрасної статі;.
  -  З нагоди святкування Дня захисту дітей працівники ЦСССДМ провели наступні заходи: конкурс дитячих малюнків на тему: «Яскравими барвами я намалюю світ!», та акція «Міняю кульку на віршик» та в с. Білий Камінь проведено  районний фестиваль «Тато, мама, я – спортивна сім’я);
- З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі та пропаганди здорового способу життя Чечельницьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 26 червня 2013 року проведено вуличні акції «Молодь проти наркотиків!» та «Цінуй своє життя! Пройди тест на ВІЛ/СНІД». Головна мета - привернення уваги до проблем ВІЛ/СНІДу та наркоманії. Фахівці із соціальної роботи розповсюджували інформаційні буклети та закликали молодь до ведення здорового способу життя. З метою вивчення відношення молоді до вживання наркотичних речовин, рівня обізнаності  про наслідки їх впливу, мотиви вживання проведено соціальне анкетування «Ваша думка про шкідливі звички».
Щоквартально районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з районний центром зайнятості проводить зустрічі з випускниками шкіл та студентами ПТНЗ № 35 для проведення тренінгу «Моя майбутня професія».  Протягом року відбулися зустрічі з учнями КЗ «Чечельнцька СЗШ I-IIIст..» № 1 та № 2, КЗ «Ольгопілська СЗШ I-IIIст..» та студентами Ольгопільського ПТНЗ № 35.
В районі до дня Святого Миколая районної акції «З відкритим серцем до кожної дитини»  від  районного центру соціальних  служб  для  сім’ї, дітей  та  молоді планується вручити новорічні  подарунки дітям – сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, сім’ям, які охоплені соціальним супроводом протягом 2012 – 2013 рр.,  дітям з інвалідністю, багатодітним родинам та прийомним сім’ям.
Для широкого висвітлення роботи діяльності Центру був створений сайт, який постійно поновлюється. Також на всі заходи запрошуються ЗМІ, а саме: місцеве радіомовлення та районна газета «Чечельницький вісник».
Для підведення підсумків роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді фахівці із соціальної роботи щомісяця до 25 числа (в разі потреби надаються і терміново) здають звіти (контроль) відповідно до переліку, який надається директором РЦ СССДМ.
 
     
Профорієнтаційний захід в  Ольгопільському ПТНЗ № 35
17 грудня 2013 року Чечельницьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за співпраці районного центру зайнятості та адміністрацією Ольгопільського ПТНЗ №35 було проведено акцію „Мій вибір – моє майбутнє!”, для випускників Ольгопільського ПТУ №35.
В роботі заходу взяли участь директор районного центру зайнятості Котенко Олена Миколаївна, директор районного центру соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді Фаренюк Тетяна Петрівна, в.о. директора Ольгопільського ПТУ №35 Прилуцький Василь Юрійович, головний спеціаліст  відділу надання соціальних послуг Чечельницького РЦЗ  Атаманенко А.П., майстри виробничого навчання  та студенти ПТНЗ № 35.
Мова йшла про стан справ на ринку праці району, області та України , про місце молоді на сучасному етапі розвитку нашої держави, про гарантії та перше робоче місце для молодих людей, які закінчили навчання в навчальних закладах.   Увага  також була  акцентована на збереженні здорового способу життя. Зустріч було проведено в формі співбесіди „Організатор – випускник”.
В процесі роботи з  інформацією виступила директор РЦЗ Котенко О.М. на тему : „Професійна орієнтація та професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації - як один із шляхів підвищення конкурентоспроможності  молоді».
Директор РЦ СССДМ Фаренюк Т.П. наголосила на тому, що саме здоровий спосіб життя, праця над собою є запорукою щасливого майбутнього та перспективного працевлаштування. Також директором РЦ СССДМ проведено індивідуальну роботу з дітьми – сиротами та дітьми, які позбавленні батьківського піклування та з особами з їх числа, що навчаються в ПТНЗ № 35, а також ознайомила їх із закладом тимчасового проживання  для вищевказаної категорії -  Жмеринським обласним соціальним гуртожитком.
Молодь зацікавлено брала участь в роботі акції -  активно обговорювала конкретні проблеми.
До цієї зустрічі були підготовлені та роздані випускникам індивідуальні інформаційні матеріали, які вміщували в собі інформацію щодо  збереження здорового  способу життя та можливої взаємодії  соціальних служб з молоддю та випускниками ПТНЗ, буклети профорієнтаційного спрямування.
Також було проведено анкетування з метою визначення у випускників їх планів на майбутнє, перспектив працевлаштування, обізнаності з ВІЛ/СНІДом.
По закінченні пленарної частини усім бажаючим були надані індивідуальні консультації спеціалістами задіяних районних служб.
 
        Районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (далі Центр СССДМ) надає соціальні послуги різним категоріям дітей, молоді та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.
Діяльність Центру СССДМ визначає районна комплексна програма підтримки сім’ї, дітей та молоді на 2012 – 2016 роки.
 Реалізація  соціальних програм  стосовно  сімей, дітей та  молоді здійснюється  через мережу 2 спеціалізованих служб ("Служба  підтримки сім’ї" та "Мобільний консультативний пункт соціальної   роботи   в   сільській  місцевості") .  
Районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молодіспільно із залученими службами в районі постійно проводиться  інформаційно-просвітницькі заходи у школах району, спрямовані на запобігання ВІЛ/СНІДу, наркоманії, туберкульозу, збереження здоров’я  та пропаганда  здорового способу життя. Так, для здійснення первинної профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДУ проведено 64 групових заходів, якими охоплено 1276 осіб. Фахівцями соціальної  роботиу школах району прочитано 32 лекціїз питань  пропаганди  здорового способу життя, опубліковано 3 статті у районній газеті «Ваша думка про  шкідливі звички», «Запобігти, захистити, зберегти» та «Молодь – за здоровий спосіб  життя».
З метою профілактики здорового способу життя, в ході масових заходів для дітей та молоді, за участю волонтерів, постійно проводяться акції «Здоровим бути модно», «Молодь за життя без наркотиків та СНІДу». Для запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі на базі Будинку творчості школярів проведено районний конкурс  «Молодь обирає здоров’я».  Також організовується робота по розповсюдженню соціальної реклами з даних проблем.
В районному центрі соціальних служб для сім’ї дітей та молоді на  обліку перебуває 65 сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах. Це сім’ї, які неспроможні належним чином виконувати виховні функції стосовно дітей. Відповідним сім’ям  постійно надається  допомога, вони 100% охоплені соціальним супроводом, в ході якого надано 2528 різноманітних послуг. Переважна більшість послуг стосується по оформленню документів на отримання соціальної допомоги сім'ям з дітьми, отримання паспорта, консультування психолога по вихованню дітей, навчання формувати та використовувати сімейний бюджет, приведення у належний санітарний стан житла, працевлаштування, медичного обстеження й захисту здоров'я дитини,   представлення інтересів родини в інших інстанціях.
      Фахівцями соціальної роботи постійно проводиться  обстеження умов проживання усіх вразливих категорій сімей, дітей та молоді  району, про що складаються відповідні акти соціального інспектування.
В районному центрі соціальних служб для сім’ї дітей та молоді ведеться облік сімей, які проживають на території  селищної та сільських рад. Станом на 01 вересня 2013р.  в  районі проживає 213 багатодітних сімей, в яких виховується 708 дітей,  309 неповних сімей, в них - 456 дітей, 260 матерів одиночок, 19 дітей – сиріт, 28 дітей позбавлених  батьківського піклування, 79 дітей з інвалідністю, 9осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які фактично проживають на території району.
На  територіях сільських рад у липні 2013 р., за участю фахівців із соціальної роботи , проведено лекційний захід для сімей  на тему: «Навички  спілкування в родині». Також  здійснено 104 перевірки умов проживання та виховання неповнолітніх, які проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Під час проведення рейдів попереджено 83 батьків про неналежне виховання дітей та створення сприятливих умов проживання. На 19 батьків направлено клопотання щодо притягнення до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.
Для попередження насильства в сім’ї з учнями шкіл району та батьками проводиться інформаційно-просвітницька робота з метою попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми. Протягом навчального року проводяться  виступи у навчальних закладах району перед старшокласниками на теми:  «Запобігання насильства в сім’ї», «Протидія торгівлі людьми», „Кримінальна відповідальність неповнолітніх”. Таких заходів проведено 16, охоплено 336 старшокласників. Протягом 2012р.  проведено виступи на загальношкільних батьківських зборах, з метою профілактики злочинів серед неповнолітніх та втягнення їх у злочинну діяльність, а  також  щодо попередження насильства в сім’ї.
 З особами, які стали жертвами насильницьких дій, проводяться бесіди. Налагоджено проведення інформаційно-просвітницької  та рекламної роботи, спрямованої на попередження насильства в сім’ї, пропаганду здорових сімейних  відносин. Протягом поточного року проведено 11 відеолекторій:  «Сім’я – це простір без насильства», розповсюджено біля 450 буклетів. Фахівцями  із соціальної роботи проведено 3 навчальних семінари щодо особливості роботи з сім’ями, схильними до насильницьких дій. Методична література з питань застосування сучасних форм та методів роботи з особами, які вчинили насильство у сім’ї та їх жертвами розповсюджена серед фахівців із соціальної роботи та директорів шкіл району.
З метою можливої відмови матері від новонародженої  дитини в районі створений Консультативний  Пункт при жіночійконсультації.  Відкриття спеціалізованого  формування дало змогу у ході здійснення роботи з реалізації права дитини на виховання в сім’ї вирішити одночасно кілька важливих задач: тимчасово розв’язати проблему житла, забезпечити ефективну та постійну взаємодію соціальних працівників з жінкою, забезпечити належні умови існування новонародженої дитини під час розв’язання матір’ю складних життєвих обставин, які заважають нормальному функціонуванню сім’ї. Консультативний  Пункт при жіночій консультації   здійснює заходи, спрямовані на профілактику раннього соціального сирітства.
В районі створено 4 прийомних  сім’ї, в які влаштовані 2дитини – сироти і 4  дітей, позбавлених батьківського піклування. Здійснюється  соціальний  супровід  цих сімей. З  метою  пропоганди сімейних  форм  виховання  дітей – сиріт  та  дітей, позбавлених  батьківського  піклування,  пошуку  потенційних  прийомних  батьків, батьків – вихователів, усиновителів, опікунів, піклувальників проводяться семінари з директорами шкіл та  секретарями селищної  та  сільських  рад  району. Висвітлено  3 публікації  в  районній  газеті щодо  створення  прийомних  сімей.
Соціальні послуги, які надавалися центром СССДМ дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, були спрямовані на психологічну підтримку дітей, які втратили бать­ків, або батьків яких позбавили батьківського піклування, захист майнових прав та соціальну адаптацію до нових умов перебування  у самостій­ному житті. На сьогодні головне завданняполягаєу тому, щобдитина не потрапила до інтернатного закладу.
              Постійно відбувається проведення культурно-мистецьких  акцій для молоді в усіх закладах культури району. Організовуються  благодійні акції (найвідоміші «Серце до серця», «Подаруй  усмішку»), та свята для дітей соціальновразливих  категорій.  За сприянням Овчара Олександра Михайловича  в с. Білий Камінь до Дня захисту дітей проведене спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я». 
Проводяться  акції з метою надання різного виду допомоги сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах, таких як “Готуємо дітей до школи”, “Готуємо дітей до зими”, «Святий Миколай крокує по планеті».В рамках акції «Готуємо дітей до зими», сім’ям, які знаходяться у складних  життєвих обставинах, було надано теплий одяг та взуття. У рамках акції «Готуємо дітей до школи» вищевказані  сім’ї отримали шкільні портфелі та канцелярські набори. У рамках акції «Святий Миколай крокує по планеті» діти з багатодітних сімей, кризових сімей та діти з інвалідністю отримали  новорічні подарунки (солодощі) за сприянням обласного депутата Каленича Павла Євгенійовича.
Для розвитку трудової активності та сприяння професійному визначенню молоді випускники загальноосвітніх навчальних закладів району інформуються  про стан ринку праці та перспективи його розвитку. У всіх школах району є відповідні куточки. Керівниками навчальних закладів проводиться інформаційно-роз’яснювальні роботи з учнями та батьками щодо свідомого вибору майбутньої професії. Особлива увага  приділена проведенню профорієнтаційної роботи серед сільської молоді з метою подальшого працевлаштування  у сільському господарстві, а також донесення до даної категорії учнів інформації про умови вступу до вищих навчальних закладів. Щороку в жовтні  проводяться  Ярмарки  професій для  випускників  шкіл  району. Профорієнтаційна  робота  проводиться  відповідно  до  плану  спільних  дій служби  зайнятості  та  районного  відділу  освіти,  який  складається на навчальний  рік.
На виховних годинах старшокласники інформувалися про стан справ щодо торгівлі людьми та загрози перебування в безправному становищі за кордоном трудових мігрантів, а також про існуючі системи міждержавних угод про працевлаштування. Загалом, створено цілісну систему профорієнтаційної роботи з учнями щодо свідомого вибору майбутньої професії.
Районний центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді тісно співпрацює з селищною та сільськими радами, з службою у справах дітей, з відділом  освіти, з відділом у справах сім’ї, молоді та спорту, з Управлянням праці та соціального захисту населення РДА, з районним центром зайнятості, з районної лікарнею, з районним відділом внутрішніх справ та іншими службами та організаціями для  створення  належних  умов проживання неповнолітніх та  задоволення інтересів та  культурних  потреб  сімей нашого району.
 
Виконання  РЦ  СССДМ соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України»
Пріоритетним напрямком діяльності  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молодіє реалізація нових  соціальних ініціатив  Президента України Віктора  Федоровича Януковича «Діти – майбутнє України»  щодо попередження негативних ситуацій у родині, особливо у сім’ях з дітьми, та надання їм своєчасної допомоги  шляхом раннього виявлення, обліку, забезпечення соціальної підтримки та здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, сприяння розвитку та підтримці сімейних форм влаштування дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
 Так, у Чечельницькому районі було  введено   11 посад фахівців із соціальної роботи за рахунок дотації з державного бюджету.
Робота фахівців  першочергово зосереджується на ранньому виявленні сімейних криз з метою надання необхідної допомоги у вирішенні проблем:
- збереженні сімейного середовища для дитини;
- запобіганні вилученню дітей із сімей;
- допомозі соціально неадаптованим сім’ям у набутті навичок відповідального батьківства та пошуку власних ресурсів для самостійного розв’язання життєвих проблем сім’ї;
 
Відзначення Дня працівника соціальної сфери
В Чечельницькому районі 

  

У першу неділю листопада на Україну, згідно з Указом Президента України № 374/99 від 13 квітня 1999 року відзначають День працівника соціальної сфери. Це свято є свідченням високої оцінки ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати та безпеки праці.

