Музейні заклади

В районі працює дві музейні установи, з яких музей історії села Бондурівка відкрито у 2010 році. Діяльність забезпечують 2 працівники, в т.ч. 1-  історик.
Народний музей історії села Бондурівка.
Основні напрямки діяльності:
- культурно-освітня ( спільно зі школою проводяться тематичні конференції, семінари, уроки, виховні години,екскурсії );
- науково-дослідницька, пам’ятко – охоронна (дослідження історії Бондурівської Свято-Михайлівської церкви, археологічної пам’ятки «Замчисько», на місці якої спільно з прихожанами та лісництвом проведено благоустрій, відновлено святу криницю та встановлено відповідний пам’ятний знак, пошукова діяльність по збору матеріалів про учасників бойових дій, жертв голодоморів та політичних репресій);
- комплектування музейних зібрань, фонди( основний фонд становить 1641 предмет,  поповнення шляхом передачі предметів домашнього вжитку, особистих речей жителями сіл Жабокричка, Каташин, Дохно, Бондурівка, сіл Гайворонського району Кіровоградської області;
- експозиційна ( напрямки: ткацтво, одяг, ковальство,бондарство, гончарство, село Бондурівка та жителі села,  14.05.2010 р – виставка у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї «Бондурівка – унікальність звичайного села» протягом двох місяців, присвячена Міжнародному Дню музеїв; 07.07.2010 р. - виставка на святі
присвяченому російсько-українській дружбі в селі Ольгопіль; травень, жовтень 2010 року - виставки для міжнародних делегацій з Польщі, Німеччини;
- 24.05.2011р. - участь в обласному фестивалі музейних міні-експозицій, присвяченого 125-річчю з дня народження К. Широцького в с.Вільшанка Крижопільського району, зайняв ІІІ місце; 23.06 2011 р. виставка з нагоди святкування 15-ї річниці Конституції України, обмінного концерту аматорів сцени  Піщанського району «У перевеслі вічної краси Піщанка », щорічна участь в районних та обласних заходах з нагоди Дня незалежності України;
-видавнича ( на сторінках газети «Чечельницький вісник» протягом 2010-2011 рр. надруковано понад 10 статей , до прикладу: присвячені 65-ій річниці Великої Перемоги  № 13 від 01.04.2010 р. «До останку служити людям» про кавалера ордена Бойового Червоного Прапора Вусатого О.Д., № 14 від 08.04.2010р. «Слава про це переживе віки» про колишнього сільського коваля ,учасника бойових дій , нагородженого 3 медалями «За відвагу» Юсипишеного О.Я., №16 від 22.04.2010 р.  «Його життя написане його ж віршами» про поета, учасника бойових дій Марченка І.М.,
 № 34 від 26.08.2010 р. «Їх зріднила Бондурівська школа», № 45 від 11.11.2010 р. «Відгомін Великої Вітчизняної, про приїзд в Бондурівку волонтерів з Німеччини з акцією примирення, № 51 від 23.12.2010 р. «Андріївські вечорниці по Бондурівськи», № 14 від 07.04.2011р. 07.04.2011р. «Жінки,концтабір, біль..», № 15 від 14.04.2011 р. «Бондурівські школярі за озеленення села, № 5 від 27.05.2011 р. «Вшануємо лісівників»,  № 24 від 16.06.2011 р. «Музейний фестиваль етнографічних міні – експозицій», № 27 від 07.07.2011 р. «Чим живеш , громадо», про археологічну пам’ятку «Замчисько», № 33 від 18.08.2011 р. «Свято - Михайлівський храм – окраса Чечельниччини.                                                                          
         Музей створено за результатами засідання ініціативної групи у 2001 році. рішенням сесії Бондурівської сільської ради від 26 січня 2006 року № 4 виділено кімнати для розміщення експонатів музею. Рішенням колегії управління культури і туризму облдержадміністрації  від 29 жовтня 2009 року № 6/4 присвоєно звання «народного».
          Музей керується в роботі Положенням затвердженим рішенням 18 сесії Бондурівської сільської ради від 25 грудня 2009 року, Уніфікований паспорт, затверджений відділом культури і туризму райдержадміністрації 01.12.2009 року.
         Музей розміщений в трьох кімнатах загальною площею 183 кв.м., на другому поверсі Бондурівського СБК, який знаходиться на балансі сільської ради.
Приміщення знаходиться в задовільному стані, територія навколо будівлі упорядкована. Експозиційне обладнання у вигляді стелажів саморобне, виготовлене самотужки.
Музейний фонд охороною не забезпечений, встановлена саморобна сигналізація, 5 дверних решіток. Окреме фондове приміщення відсутнє. Температурно - вологісний режим не витриманий. З метою дотримання заходів протипожежної безпеки закуплено вогнегасник. Обмін музейними предметами   відсутній.                                              
          Завідуючим музеєм Коваленком В.О. проводяться спільні краєзнавчі  дослідження зі старшим викладачем кафедри інституту історії, етнології і права ВДПУ імені Коцюбинського з проблематики етнографії та археології. Взаємообмін  музейною інформацією, виставками не проводиться.                                                                                
          Круглі столи, конференції проводяться спільно з сектором внутрішньої політики та   зв’язків із засобами масової інформації райдержадміністрації, присвячені Дню      Соборності України, пам’яті Героям Крут, вшануванню  жертв голодоморів та     політичних  репресій.                                                                                                      
          Комп’ютерною технікою музей не забезпечений.
Народний краєзнавчий музей  с. Ольгопіль
         Заснований у 1969 р., присвоєно звання «народний» у 1992 р., фінансується  з   1 січня 1993 року.                                                           
         Положення «Народний краєзнавчий музей с.Ольгопіль» затверджено рішенням  17 сесії 5 скликання Ольгопільської сільської ради від 22 вересня 2009 року № 383.          
         Приміщення площею 144 кв.м. орендується в Ольгопільському СБКкультури і   знаходиться на балансі Ольгопільської сільської ради.                                                 
         Музейне приміщення потребує поточного ремонту, охоронна і пожежна сигналізація відсутня, є грати на дверях.                                                                                                 
         Експозиційне обладнання виготовлено та встановлено в 1987 році. Окреме фондове приміщення  відсутнє.  Температурно - вологісний режим не      витриманий.  Обмін музейними предметами   відсутній. Завідуючою  музеєм Демченко В.В.  спільно з учителями історії та літератури за участю учнів місцевої школи проводяться лекції, бесіди, круглі столи.     
Разом з працівниками дитячої та дорослої сільських бібліотек проводяться  краєзнавчі та етнографічні  дослідження. 
Комп’ютерною технікою музей не забезпечений.
Протягом 3 останніх років для музеїв придбано меблі: 2 столи 10 м’яких стільців на суму 2,5 тис.грн., штори, вогнегасники.
Ольгопільський музей потребує поточного косметичного ремонту та оновлення експозицій.
Невирішеною залишається проблема опалення приміщень музеїв.