Туризм

 
Сільський зелений туризм-це для нас!
       Українське село… Наповнене солов’їною піснею плакучої верби, духмяним запахом липового цвіту та піснею отчого дому, воно завжди вабило до себе мандрівників з усього світу, приходило у снах до емігрантів у заокеанській чужині.
         Чарує своїми мальовничими краєвидами й надзвичайною щирістю людей і сьогодні кожного, хто хоча б на мить завітав у село. Хто з містян, жителів мегаполісів не мріяв пожити у сільській хаті, вбраній вишитими рушниками, домотканими ряднами, насолоджуватись співом птахів, зоряним небом, вдихати на повні груди чисте повітря своєї країни, осягнути велич світанку, відчути незабутній смак щойно приготованого сніданку?!
       Виявляється, допомогти їм у здійсненні омріяного можна завдяки сільському зеленому туризму. Що це таке? Найперше - відпочинковий вид туризму, поширений саме на сільських територіях. Визначення сільського туризму як «зелений» підкреслює його екологічний напрямок. Головною фігурою виступає сільська родина, яка надає житло, забезпечує харчування і знайомить з особливостями місцевості відпочиваючих (туристів). Саме сільський зелений туризм має стати незамінною і бажаною складовою частиною вирішення багатьох сільських проблем в нинішніх умовах загальноекономічної кризи.
       Зокрема, позитивним є вплив цього виду туризму на ліквідацію соціально-економічних проблем, бо розширює сферу зайнятості місцевого населення, особливо жінок, дає додатковий заробіток, збільшує можливості зайнятості не лише у виробничій сфері, але й розвитку сільського зеленого туризму на територіях національних парків, де існує можливість поєднати повноцінний відпочинок з пізнанням природного та історико-культурного потенціалу регіону.
        І саме у нас, на Чечельниччині, є такі чарівні куточки природи, що вражають красою ландшафтів, неповторністю краєвидів, різноманіттям рослинного та тваринного світу і які стали ядром створеного в 2011 році національного природного парку «Кармелюкове Поділля» - першого у Вінницькій області.
        А, отже, в громадах сіл є можливість отримати додатковий заробіток і покращити своє житло господарям, які займуться цією новою справою, а місцевій владі - наповнити бюджет, створити робочі місця без затрат великих коштів.
        Для туристів з міста – це недорогий відпочинок в екологічно чистому середовищі, можливість під час відпусток насолоджуватись спокійним і розміреним сільським життям, навчитися багатьом речам, без яких життя в селі неможливе, познайомитися із звичаями та обрядами, народними промислами, місцевою історико-культурною спадщиною.
 Як бачите, в цілому - виграють усі, а сільський зелений туризм - справжній порятунок для сіл, які багаті індивідуальним житловим фондом і працьовитими людьми, але не мають потрібних капіталовкладень на створення нових робочих місць тощо.
    Звичайно, не все робиться одразу. Але ж треба комусь починати, бути першими. А вже об’єднаними зусиллями можна домогтися змін на краще в сфері обслуговування, у розвитку села.
     То ж запрошуємо усіх охочих відкрити нову сторінку у своєму житті, відчутим себе господарем долі та започаткувати «моду» на відпочинок у селі.
 Детальну консультацію можна отримати у відділі культури і туризму ( Чечельник, вул. Котовського, 8,  тел.2-21-81).
  Є можливість розмістити адреси, телефони, фотографії садиб на сайті, щоб усі бажаючі змогли скористатися пропонованими послугами відпочинку.
Звертаємось також до голів громад із проханням підтримати ініціативи селян щодо розвитку та популяризації сільського зеленого туризму в нашому районі.
То ж не марнуймо часу. Бо літо вже ось-ось…