Соціальна робота - це мистецтво налагоджувати зв'язки між людьми. День працівника соціальної сфери - професійне свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки через службові обов'язки, а й за велінням совісті та покликом душі. Для багатьох з них слова Івана Франка: «Життя людини доти має цінність, поки людина може допомагати іншим» - стали життєвим кредо.

1 листопада 2013 року з нагоди Дня працівника соціальної сфери у Чечельницькій районній державній адміністрації відбувся святковий захід. Тепло привітали  всіх присутніх голова РДА Микола Качинський та голова районної ради Сергій Шепітко.  За сумлінне виконання службових обов’язків, плідну працю, чуйне ставлення до потреб людей і їх соціальний захист і з нагоди свята вручено подяки директору районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяні Фаренюк та фахівцю із соціальної роботи Наталії Дорожанській. 

Звіт по роботі з інвалідами

Чечельницький  районний  центр  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді  подає інформацію про роботу з дітьми та молоддю з функціональними обмеженнями, а саме:

Відповідно до здійснення соціального інспектування фахівців із соціальної роботи всього дітей з інвалідністю по  району нараховується – 79.

Протягом 2013 р. охоплено соціальною роботою  174 особи, які мають проблеми інвалідності, а саме : 95 – повнолітніх осіб, та 79 дітей – інвалідів. Вищевказаній категорії надано 413 соціальних послуг. Протягом поточного року під соціальним супроводом перебуває 6 сімей.

     Щороку РЦ ССДМ проводиться районний конкурс «Повір у себе» до Міжнародного Дня захисту дітей – 1 червня.  Також щороку 3 грудня  проводиться РЦ СССДМ районна акція «З турботою про Вас» до Міжнародного Дня інвалідів.

   В районі не планується створювати центр соціально – психологічної реабілітації  дітей та молоді з функціональними обмеженнями у зв’язку з відсутністю відповідного фінансування.

    Чечельницький РЦ СССДМ співпрацює по даній категорії з громадською організацією «Червоний Хрест» при РТМО. Вони залучаються до придбання подарунків, а також допомагають в наданні одягом та продуктами харчування.

   7 волонтерів Чечельницького РЦ СССДМ також залучаються для проведення  районного конкурсу «Повір у себе» до Міжнародного Дня захисту дітей та до районної акції «З турботою про Вас» до Міжнародного Дня інвалідів

 
1. Родина Чорнобай Тетяни Анатоліївни, яка опинилась в складних життєвих обставинах :
 
Спеціалісти  Центру постійно проводять роботу з  сім’ями, аби своєчасно виявити серед них такі, що опинилися в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої підтримки, нині відвідано 1168 сімей.
 Не залишаються поза увагою сім'ї, у яких батьки або діти з функціональними обмеженнями  на сьогодні охоплено 80  вищезазначених сімей.
    Одним із актуальних  напрямків діяльності Центру є виконання спільного наказу міністерств України у справах сім’ї, молоді та спорту, охорони здоров’я, освіти і науки, праці та соціальної політики, транспорту та зв’язку, внутрішніх справ, Державного департаменту з питань виконання покарань від 14.06.2006 року № 1983/388/452/221/556/596/106 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах» ведеться облік даних сімей зазначеної категорії. За даними суб’єктів соціальної роботи у 2013 році в районні виявлено 85сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в яких виховується 186 дітей.
На жаль,  не всі питання можуть вирішити працівники Центру,  в зв’язку  з цим поновлено роботу опікунських рад при виконавчих комітетах сільських та селищної рад,Дорадчого органупри РДАдля здійснення  координації  між суб’єктами соціальної роботи, а саме: відділу освіти, служби у справах дітей, районної лікарні, органів внутрішніх справ, кримінально – виконавчої інспекції, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, управління праці та соціального захисту населення.
На засіданні опікунських рад та  Дорадчого органу, фахівцями із соціальної роботи, посади яких введені в рамках дії соціальних ініціатив Президента України,  доповідають  про стан утримання та виховання дітей в кризових сім’ях.
Згідно їхніх доповідей, проводиться  цільова соціальна робота, спрямована на подолання складних життєвих обставин в сім’ях, підвищення виховного потенціалу, відповідальності за життя дітей, допомога в оформленні необхідних документів, реєстрації, сприяння в оздоровлені дітей - 26, проходженні медичних оглядів, влаштування на навчання, отримання гуманітарної допомоги, сприяння в оформлені в дитячий садок.
Чечельницьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом року було ініційовано 11  засіданнь Дорадчого органу, де розглянуто питання 135сімей, з них:
85взято під соціальний супровід;
29знято з соціального супроводу;
21продовжено соціальний супровід;
Заслухано 11звітів  фахівців про проведену роботу із сім’ями, які СЖО ;
З метою надання своєчасної допомоги сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах та не в змозі їх самостійно подолати районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді   на протязі 2013 року  здійснювався соціальний супровід  85  сімей, де  виховуються 186 дітей.
Основними проблемами сімей у складних життєвих обставинах традиційно залишаються складні стосунки в сім’ї, зловживання алкогольними  напоями),  сім’ї   в яких є діти з фізичними вадами, сім’ї, у яких  діти засуджені до покарань , не пов’язаних з позбавленням волі,сім’я опікунів.
   Важливими критеріями якості соціального супроводу є відсоток сімей, знятих з позитивним результатом та кількість досягнутих конкретних результатів у роботі з цими сім’ями.
На виконання соціальних ініціатив Президента України діяльність  районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спрямована  на формуванні в громаді сімейних цінностей, засад відповідального батьківства, ціннісного ставлення до сімейних традицій, виховання почуття поваги і любові до своєї родини, підвищення статусу сім'ї, розвиток сімейних форм виховання.
2 . Прийомна  сім'я Пацкан-Кучеренко :
Чечельницьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється робота щодо виконання наказу Міністерства України у справах молоді та спорту від 31.10.2006 р. №3685 «Про порядок здійснення соціального супроводу супроводження прийомних сімей та будинків сімейного типу». На сьогоднішній день  під  соціальним  супроводом  ЦСССДМ перебуває  4 прийомних сім’ї, в якихвиховується 6дітей.
РЦСССДМ з метою поширення інформації між населенням про прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу постійно проводить інформаційну кампанію, а саме:
-  Проведення місячника «Відчиніть двері свого серця! Прийміть дитину у сім’ю»;
-   Розповсюджуються листівки «Прийомна сім’я – це для мене»;
-    Висвітлюєтьсяінформація про створення ПС та ДБСТ.
3. Тренінг в Ольгопільській СЗШ :
Важливим напрямком роботи  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  є профілактично – просвітницька робота , яка здійснюється в школах району та ПТНЗ №35, а також в пришкільних оздоровчих таборах  щодо запобігання поширенню негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя, де надаються психологічні, педагогічні консультації з питань взаємовідносин дітей з однолітками, гармонійного розвитку особистості. Крім того, проводяться консультативні заняття щодо поширення знань конвенції ООН про права дитини, з питань профілактики правопорушень серед неповнолітніх. 3 березня 2013 р. булаорганізована Акція «Молодь проти СНІДу»для учнівської молоді ПТНЗ № 35. Мета проведеної акції – актуалізувати і поповнити базові знання про ВІЛ/СНІД та ІПСШ, усвідомлення зв’язку між способом життя і ризиком інфікуватись, розвивати вміння уважно ставитись  до свого здоров’я.
4. Співпраця РЦ СССМД з КВІ :
Однією з мір виконання покарань злочинів є умовний термін, під час якого контроль за особами ведеться в КВІ. Центр тісно співпрацює з даною установою, керуючись у своїй діяльності «Порядком взаємодії КВІ та центру щодо забезпечення соціального супроводу  та контролю за поведінкою дітей, які засудженні до покарань не пов’язаних позбавлення волі». Нині  на обліку в центрі перебуває 2 неповнолітніх засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі. Працюючи з даною категорією населення працівниками центру надаються соціальні послуги, спрямовані  на формування та закріплення здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок. Також постійно проводяться бесіди з неповнолітніми та їхніми батьками щодо ознайомлення з Кримінальним  кодексом з метою обізнаності міри відповідальності в разі повторного злочину.
5. День захисту дітей :
Так, постійно працівники Центру залучають жителів району до масових заходів : -до Дня матері з 22 квітня по 8 травня 2013 року проведено конкурс малюнків: «Як сонечко рідна матінка моя». У такий спосіб малеча  малазмогу показати свої найщиріші почуття до самих ніжних, турботливих та найрідніших матусь;
  •   Протягомквітня 2013 року проведена акція під назвою "Почуй світ!" присвячена збору коштів для закупівлі медичного обладнання дітям з вадами слуху. Кожному, хто вкидав гроші до скриньки, дарувалося яскраве сердечко – символ акції.
  • 25 березня 2013 року спеціалістами Чечельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  проведена,  в центрі селища, вулична акція: «Що необхідно знати аби убезпечити себе від туберкульозу?» , присвячена до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.
  - 31 травня 2013 року проведена вулична акція: «Міняй цигарку на цукерку!». У цей день працівники Центру пропонували всім бажаючим поміняти сигарету на улюблені з дитинства ласощі. Майже всі, кому пропонували такий обмін, погоджувалися розлучитися з цигаркою. Також розповсюджувались буклети «Мамо, не пали!», що закликали відмовитися від шкідливої звички представниць прекрасної статі.
  -  З нагоди святкування Дня захисту дітей працівники ЦСССДМ провели наступні заходи: конкурс дитячих малюнків на тему: «Яскравими барвами я намалюю світ!», таакція «Міняю кульку на віршик».
- З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі та пропаганди здорового способу життя Чечелнцьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 26 червня 2013 року проведено вуличні акції «Молодь проти наркотиків!» та «Цінуй своє життя! Пройди тест на ВІЛ/СНІД». Головна мета - привернення уваги до проблем ВІЛ/СНІДу та наркоманії. Фахівці із соціальної роботи розповсюджували інформаційні буклети та закликали молодь до ведення здорового способу життя. З метою вивчення відношення молоді до вживання наркотичних речовин, рівня обізнаності  про наслідки їх впливу, мотиви вживання проведено соціальне анкетування «Ваша думка про шкідливі звички».

