Інвестиційна діяльність

Обсяг капітальних інвестицій у 2016 році склав 46,0 млн. грн., прогнозний показник на 2017 рік в межах 49 млн. грн., що на 6,5% більше очікуваного показника 2016 року.

20 січня 2017 року оголошено 14-й обласний конкурс розвитку територіальних громад, в якому зареєстровано 20 проектів від територіальних громад  Чечельницького району. Конкурсна рада розглянула екологічні проекти і прийняла рішення про початок фінансування трьох проектів двох територіальних громад Чечельниччини. Селище Чечельник та с.Берізки поліпшать стан довкілля у своїх населених пунктах за рахунок виділених із обласного бюджету 460 тис. грн., які підуть на озеленення територій, вдосконалення систем збору твердих побутових відходів, пропаганду охорони навколишнього середовища. Окрім того, Конкурсна рада 14-го обласного конкурсу розглянула можливість розподілу фонду конкурсу, сформованого за рахунок надходжень по загальному фонду обласного бюджету, для співфінансування проектів, поданих за рештою 4-ма напрямами.

16 березня 2017 року оголошено 2-й районний конкурс розвитку територіальних громад Чечельницького району, в якому зареєстровано 18 проектів. За результатами експертного оцінювання, найбільшу кількість балів набрали наступні проекти:

-        «Здорові діти – міцна держава», розробник проекту Ольгопільська сільська рада,

-        «Облаштування навчально-виховного комплексу в селі Жабокричка Чечельницького району», розробник проекту Каташинська сільська рада,

-        «Встановлення дитячого спортивно-ігрового майданчика в с. Жабокричка Чечельницького району», розробник проекту Каташинська сільська рада,

-        "Енергозбереження через оновлення системи опалення", розробник проекту Демівська сільська рада.

У травні 2017 року Чечельницька селищна рада та Ольгопільська сільська рада  надіслали свої анкети для участі у II Всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України 2017», на сьогоднішній день результати не відомі.

Також, відповідно до Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 24.04.2015 року № 80 «Питання підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» та Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року подано 3 проекти які можуть фінансуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Проте, відповідно до листа Департаменту регіонального розвитку Вінницької облдержадміністрації від 22.03.2017 року №789/5-2 дані інвестиційні проекти не пройшли попередній конкурсний відбір.

У проекті «Управління відходами в місцевих громадах: досвід розвитку сільських територій країн Вишеградської четвірки для країн Східного Партнерства» прийняла участь Чечельницька селищна рада з проектом по роздільному збиранню твердих побутових відходів. Станом на 01.06.2017 року даний проект пройшов конкурсний відбір.

На території Чечельницької селищної ради в 2016 році реалізовано інвестиційний проект «Будівництво електростанції з використанням відновлюваних джерел енергіїплощею 32 га». Вартість інвестицій склала 35 млн.$. Створено 4 робочих місця.

На 2017 рік плануєтьсяреалізація ряду інвестиційних проектів у сфері відновлювальних джерел енергії на території Лузької сільської ради площею 87,5 га. Орієнтовний обсяг інвестицій 100 млн.$.

В аграрній сфері економіки протягом 2017 року буде реалізовано інвестиційний проект вартістю 20,0 млн грн. – будівництво міні молокозаводу на базі АФ «Україна - О».  Прогнозний обсяг виробництва складає 5 000 л молока за зміну, заплановано створити 8 нових робочих місць. Станом на 01.06.2017 року проводиться розробка проектної документації та закуплено частину обладнання на суму 2 739 тис. грн.