Обмін досвідом роботи фахівців  із соціальної роботи 

З метою забезпечення послідовного впровадження державної соціальної політики щодо підвищення стандартів життя, вжиття заходів щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, 30 серпня 2013р.в приміщенні Крижопільської районної державної адміністрації був проведений семінар для фахівців  із соціальної роботи Чечельницького та Крижопільського районних центрів соціальних служб для  сімї, дітей та молоді за участю  заступника  директора обласного центру соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді Слободяник Ольги Григорівни та головного спеціаліста Юзькової Інеси Валентинівни. Одне з ключових завдань, поставлених Президентом України, - це якісні, доступні і результативні соціальні послуги для сім'ї з дітьми. Тільки якісні послуги фахівця соціальної роботи можуть допомогти сім'ї з дитиною подолати життєві складнощі, вберегти сім'ю від соціальних ризиків, зберегти для дитини батьків, самепро це заявилаОльга Григорівна.  

Директором та фахівцями із соціальної роботи Чечельницького  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ознайомлено  присутніх про основні напрямки соціальної роботи з дітьми, з сім’ями, з молоддю та членами їх сімей в Чечельницькому районі. 10 фахівців із соціальної роботи презентували свої напрацювання, а також поділились досвідом  із сусідніми колегами.

На завершення семінару Слободяник О.Г. акцентувала увагу на те, що  основне завдання фахівця соціальної роботи – бути помічником для кожної родини, яка потребує допомоги. 

Свято Івана Купала в с.Демівка 

Свято Івана Купала — одне з найулюбленіших свят демівчан. За народним повір’ям, цього дня "сонце сходить, грає", трави й квіти набирають найбільшої лікувальної сили, опівночі розквітає папороть. ...Один раз на рік, в ніч під Івана Купала, папороть квітне маленькими  квіточками, що горять, як вогонь.  Ця чарівна квітка віщує незліченні скарби, багатство, статки і здоров’я.

Коли духмяне українське літо в самому розпалі, з квітчаститми вінками і яскравими вогнищами - приходить свято Івана Купала. Передіванова ніч – найпоетичніше купальське дійство. Протягом багатьох століть воно шанувалось людьми і збереглося й донині.

7 липня на центральній площі с. Демівка гості та демівчани мали можливість прийняти участь в святкуванні  Івана Купала біля річки Савранки. Це було справжнє свято купальської ночі. Треба віддати належне організаторам цього свята: директору сільського будинку культури Соколові Любов Олександрівні та сільському голові Бевзюку Олександру Васильовичу. Любов Олександрівна підготувала чудову святкову програму за участю місцевих виконавців. А мною, як фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, запрошено усіх бажаючих прийняти участь у веселих конкурсах і різноманітних народних забавах. Не дивно, що бажаючих була велика кількість, бо на них чекали призи та подарунки.

Завершували святкову програму купальські ватри. Розкладання багаття — символу вогню небесного й земного. В давнину перестрибували через багаття для того, щоб пройти обряд очищення вогнем. Такий вогонь наділяв людей здоров’ям, силою, запобігав усьому злому, зокрема, чарам.

За віруваннями, на світанку купається навіть сонце, й тому воді і вранішній росі приписується особлива лікувальна сила. Вранці корисно пройтися босоніж по росяним травам. А дівчатам і жінкам обов’язково треба  вмити своє личко купальською росою для збереження вроди.

Якщо ви завітаєте на святкування Івана Купала саме до нас - все це принесе вам ціле море незабутніх вражень, яскраві емоції і, може, саме тут і саме вам пощастить знайти цвіт чарівної папороті.

.
26 червня 2013 року під керівництвом директора Чечельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяни  Фаренюк проведено методичну нараду з фахівцями із соціальної роботи з напрямку «Захист прав  дитини  в  ситуації  розлучення  її батьків». Основні питання, які розглядалися на зустрічі:
  • підсумки роботи за 1 півріччя 2013 року,
  • ознайомлення фахівців із соціальної роботи з особливостями організації роботи з дитиною та  батьками в  ситуації розлучення. А також ознайомлення з витягами з Сімейного  кодексу  України по  вищевказаному  напрямку.
  • планування роботи на 2 півріччя 2013р.
Директором Центру наголошено про необхідність здійснення соціальних інспектувань сімей, проведення відповідної роботи з сім'ями, що опинилися у складних життєвих обставинах та надання допомоги таким сім’ям. Також оголошено рейтингову таблицю роботи фахівців із соціальної роботи,  у якій було враховано: кількість проведення заходів, терміни подання щомісячних звітів та планів, виконавську дисципліну. 
На завершення  фахівці отримали роздатковий  матеріал  по соціальній роботі  з дитиною та  батьками в  ситуації розлучення, які можна використати в роботі.
 
Місячник "Відчиніть двері свого серця! Прийміть дитину в родину"
 
Земля – матінка плекає кожен росточок,
кожну пелюсточку, як і сім’я,
родина плекає своїх дітей,
щоб набирались вони сили, могутності, мужності.
 
Все найкраще, що є на землі, починається з сім’ї. Без неї, як без природи, людство обійтися не може. «З родини йде життя людини», - говорить народна мудрість. Тут робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ. У сім’ї вона навчається любові і добра.
На жаль, не всім даровано таке щастя. Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – усе це є життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине – їх ніхто не чекає, і нікому пожалітись про забите коліно чи успіх у спортивних змаганнях. Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні незалежно від того, чи може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання, чи батьки неналежним чином виконують свої обов’язки. Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт, а саме усиновлення, опіка та піклування, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
25 червня 2013 р. Чечельницьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  проведено нараду з фахівцями із соціальної роботи та залученими суб’єктами соціальної роботи щодо проведення місячника в районі «Відчиніть двері свого серця! Прийміть дитину в родину». Місячник проводиться  з метою пошуку кандидатів у прийомні батьки та батьки – вихователі із 25 червня по 25 липня 2013 року. Завдання фахівців із соціальної роботи - розповсюдження інформаційних листівок, проведення бесід та роз’яснювальної роботи серед населення району.
На сьогоднішній день в районі функціонує 3 прийомних сім’ї, де знайшли родинне тепло 5 дітей. Ці сім'ї перебувають під соціальним супроводом Чечельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, тобто спеціалістом Атаманенко Валентиною Олексіївною проводиться робота, спрямована на здійснення соціальної опіки та допомоги з метою подолання життєвих труднощів, збереження та підвищення їх соціального статусу.

 

Попередити – значить запобігти від негараздів

Фахівцем із соціальної роботи Чечельницького районного центру соціальних  служб для сім’ї, дітей та молоді працює по зоні обслуговування с. Каташин, Жабокричка та Бондурівка з  лютого 2013 року. За цей короткий період почала розуміти, що фахівець соціальної роботи - це і психолог, і юрист, і економіст, і педагог, і частково медик...

Багато що в житті людині змінити не можливо. Кожен із нас хоча б раз у житті казав: «От якби я знав –  ніколи б так не зробив». Але виправляти інколи щось уже пізно. Ось тому районний центр соціальних служб для сім’і, дітей та молоді кожен місяць проводить профілактичні бесіди, лекторії, тренінги та анкетування у школах району на теми, що є проблемою на даний час, а саме: наркоманія, тютюнопаління, алкоголізм, проблеми ВІЛ/СНІДу та правопорушення в ранньому віці.

За останні місяці усі ці теми було проговорено. Кожен учень, надіємось, усвідомив для себе глибину проблеми та ніколи не буде потребувати вищесказаної фрази, а буде казати «Я знав і так не роблю».

Під час проведення лекторіїв та тренінгів учні беруть активну участь у вправах та іграх. Адже, в період шкільного віку матеріал найкраще запам’ятовується в демонстрації наочностей, на прикладах із чийогось життя, а іноді і на власному прикладі.

Провівши заходи на дані теми та зробивши підсумки на своїй зоні обслуговування, а це с. Жабокричка, с. Каташин, с. Бондурівка, можу сказати, що робота не була марною. Вчителі, батьки, дільничний інспектор, працівники ФАПів та фахівець із соціальної роботи провели плідну роботу з дітьми як дома, так і в школі. Більшість дітей обізнані що таке наркотики, алкоголь, тютюн та про наслідки їх вживання. Деякі дізнались щось нове та корисне. Майже усі школярі були впевнені, що знають що робити щоб запобігти ВІЛ/СНІДу та правопорушень, але не так все просто. Під час проведення тренінгів та лекторіїв учні часто робили помилки у деяких вправах. Тому після пояснення на кінець заняття були зовсім інші результати.

На даний час учні 9-х та 11-х класів вийшли із школи та пішли у самостійне життя. Тому дуже надіюсь, що надана їм інформація піде в користь і кожен нею скористається. А ми зможемо сказати, що попередили – значить запобігли від негараздів.

Фахівець  із  соціальної  роботи  РЦ СССДМ  Т. Пацкан

Молодь -  за  здоровий  спосіб  життя
 
Багато людей нерозумно і довго випробовують стійкість свого організму, коли зловживають, наприклад, алкоголем, палять або вживають наркотики. Інколи дуже швидко, а інколи лише через тривалий час виявляються наслідки такого життя, спрацьовують зворотні зв’язки: людина починає хворіти на важкі, часом невиліковні хвороби. Тоді люди звільняються від своїх шкідливих звичок, проте буває запізно.
Тому з 27 травня по 13 червня  2013 року спеціалістами районного центру  соціальних сіальних служб  для  сім’ї, дітей  та молоді проведено  в пришкільних  таборах відеолекторій «Молодь - за здоровий спосіб  життя» та «Наркоманія  -  це  соціальне  зло». Вищевказаними заходами  охоплено 323 учня середніх  та  старших класів СЗШ району. Учням було  роз’яснено, що спосіб життя найсуттєвіше впливає на здоров’я людини. Змінити його відповідно до принципів здорового способу життя складно, але можливо, бо це залежить від самої людини.
Адже, як сказав Гіппократ: «Гімнастика, фізичні вправи, ходьба повинні міцно ввійти в повсякденний побут кожного, хто хоче зберегти працездатність, здоров’я, повноцінне і радісне життя».

 

Презентація лекторію "Підліток у правовому суспільстві"
З метою підвищення рівня ефективності і правового виховання підлітків, ознайомлення дітей з Конвенцією про права дитини фахівцем із соціальної роботи Чечельницького  районного  центру  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді  Дорожанською Н.О. 5 червня 2013 р. організовано і проведено презентацією лекторію «Підліток  у  правовому  суспільстві» серед фахівців із соціальної роботи Центру. Протягом червня планується даний захід провести у 18 навчальних закладах району. 
Адже кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм.

 

Конкурс малюнка "Світ мого дитинства" 

Фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дорожанською Н.О. спільно із спеціалістом районного  центру зайнятості Атаманенко А.П. та начальником  служби у справах дітей РДА  Стратійчуком О.Ю.  проведено  конкурс малюнку на асфальті «Світ мого дитинства» для учнів з Чечельницьких СЗШ №1 та СЗШ № 2  на площі біля райдержадміністрації. В конкурсі взяли понад двадцять школярів.
Протягом двох годин діти малювали роботи кольоровою крейдою як вони бачили та бачать  себе у дитинстві. Конкурс проходив за добре налагодженою та продуманою схемою. Кожний з учасників уподобав собі місце – холст, на якому зібрався творити, і, розмітивши межі, старанно написав своє ім’я, прізвище та вік. Приступивши до справи, малеча зосереджено та старанно виводила різнокольорові лінії, адже саме процес малювання захоплює дітлахів найбільше. Переглядаючи малюнки, що поволі з’являлися на асфальті, можна зазначити, що для малюків дитинство  асоціюється з квітами, морем, сонцем, райдугою, школою і  перш за  все рідною  домівкою.
Гарними малюнками порадували журі, учасників  та усіх присутніх колективи учнів  Чечельницьких СЗШ.  Найкращими  художниками стали :  1  місце -   Санівська Христина, 2 місце – Чорнобай Оля та ГарникДіана, 3 місце – Фернега  Женя, якібули нагородженні цінними подарунками, а інша малеча – заохочувальними призами. Тому засмучених дітлахів на майдані не залишилось, після чого вони радісно  рушили додому.  
 

Проведення  спортивних змагань «Тато, мама, я – спортивна  сімя" в с. Білий Камінь .

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про  всебічний  розвиток  інтересів та здібностей  нашої малечі, забезпечити їй належний  рівень виховання і дотримання  прав дитинства.
Тому ініціатором свята Овчарем О.М.,  фахівцем із соціальної роботи районного  центру  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді Присяжнюк А.М., завідувачем дитсадка «Берізка» Бойко З.В. та  сільським головою Фурманом В.А.   2 червня 2013 р. проведено змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я» в селі Білий Камінь до Дня захисту дітей. Змагання проходили на стадіоні, 20 дошкільнят дитсадка «Берізка»  спільно з своїми батьками приймали участь у восьми  естафетах. В яких виявились : найактивніша  сім’я – Грушилевич Сергій та Наталія, найкмітливіша  мама – Крамар Софія, найвправніша мама – Овчар Світлана, найсильніший тато – Римарчук Віталій, найшвидший тато – Білоус Олег, а  також  на  святі приймав  участь найспортивніший дідусь с. Білий Камінь – Страшок Віктор. Таке свято в селі вперше. Усі дітки отримали подарунки та  найкращі  вітання від Овчара Олександра Михайловича – м’які іграшки, а батьки – переможці були нагороджені заохочувальними медалями та цінними подарунками. Також Олександр Михайлович подарував пилосос дитячій установі. 
        ...Свято закінчилось, але енергія, яка променіла в очах його учасників, не згасла. І  дай  Боже,  щоб вона ще довго-довго зігрівала їхні душі та серця.
 
 
           
 
Профілактичний лекторій "Я- дорослий!"

30 травня 2013 року на базі КЗ Чечельницька СЗШ І-ІІІ ст.. №1» та КЗ «Чечельницька СЗШ І-ІІІ ст..№2» був проведений профілактичний лекторій «Я- дорослий». Даний захід був проведений спеціалістами районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Мета -  актуалізація і поповнення серед учнів шкіл базових знань про особистість, як дорослої людини, формування бажання  вести здоровий  спосіб  життя, а також  поінформованість  підліткам  про  ВІЛ/СНІД та інші негативні явища в молодіжному середовищі.

   

Анкетування про перевірку дотримання законодавства з питань захисту суспільної моралі

Чечельницьким районним центром соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді  проводиться робота по проведенню анкетування про перевірку дотримання законодавства з питань захисту суспільної моралі.
Так, фахівцем із соціальної роботи Чечельницького  районного  центру  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді  Пацкан Т.С.був проведений  профілактичний захід : анкетування – опитування учнів шкіл с. Бондурівка, с. Каташин та с. Жабокричка («Комп’ютерний клуб») щодо комп’ютерних ігор. На жаль, було з’ясовано, що учнівська молодь занадто багато часу проводить біля комп’ютера, під час дозвілля віддаючи перевагу саме комп’ютерним іграм.

 
Візит голови райдержадміністрації М. Качинського
 до прийомної сім’ї
28 травня 2013 року відбувся  візит голови райдержадміністрації М. Качинського спільно із спеціалістами районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до прийомної сім’ї Валентини та Юрія Сиваків. Віднедавна сім’я, окрім четверо власних дітей, виховує восьмирічну дівчинку, згідно розпорядження голови райдержадміністрації « Про створення прийомної сім’ї та передачу дитини на виховання та спільне проживання». Відвідуючи прийомну сім’ю Сиваків, голова райдержадміністрації цікавився проблемами родини, успіхами дітей, їхніми творчими задатками.  Приємно, що дівчинка, яка знайшла нову сім’ю, дуже старанна: відвідує танцювальний гурток та гурток «Чарівний бісер» і вже може похвалитись першими досягненнями – виробами, зробленими власними руками.  Микола Францович зауважив : «Дитина повинна виховуватись в сімейному затишку, адже саме завдяки  позитивній атмосфері в сім’ї діти почуватимуться щасливими».
Слід відзначити, що дані категорії  родин знаходяться на особливому контролі райдержадміністрації, користуються рядом пільг, адже соціальний захист сімей з дітьми на сьогоднішній день є одним із важливих напрямків державної політики, одним з основних принципів, закладених в соціальних ініціативах Президента України В. Януковича.
 
На виконання соціальних ініціатив Президента України
З метою стовідсоткового охоплення соціальними послугами найуразливіших верств населення, повідомляємо, що до штатного розпису Чечельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді додатково введено одинадцять посад фахівців із соціальної роботи, які забезпечують доступ до соціальних послуг сімей за місцем їх проживання. Сім’ї, які потребують соціальної підтримки, матимуть можливість отримати її вчасно та зручно, за місцем свого проживання. За кожним з фахівців закріплена зона обслуговування. Фахівці із соціальної роботи є штатними працівниками центру СССДМ, який знаходиться за адресою: смт. Чечельник вул. Леніна, 35.
 
Отримати інформацію щодо переліку соціальних послуг та контактні телефони фахівців ви можете у центрі СССДМ за телефоном 2-11-75, з 8.00 до 17.00, щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів.
Адреса:
 смт. Чечельник, вул. Леніна, 35 (3 поверх РДА)
тел. (04351) 2-14-52
 E-mail: chech_rcssdm@mail.ru
 
                                                                                                             Презентація лекторію "Я - дорослий!                                                                                                                                

Як відомо, підлітковий вік є досить непростим періодом в житті людини, адже його характерною ознакою є перехід від безтурботного дитинства до відповідальної і самостійної дорослості. Це непростий життєвий етап, який супроводжується не лише певними кризовими ситуаціями, а й важливими змінами в структурі особистості підлітків. З метою проведення відповідної роботи серед підростаючого покоління молоді щодо пізнання себе дорослою особистістю, усвідомлення своєї індивідуальності чи схожості із ровесниками, 13 травня 2013 року в приміщенні адмінбудинку фахівцем Чечельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді А. Горбатюк було презентовано лекторій «Я – дорослий!». Захід відбувся за участю директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т. Фаренюк, директора районного центру зайнятості О. Котенко, фахівців із соціальної роботи Центру. Протягом поточного місяця проведення даного заходу  заплановано у 18-ти навчальних закладах району. 

     

 
                                                                                      Проведення районної благодійної акції "Сила гуманності"
 
З метою поліпшення  умов життя  та соціального захисту найбільш уразливих верств населення, формування громадської думки  щодо необхідності  постійної уваги  до проблем інвалідів різних категорій, осіб, хворих на туберкульоз і ВІЛ / СНІДу, постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій, дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,  неповних ,  багатодітних та кризових сімей  Чечельницьким  районним  центром  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді  спільно з районною організацією Товариства Червоного Хреста та відділом освіти райдержадміністрації з 1 квітня по 1 травня 2013 року проведено районну благодійну акцію «Сила гуманності» .
            Акцією охоплено 18 навчальних закладів, колективи державних, приватних підприємств та усіх небайдужих до проблем кризової категорії населення. А також залучено 12 волонтерів районного центру соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді для організації та проведення Акції. 
Зібрана гуманітарна допомога (одяг, взуття, канцтовари, книги та іграшки) направлена 68 сім’ям, які перебувають у складних  життєвих  обставинах та проживають у нашому районі, в дитяче відділення районної лікарні, в районну організацією Товариства Червоного Хреста та до Ободівської спеціальної загальноосвітньої школи – інтернату Тростянецького району Вінницької області.

 

 

Фестиваль  «Молодь проти СНІДу»

         3 квітня 2013 р. Вінницьким обласним центром профілактики і боротьби зі СНІДом спільно з Чечельницьким районним  центром соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді проведений фестиваль «Молодь проти СНІДу». Захід проведений із старшокласниками Ольгопільська СЗШ та студентами Ольгопільського ПТНЗ в Ольгопільському будинку культури.

         За 3 десятиріччя, що пройшли з моменту перших проявів, вірус  вразив біля90 мільйонів людей. Сьогодні на  планеті нараховується 40 млн. людей, що живуть з ВІЛ. Це люди обох статей, діти. Майже половину з них вже померло від цієї хвороби. В  епідеміологічний процес втягнуто більше 200 країн  світу, в тому числі і Україна. Згідно непрямих підрахунків у нашій країні інфіковано близько 1, 6% дорослого населення.

Саме зважаючи на ці факти ми вирішили зібрати студентську молодь та старшокласників, щоб обговорити проблеми СНІДу. В роботі нашого фестивалю взяли участь працівники Вінницького  обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом: лікар вищої категорії  -  Яворський  Ярослав  Петрович, який допоміг досконально розібратися у проблемі ВІЛ, СНІДу та соціальний  працівник  - Кафарська Людмила Василівна, яка провела цікаві тематичні ігри, конкурс та брейн - ринг.

  

 

 
Молодь - за здоровий спосіб життя
З метою  виховання  соціально – правової активності учнівської молоді, спрямованих на здоровий спосіб життя, запобігання негативних проявів у молодіжному середовищі, сприяння ролі органів управління освітою, соціальної служби у формуванні культури здоров’я у підростаючому покоління проведено в Рогізківській та Білокамінській СЗШ групові заходи “Молодь – за здоровий спосіб життя». Тобто проведено організовані лекційні виступи перед учнями старших класів. Серед питань, які презентувалися школярам – формування у підлітків здорового способу життя та шляхи збереження здоровя. В ході обговорення цієї теми особливу увагу школярів звернуто на напрямки профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі.
З метою визначення рівня обізнаності підростаючого покоління з проблемою профілактики негативних  явищ серед учнів проведено анонімне анкетування. Для профілактики виникнення негативних проявів в молодіжному середовищі, зокрема тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, насильства, злочинності та поширення ВІЛ/СНІДу, школярам роз’яснено негативні наслідки їх впливу на організм.
Людське здоров’я та життя – найбільші життєві цінності, вартість яких важко переоцінити. Відповідальне ставлення до їх збереження та якісного покращення – найбільше, що людина може зробити для себе та оточуючих. Але підлітки та молодь, які завдяки положенню і способу життя піддаються небезпечним негативним діям і складають групу соціального ризику. Саме тому проведення необхідних заходів з метою профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі стало одним із основних завданьрайонного  центру  соціальних  служб  для  сім’ї, дітей  та молоді. Адже негативні явища, які мають місце, краще попередити, а ніж потім боротися з їх наслідками.
 
      
Кожній дитині - сім'ю та родину
Цікаве життя людини. Хтось народжується щасливим, комусь доводиться пережити складні обставини долі,але є і такі долі, коли немає змоги щось змінити самому. Саме дитячі долі в руках дорослих, і тому важко переживати за дітей, чиє життя понівечено  та з самого початку зруйновано. Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – все це є життя дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине – їх ніхто не чекає, і нікому пожалітись про забитий синець чи успіх у спортивних змаганнях, їм не пощастило мати сім’ю.
Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей – сиріт - це прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Основна мета прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу - тимчасове утримання і виховання дитини.
Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно  взяла із закладів для дітей – сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей на виховання та спільне проживання.
 Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше як п’ять дітей - сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Прийомні діти виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18- річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах освіти - до їх закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку. Під  час перебування дитини у прийомній сім’ї, держава фінансує, контролює  утримання й виховання дитини, надає допомогу на її розвиток, соціалізацію, організовує соціальне супроводження даних сімей та дитини.
Прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов, що ретельно перевіряються. Прийомні батьки несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний та психічний розвиток прийомних дітей. Вони одержують від держави щомісячні кошти на утримання дитини, мають першочергове право на усиновлення.
Перехід дитини до прийомної  сім’ї – це період емоційного збентеження, що переживає і дитина і члени родини. Прийомні батьки повинні сконцентруватися на чіткості, послідовності, надійності та постійності своєї допомоги впродовж усього періоду підготовки дитини  до влаштування.
Коли дитина переступить поріг Вашого дому, це буде її перший крок у нове життя з Вами, прийомними батьками. І саме Ви продовжите долати труднощі відповідно до віку та рівня розвитку дитини, відстоюючи її інтереси та інтереси держави, навчити цю дитину більше усміхатися і любити життя.
В народі кажуть: « Сироту прихистити -  це все одно що храм побудувати.» Й мало хто зважується на цю дуже відповідальну та нелегку  справу. Але слід низько вклонитися трьом родинам в нашому районі, які зігріли своїм батьківським теплом та подарували любов, ласку, ніжність, турботу п’ятьом дітям, дали можливість зростати в сім’ ї, що конче необхідно для гармонійного зростання всебічно розвинутої , духовної та моральної стійкості особистості.
Це родини Сивак Валентини Петрівни та Юрія Анатолійовича, Шумило Валентини Василівни та Степана Валерійовича та Назаренко Оксани Володимирівни.
    Прийомна сім’я Сиваків створена зовсім недавно, згідно розпорядження райдержадміністрації « Про створення прийомної сім’ ї та передачу дитини на виховання та спільне проживання» від 8 жовтня 2012 року, але восьмирічна Юлічка зігріта батьківським теплом, турботою вже називає Валентину Петрівну мамою, а Юрія Анатолійовича батьком. Це і є найдорожчі слова вдячності за подароване сімейне тепло, затишок, щасливе сьогодення. Дитина не уявляє як  до цього часу вона жила без свого братика Ростислава та сестричок Іванки, Віки та маленької Сашуні, яких знайшла в новій сім’ї та щиро полюбила.
«Юлічка -  старанна учениця, добра, чемна, щира, чуйна, ввічлива, відповідально відноситься до навчання та доручень, активна у спілкуванні з ровесниками, вже знайшла чимало друзів» - саме так характеризує дівчинку класний керівник Варшавська Олена Дем ‘янівна , вчитель 2 класу КЗ « Чечельницька СЗШ I-III ст. № 1.  Юля досить активна дитина, приймає активну участь в житті класу, разом з сестрами та братиком відвідує танцювальний гурток та гурток «Чарівний бісер» і вже може похвалитися своїми першими досягненнями – виробами, зробленими власними руками.
     Прийомні батьки тільки схвалюють  та підтримують захоплення своїх дітей і планують придбати піаніно, щоб розвивати любов до музичного мистецтва.
 
 
 
Щастя сімейного життя подарувала трьом дітям - Дімі, Тані та Ауріці, чарівна жінка, любляча мати Назаренко Оксана Володимирівна, яка надала дітям любов та затишок, можливість розвиватися,  рости, самостверджуватися. Ця прийомна сім’ я  була створена 15.10.2009р., згідно розпорядження райдержадміністрації.
Завдяки терпінню,  доброму серцю, піклуванню прийомної матері ці діти швидко відчули себе членами родини,відчули сердечне тепло, турботу і дивляться на світ радісними очима.
 
 
Всі діти Назаренко О.В. доглянуті, приймають активну участь в житті класу та школи, гарно навчаються, відвідують гуртки та секції. Діма учень 7 класу КЗ «Чечельницької СЗШ I-III ст..№1», користується авторитетом серед однокласників, обраний старостою класу,  полюбляє спорт,  відвідує секцію з футболу.  Ауріка учениця 9 класу КЗ « Чечельницької СЗШ I-III ст..№1»,  проявляє високий інтерес до навчання, має схильність до предметів гуманітарного циклу,  пише вірші,  їх у неї цілий зошит, а ще пише детектив, але тримає це в таємниці. Дівчинка має неабиякі організаторські здібності за що однокласники обрали її організатором класного колективу,  захоплюється танцями та волейболом. Оксана Володимирівна по особливому дбає про духовний розвиток та освіту дітей.
 Найстаршою прийомною дитиною є вісімнадцятирічна Таня, що навчається на останньому курсі Вінницького технічного коледжу за спеціальністю «Фінанси та кредити» та має намір вступити до університету.
 Тетянка дуже здібна, комунікабельна, товариська, користується авторитетом серед одногрупників, за що і обрана профгрупоргом. Таня активна в громадській роботі, має схильність до роботи з людьми, займається волонтерством. Зі школи захоплюється танцями і попри всі навантаження та нестачу часу вона не перестає танцювати - відвідує секцію бально-спортивного танцю. Головними емоційними якостями Тані є життєрадісність, оптимізм, відчуття краси.
      Отож, родина чимала: троє прийомних дітей і стільки ж своїх – Ольга, Дмитро та Богдан та ще двоє онучат і всі зігріті любов’ю та увагою. Дуже шкода, що далеко не всім сиротам щастить знайти родинне тепло і таку мудру, інтелігентну маму, як Оксана Володимирівна.
 Кожна родина має свою історію, зовсім відмінну від інших. Життя Шумило Валентини Василівни та Степана Валерійовича змінилося чотири роки тому, коли вони вирішили прийняти у свою родину дитину, Поліщук Вікторію, якій на той час виповнилося 6 років і 5 місяців, а власній дитині Лілії минуло місяць з дня народження.  
 
 
   Прийомна сім’ я  Шумилів забезпечена -  належні умови для проживання, виховання та розвитку Вікторії. Дитина відчуває себе потрібною та захищеною в соціумі та  сім’ ї.
Віка з теплом, з любов ‘ю  відгукується про своїх батьків і має дуже гарні та дружні відносини з біологічними дітьми прийомної сім’ї.
   Вікторія навчається в 5 класі КЗ « Чечельницька СЗШ I-III ст..№2». Дитина характеризується  з  позитивної сторони:  добра, щира, товариська, добросовісно ставиться до своїх обов’язків та доручень, приймає активну участь в житті класу та школи, має багато друзів серед однолітків. Понад усе Вікторія любить уроки образотворчого та музичного мистецтва.
   Любов до пісні та танцю привела дівчинку до гуртка по співу під назвою «Жайворонок » та до танцювального гуртка.
   Без сумніву, Вікторія  дуже вдячна за благородні серця своїм батькам, які допомогли змінити її життя на краще.
    Мудрість батьків  - дати дитині надію на щастя. Найкращий спосіб зробити дітей хорошими – це зробити їх щасливими. Зробімо  сирітку щасливою,  даймо їй надію на краще життя.
   Всіх, хто хоче наповнити свій дім сміхом дітей, які позбавлені батьківської турботи, запрошуємо до районного  центру соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді: смт. Чечельник, вул.Леніна, 35, тел. 2-11-75.
                                                                                                                 Спільна нарада фахівців з освітянами            
29 березня 2013 року в актовому залі райдержадміністрації було проведено нараду працівників районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із завучами загальноосвітніх шкіл району.Метою проведення наради було налагодження співпраці фахівців із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із завучами шкіл району щодо соціально – педагогічної підтримки дітей з кризових родин, а також визначення пріоритетів спільної роботи на 2013 рік. Підводячи підсумки роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за 1 квартал 2013р., директор Центру Тетяна Фаренюк наголосила, що найважливішим в роботі центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було виконання Доручення Президента України від 15 березня 2012 року

«Щодо забезпечення послідовного впровадження державної соціальної політики щодо підвищення стандартів життя». Згідно з пунктом 3 цього Доручення, необхідно ужити заходів щодо вдосконалення роботи соціальної служби шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки.

Станом на 30.03.2013 року в Центрі працює 11 фахівців із соціальної роботи, що становить 100% від загальної кількості посад згідно розподілу на 2013 рік.

Впровадження посад фахівців з соціальної роботи дало змогу значно збільшити кількість охоплених соціальною роботою сімей найуразливіших категорій.

Так, кількість проінспектованих сімей протягом 1 кварталу 2013р. становить 532 сім’ї, а також 56 сім’ї (137 дітей), які перебувають під соціальним супроводом,

Крім цього було проведено детальний аналіз по співпраці фахівців із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з педагогічними колективами району.

Наприкінці виступу Тетяною Фаренюк були озвучені Стратегічні напрямки роботи Міністерства соціальної політики України та визначені Пріоритети діяльності районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.